Ana SayfaMucize DualarSaç Dökülmesi İçin Dua – Hangi Dualar Etkili?

Saç Dökülmesi İçin Dua – Hangi Dualar Etkili?

Saç dökülmesi için dua konusunda mutlak suretle şifa arayanların sayısı yüksektir. Özellikle günümüzde insanlar çok stresli olduğu için bundan kaynaklı olarak saç dökülmesi yaşayabilirler. Bununla birlikte ailede kellik varsa bu da saç dökülmesinde oldukça etkilidir. Yazımız içerisinde ki duaları okuyarak saçınızın dökülmemesi için dua edebilirsiniz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Saç Gürleşmesi İçin Dua

Saç Gürleşmesi İçin Dua
Saç Gürleşmesi İçin Dua

Saçlarını yavaş yavaş kaybedenlerin Allah’tan şifa bulmak istemesi hususunda son derecede önemli olan dualar vardır. Ancak bu duaları okumadan önce muhakkak doktorlara yönelerek gerekli tedavilere yönelmekte de fayda vardır. Bu anlamda doktorlardan yardım almak kadar duanın gücünü de görmek adına hamle yapmak son derecede önemli olan hususlar arasında kalacaktır. Bu sayede de saç dökülmesi için dua söz konusu olduğunda kişilerin mutlak suretle fayda sağlamaları kesindir. Saçları yeniden kuvvetlenene ve güçlenene kadar bu duaya yönelmeleri oldukça önemsenecektir. Mutlak yarar sağlayacak olan bu dualar bir hayli verimli bir sonuç verecektir. İşte Saç Gürleşmesi İçin Dua şu şekildedir:

Bismillahirrahmanirrahim Ve yeşfi suduura kavmin mu’minin ve şifaun lima fissudur. Fihi şifaun linnas ve nunezzilu minel kurani ma huve şifaun rahmetun. Ve iza maridtu fehuve yeşfin kul huve lillezine amenu huden ve şifa.

Saç Çıkarma Duası

Günümüzde saç dökülmesi sık sık karşılaşılan bir durumdur. Fakat bunun sebebi nedir? Bunun birçok sebebi olabilir. Kullandığınız şampiyon, günlük hayatınızdaki stres oranı, ailedeki kellilk oranı bunun gibi birçok sebep sayılabilir. Fakat sizlerde saçınızın çıkması için aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz. İşte Saç Çıkarma Duası şu şekildedir:

  • Er rahman. Alleme lkur’ane. Halekal insane. Allemehul beyan.  Eş şemsu vel kameru bi husban. Ven necmu veş şeceru yescudan. Ves semae rafeaha ve vedaal mizan.  Ella tatğav fil mizan.  Ve ekıymul vezne bil kıstı ve la tuhsirul mizan. Vel erda vedaaha lil enam.  Fiha fakihetuv ven nahlu zatul ekmani. Vel habbu zul asfi ver rayhan. Febieyyi alai rabbikuma tukezzibani. Halekal’insane min salsalin kelfahhari. Ve hale kalcanne min maricin min narin.  Febieyyi alai rabbikuma tukezzibani. Rabbulmeşrikayni ve rabbulmağribeyni. Febieyyi alai rabbikuma tukezzibani. Mereclbahreyni yeltekıyani. Beynehuma berzahun la yebğıyani. Febieyyi alai rabbikuma tukezzibani. Yahrucu minhumellu’lu velmercanu. Febieyyi alai rabbikuma tukezzibani.

Saç Dökülmesi İçin Dua Nihat Hatipoğlu

Saç dökülmesi, birçok insanın karşılaştığı yaygın bir sorundur. Fakat saçların normal bir şekilde dökülmesi doğaldır; ancak aşırı saç dökülmesi, saçların incelmesi ve seyrekleşmesi gibi durumlar, saç dökülmesi problemi olarak kabul edilir. İşte Saç Dökülmesi İçin Dua Nihat Hatipoğlu şu şekildedir:

Allahümme Rabben- nâs müzhibel-be’ s üşfi enteş- şâfi lâ şâfiye illa ente üşfi şifâen lâ yüğâdinu sekamen.

Peygamberimizin Saç Duası

İnsanlar saç dökülmesine karşı birçok yöntem denemektedir. Hatta bazı insanlar saç ektirme işlemini de yapmaktadır. Bunun dışında saçlarınızın uzaması için Peygamberimizin Saç Duasını okuyabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • El Bedi
  • El-Kaviyy

Saç Dökülmesi İçin Okunan Dua Nasıl Okunur?

Saçlarına dair problemler yaşayanların dualara yönelmelerinde fayda vardır. Ayrıca saç dökülmesi için okunan dua nasıl okunur konusu itibarıyla da her zaman harekete geçmek gerekir. Gün aşırı olmak kaydıyla duanın 117 kez okunması halinde de saç dökülmesine dair problemler son bulacaktır.

Saçların Kuvvetlenmesi İçin Hangi Dua Okunur?

Saçların zayıf kalması zaman içerisinde dökülmesine yol açacaktır. Bununla beraber saçların kuvvetlenmesi için hangi dua okunur konusunda da bariz bir dua okunarak etkin sonuçlara ulaşmak kesindir. Bu sayede de düzenli olarak okuma halinde de ne kadar uygun şartların gelişeceği gibi bir konu ortaya çıkacaktır.

Er rahman. Alleme lkur’ane. Halekal insane. Allemehul beyan.  Eş şemsu vel kameru bi husban. Ven necmu veş şeceru yescudan. Ves semae rafeaha ve vedaal mizan.  Ella tatğav fil mizan.  Ve ekıymul vezne bil kıstı ve la tuhsirul mizan. Vel erda vedaaha lil enam.  Fiha fakihetuv ven nahlu zatul ekmani. Vel habbu zul asfi ver rayhan. Febieyyi alai rabbikuma tukezzibani. Halekal’insane min salsalin kelfahhari. Ve hale kalcanne min maricin min narin.  Febieyyi alai rabbikuma tukezzibani. Rabbulmeşrikayni ve rabbulmağribeyni. Febieyyi alai rabbikuma tukezzibani. Mereclbahreyni yeltekıyani. Beynehuma berzahun la yebğıyani. Febieyyi alai rabbikuma tukezzibani. Yahrucu minhumellu’lu velmercanu. Febieyyi alai rabbikuma tukezzibani.

Saç dökülmesine karşın olarak okunacak olan bu dua kesin olarak içten ve abdestli bir biçimde okunacaktır. Allah’ın da izni ve isteğiyle birlikte bu dua da kabul olacaktır. Kişilerin saç dökülmesine dair sorunları da kolay yoldan çözüm bulacak halde gelişecek olan bir durumdur.

Saç Dökülmesine Karşı Okunacak Esmalar

Saç dökülmesine karşı okunacak esmalar da mutlak suretle fayda sağlayacaktır. Ayrıca bu esmaları düzenli olarak okumak da bir hayli önemli olan hususlar arasındadır.

  • El-Bedi: Emsalsiz ve benzersiz
  • El- Kaviyy: Her şeye gücü yeten ve sınırsız kudret sahibi

Bu esmaların belirli okunma sayıları vardır. El-Bedi esması 86 kez, El- Kaviyy esması 117 kez tekrar edilmelidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğinle Muhabbeti Artırmak İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Saç Dökülmesi İçin Okunacak Dua Var Mıdır?

Saç dökülmesi için okunacak dua var mıdır konusu dahilinde de herkes arayış içinde olacaktır. Elbette bu hususta da dua vardır. Ayrıca bu duayı her an tekrar etmek mutlak suretle getirisi olacak olan bir konumdadır. Bu sayede de saç dökülmesine dair genel bir çözüm üretmek gibi bir hal de açığa çıkacaktır.

Bismillahirrahmanirrahim

  • Allahümme Rabben- nâs müzhibel-be’ s üşfi enteş- şâfi lâ şâfiye illa ente üşfi şifâen lâ yüğâdinu sekamen.

Son olarak Saç dökülmesi için dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın