Ana SayfaMucize DualarSevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua – Barışma Duası

Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua – Barışma Duası

Sevgiliyle aradaki soğukluğu gidermek için dua etmek isteyenler için İslam alimleri tarafından birbirinden farklı dualar önerilmektedir. Bunun için aşağıdaki duayı tercih etmek sevgiliyle aradaki soğukluğun tamamen ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Ayrıca dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sevgiliyle Barışma Duası

Sevgiliyle Barışma Duası
Sevgiliyle Barışma Duası

Özellikle şunu belirtelim ki Sevgiliyle barışma duası, bir ilişkide yaşanan sorunları çözmek, ilişkiyi düzeltmek ve yeniden barışmak için Allah’tan yardım ve rehberlik talep etmek amacıyla yapılır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğinle Muhabbeti Artırmak İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Sevgiliyle Barışma Duası şu şekilde yapılabilir:

 • “Allah’ım, ilişkimizde yaşadığımız sorunları çözmek ve barışmak için sana yöneliyorum. Kalplerimizi yumuşat, anlayışımızı artır ve affetme gücümüzü artır. İlişkimizi güçlendirmek, sevgimizi yeniden canlandırmak ve birbirimize saygıyla yaklaşmak için bize yardım et. Eğer bu ilişki bizim için hayırlıysa, yolumuzu aç ve bizi bir araya getir. Hatalarımızı ve eksikliklerimizi fark etmemizi sağla ve kendimizi düzeltmemize yardımcı ol. İlişkimizdeki negatif duyguları ve olumsuz etkileri uzaklaştır. İçimizdeki sevgiyi ve bağlılığı güçlendir. Birbirimize destek olmayı, anlayışlı ve sabırlı olmayı öğrenelim. Kalbimizi temizle, kötü hisleri uzaklaştır ve bize bir arada mutlu bir gelecek sun. Dualarımızı kabul etmeni diliyorum. Amin.”

Bu dua, sevgiliyle barışma ve ilişkiyi düzeltme niyetiyle Allah’a yönelmek için bir örnektir. Ancak, dua etmekle birlikte, ilişkinin düzelmesi ve barışmanın gerçekleşmesi için etkili iletişim, anlayış, zaman ve çaba gerektiren adımları da atmaya önem vermek önemlidir. Her zaman Allah’ın takdirine ve hayırlı olanın gerçekleşmesine güvenmek önemlidir.

Aradaki Soğukluğun Kalkması İçin Dua

Aradaki soğukluğun kalkması için dua etmek, ilişkideki gerginlikleri, anlaşmazlıkları ve uzaklaşmayı çözmek, tekrar sıcaklık ve uyum sağlamak için Allah’tan yardım ve rahmet dilemektir. İşte Aradaki Soğukluğun Kalkması İçin Dua şu şekildedir:

“Allah’ım, aramızda yaşanan soğukluğu gidermek, ilişkimizi düzeltmek ve tekrar yakınlaşmak için sana yöneliyorum. Kalplerimizi birleştir, anlayışımızı artır ve sevgiyle yaklaşmayı öğrenelim. Eğer bu ilişki bizim için hayırlıysa, yolumuzu aç ve bizi bir araya getir. İçimizdeki kırgınlıkları ve negatif duyguları uzaklaştır. Bize affetme gücü ver, hatalarımızı fark etmemize yardımcı ol. İletişimimizi güçlendir, açık ve anlayışlı olmayı öğrenelim. İlişkimizdeki negatif etkileri uzaklaştır ve bizi birbirimize yakınlaştır. Dualarımızı kabul etmeni diliyorum. Amin.”

Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua

Araları bozuk olan sevgililer birbirleriyle barışmak için birçok yolu denemektedir. Fakat bunlardan en etkili olanlardan biri Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Duadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. Çünkü bu dua sayesinde birçok kişi sevgilileriyle barışmışlardır.

Nûn vel kalemi ve mâ yesturûn. Mâ ente bi ni’meti rabbike bi mecnûn. Ve inne leke le ecran gayra memnûn. Ve inneke le alâ hulukın azîm. Fe se tubsıru ve yubsırûn. İnne rabbeke huve a’lemu bi men dalle an sebîlihî ve huve a’lemu bil muhtedîn. Fe lâ tutııl mukezzibîn. Veddû lev tudhinu fe yudhinûn. Hemmâzin meşşâin bi nemîm. Mennâın lil hayri mu’tedin esîm. Utullin ba’de zâlike zenîm. En kâne zâ mâlin ve benîn.

Nihat Hatipoğlu Eşler Arasını Düzeltmek İçin Dua

Eşler arasını düzeltmek için dua etmek, ilişkideki anlaşmazlıkları, gerginlikleri ve uzaklaşmayı çözmek, sevgi, anlayış ve uyumu yeniden sağlamak için Allah’tan yardım ve rahmet dilemek anlamına gelir. İşte eşler arasını düzeltmek için dua için bir örnek:

“Allahümme elif beyne kulubinâ ve aslih zâte beyninâ ve’hdinâ sübüle’sselâmi ve neccinâ mi-ne’z-zulümâti ile’n-nûri ve cennibne’l fevâhişe mâ zahare minhâ ve mâ betane.”

Evde Huzur ve Bereket İçin Hangi Sure Okunur?

Evde huzur ve bereket için hangi sure okunur sorusunun yanıtı sıkça merak ediliyor. Evdeki tüm gerginliğin ve stresin gitmesi, huzursuzluk içerisindeki ortamın dağılması için okunması gereken sure aşağıdaki gibidir. Bu sureyi okuyan inançlı kimselerin ev içerisindeki huzuru sağlanacaktır.

 • Subhânellezî esrâ bi abdihî leylen minel mescidil harâmi ilâl mescidil aksallezî bâraknâ havlehu li nuriyehu min âyâtinâ, innehu huves semîul basîr. Ve âteynâ mûsâl kitâbe ve cealnâhu huden li benî isrâîle ellâ tettehızû min dûnî vekîlâ. Zurriyyete men hamelnâ mea nûh, innehu kâne abden şekûrâ. Ve kadaynâ ilâ benî isrâîle fîl kitâbi le tufsidunne fîl ardı merrateyni ve le ta’lunne uluvven kebîrâ. Fe izâ câe va’du ûlâhumâ beasnâ aleykum ibâden lenâ ulî be’sin şedîdin fe câsû hılâled diyâr, ve kâne va’den mef’ûlâ.

Evde Kavga Olmaması İçin Hangi Dua Okunur?

Evde kavga olmaması için hangi dua okunur sorusu evde sürekli gerginlik ve kavga yaşayan kişiler için son derece önemlidir. Bunun için alimler ve hocalar iki farklı duayı birden tavsiye etmektedir. Evinde kavga olmaması için okunması gereken iki dua aşağıdaki gibidir. Bu iki duayı okurken abdestli olmak ve mümkünse vakit namazlarının ardından okumak gereklidir.

 • İn ahsentum ahsentum li enfusikum ve in ese’tum fe lehâ, fe izâ câe va’dul âhırati li yesûû vucûhekum ve li yedhulûl mescide kemâ dehalûhu evvele merratin ve li yutebbirû mâ alev tetbîrâ. Asâ rabbukum en yerhamekum, ve in udtum udnâ, ve cealnâ cehenneme lil kâfirîne hasîrâ. İnne hâzâl kur’âne yehdî lilletî hiye akvemu ve yubeşşirul mu’minînellezîne ya’melûnes sâlihâti enne lehum ecren kebîrâ. Ve ennellezîne lâ yu’minûne bil âhırati a’tednâ lehum azâben elîmâ.
 • Menihtedâ fe innemâ yehtedî li nefsihî, ve men dalle fe innemâ yadıllu aleyhâ, ve lâ teziru vâziratun vizra uhrâ, ve mâ kunnâ muazzibîne hattâ neb’ase resûlâ. Ve izâ eradnâ en nuhlike karyeten emernâ mutrafîhâ fe fesekû fîhâ fe hakka aleyhâl kavlu fe demmernâhâ tedmîrâ. Ve kem ehleknâ minel kurûni min ba’di nûhin ve kefâ bi rabbike bi zunûbi ıbâdihî habîran basîrâ. Men kâne yurîdul âcilete accelnâ lehu fîhâ mâ neşâu li men nurîdu summe cealnâ lehu cehennem(cehenneme), yaslâhâ mezmûmen medhûrâ.

Evin Huzuru İçin Hangi Dua Okunur?

Evin huzuru için hangi dua okunur sorusunun yanıtı son derece kolaydır. Çünkü Evin huzurunu sağlamak ve mutlu bir aile yaşantısı için okunacak olan dua aşağıdaki şekildedir:

 • Kullen numiddu hâulâi ve hâulâi min atâi rabbike, ve mâ kâne atâu rabbike mahzûrâ. Unzur keyfe faddalnâ ba’dahum alâ ba’dın, ve lel âhıratu ekberu derecâtin ve ekberu tafdîlâ. Lâ tec’al meallâhi ilâhen âhara fe tak’ude mezmûmen mahzûlâ. Ve kadâ rabbuke ellâ ta’budû illâ iyyâhu ve bil vâlideyni ihsânâ, immâ yebluganne indekel kibere ehaduhumâ ev kilâ humâ fe lâ tekul lehumâ uffin ve lâ tenher humâ ve kul lehumâ kavlen kerîmâ.

Son olarak Sevgiliyle aradaki soğukluğu gidermek için dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.

“Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua – Barışma Duası” üzerine bir yorum

 1. Benim arkadaşımla yani sevdiğim kisiyle aran açıldı telimde gördüğü mesas yüzünden tekrar arayacakmi her yerden engelledi

  Yanıtla
 2. Takip ettim sevilmeyi bilmek huzurlu ol saf olmak 2021 gibi olsun istiyorum istiyorum artık topluluk kuralları uy duru ilerle onumuzdeki haftalar içinde derneği bilmek saçma sapan laf etme beyın artık Rabbım fırsat vermiş erteleme iyi beyin odak merkezi pozytf et sans vermiş sonsuza evllik umut eş yuzyüze ileriyi ket vurma yol adım atmış Rabbım Salihli eş Rabbım Salihli evlat nasip etsin amin erteleme hızlı ol

  Yanıtla
Yorum yapın