Ana SayfaOkuyanlarHz. Süleyman’ın Zenginlik Duası Okuyanlar – Fazileti

Hz. Süleyman’ın Zenginlik Duası Okuyanlar – Fazileti

Hz. Süleyman’ın Zenginlik Duası Okuyanlar Allah-u Tea’la Hz. Süleyman’ı imtihan etmek için tüm kudretini elinden aldı. Her şeyini kaybeden Hz. Süleyman, Yüce Allah’ın sonsuz kudretine inanarak zengin ve güçlü olmak için dua etti. Aşağıda sizlerle paylaştığımız, mal ve mülk duası, Hz. Süleyman’ın Allah’a yaptığı dua ile terkip edilmiştir ve günümüze kadar sayısız kişi tarafından tecrübe edilen çok faziletli rızık dualarının arasında bulunmaktadır. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Hz. Süleyman’ın Zenginlik Duası 33🤲

Hz. Süleyman’ın Zenginlik Duası 33 cümlesinin anlamı genellikle 33 defa bu duayı okumanızdır. Bu duaya başlamadan önce fakir birine sadaka vermeniz çok iyi olur. Okumalar pazar günü başlanılıp, imsak ile sabah ezanı arasında, geceleri de yatsı namazından sonra olmak üzere 7 gün boyunca hiç ara vermeden okunur. Okuma esnasında abdestli olmak elzemdir.

 • 33 kere, “Estağfirullah el-Azim el-Kerim ellezi la ilahe illahüvel hayyül kayyumu ve etübü ileyh”
 • 33 kere, “Elhamdülillah”
 • 7 kere, “Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm”
 • 11 kere, “Salavat-ı Şerife” (istediğiniz bir tane)

Hz. Süleyman’ın Zenginlik Duası Okuyanlar🙏

Hz. Süleyman’ın zenginlik duası okuyanlar,  Allah’ın kudretinin bir delili olarak, okuyan kişilerin rızkının bollaştığı tesirli bir duadır. Umutlarınızı kaybettiğinizi düşündüğünüz anda bu duaya sarılın. Okurken başınızın üstünde meleklerin de duanıza katılıp amin dediklerinin kalbinizde hissetmeye çalışın.

Duayı okurken bir an önce bitirmek gayesiyle değil de, Yüce Allah’ın sonsuz kudretini düşünerek, kalbinizde zerre kadar şüphe bulundurmadan, içinizdeki enerji yoğunluğunu dışa vurarak hafif sesle okumalısınız. Koşulsuz saf bir inançla yapılan duaların icabeti de o derece hızlı olur. Bu sebepten dualarınızda acele etmeyin. Kainatın tek sahibi Yüce Allah, bu dua ile bizleri de rızıklandıracaktır.

Zenginlik Duası Okunuşu

 “Rabbiğfir lî veheb lî mülkel lâ yembeği li ehadim mim ba’dî inneke entel vehhâb (Sâd, 38/35)

Zenginlik Duası Anlamı

“Rabbim! Beni affet, bana, benden sonra hiç kimseye nasip olmayan bir mülk (hükümdarlık) ver. Çünkü Sen, çok lütufkârsın’, diye dua etti!” (Sâd, 38/35)

Hz. Süleyman’ın Zenginlik Duası Okuyanların Yorumları

Son zamanlarda sık sık merak edilen Hz. Süleyman’ın Zenginlik Duası Okuyanların Yorumları incelendiğinden genellikle olumlu ve etkili olduğunu göreceksiniz. Bu anlamda size yazımızda farklı zenginlik dualarından bahsetmek istiyoruz. Sizde düzenli olarak okuyarak sonuçların başarılı olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • Durumum çok kötüydü, bu dua sayesinde zengin oldum.
 • Kiramı bile ödeyecek param yoktu. Bir gün arkadaşım bu duayı okumam gerektiğini söyledi. Allah ondan razı olsun.
 • Bende ilk başta inanmamıştım. Fakat maddi durumum oldukça düzeldi.

İşte Hz Süleyman’ın zenginlik duası şu şekildedir:

 1. Rabbi evzı’ni en eşkure
 2. Ni’metekelleti en’amte aleyye ve ala
 3. Valideyye ve en a’mele salihan
 4. Terdahu ve edhılni bi
 5. Rahmetike fî ibadikes salihin

Süleyman Aleyhisselamın Zenginlik Duası

Süleyman Aleyhisselamın zenginlik duası, İslam inançlarında Süleyman Aleyhisselam’ın Tanrı tarafından verilen güç ve büyük zenginliklere atıfta bulunan bir dua olarak kabul edilir. Aşağıdaki metin, Süleyman Aleyhisselam’ın zenginlik duası olarak söylenmektedir:

“Rabbim, sen bana kudret ve ilmi verdin, bana şeytanları ve insanları hükmetme gücü verdin. Sen bana her şeyi kolaylaştırdın ve senin verdiğin nimetlerle beni zengin ettin. Bana, senin verdiğin nimetleri doğru yolda kullanma gücü ver, bana yardım et ve beni maddi ve manevi zenginliklerle bereketlendir. İnşallah, senin rızan ve hoşnutluğunu kazanırım.”

Bu dua, kişinin maddi ve manevi zenginliklerini arttırmasını ve doğru yolda kullanmasını diler. Ancak unutulmamalıdır ki, zenginlik ve servet ancak Tanrı’nın izni ile gelir ve insanların kalplerinde kibir, hırs ve bencillik olmadıkça sürekli kalmayabilir. Süleyman Aleyhisselamın Zenginlik Duası bu şekildedir.

Hz Süleyman’ın Zenginlik Duası Fazileti

Hz. Süleyman (as) hakkında, onun zenginlik duası olarak bilinen bir dua bulunmaktadır. Bu dua, Hz. Süleyman’ın (as) güç, hikmet ve zenginlik gibi konularla ilgili olarak Allah’tan yardım istemesi anlatılır.

Bu dua, İslam inanışına göre insanların rızık, zenginlik ve başarı gibi konularda Allah’tan yardım isteme amacıyla okumaları tavsiye edilir. Ancak, bu duanın fazilet ve gücü konusunda kesin bir bilgi bulunmaz ve inançlar kişisel farklılıklara göre değişebilir. Böylece Hz Süleyman’ın Zenginlik Duası Faziletini bu şekilde sayabiliriz.

Hz Süleyman’ın Zenginlik Duası Kaç Kere Okunur?

Hz. Süleyman’ın (a.s) zenginlik duasının okunma sayısı konusunda belirli bir miktar yoktur. Bazı kaynaklarda, günde bir kere okunması önerilirken, diğer kaynaklarda ise dilediğiniz kadar okunabileceği ifade edilir. Ancak, duanın okunması için belirli bir zaman dilimi veya gün belirlenmemiştir. Böylece Hz Süleyman’ın Zenginlik Duası Kaç Kere Okunur? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Hz Süleyman’ın Zenginlik Duası Cübbeli

Hz. Süleyman’ın Zenginlik Duası” Cübbeli Ahmet Hoca tarafından sunulan bir dua formudur. Bu dua, insanların maddi olarak kendilerini iyi hissetmelerini ve zengin olmalarını sağlamayı amaçlar. Ancak, unutmayın ki, duanın etkisi sadece Allah’ın izniyle gerçekleşir ve insanların kendi çabası, çalışması ve tasarrufları da zengin olmaları için önemlidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Hz. Süleyman’ın Zenginlik Duası Okuyanlar yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

YouTube video

Hz. Süleyman’ın Zenginlik Duası Okuyanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın