Ana SayfaMucize DualarSiğil Duası Hangi Gün Okunur? – Peygamberimizin Siğil Duası

Siğil Duası Hangi Gün Okunur? – Peygamberimizin Siğil Duası

Siğil duası hangi gün okunur bu sağlık sorunları yaşayan kişilerin yöneldiği hususlardan bir tanesidir. HPV adı altındaki virüs kaynaklı olarak gelişen bu rahatsızlık, açık yaralar ya da çiziklerden vücuda giriş yapmasıyla başlayacaktır. Bu şekilde vücut içerisinde yayılacak ve bedenin herhangi bir noktasında ortaya çıkabilir. Acı vermemesi söz konusu olsa da estetik anlamda kötü görüntülere sebebiyet verecektir. Bu tip kötü görüntülerden kurtulmak isteyenlerin de dualara yönelmelerinde mutlak suretle yarar vardır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Siğil Duası Hangi Gün Okunur?

Siğil Duası Hangi Gün Okunur? Bu dua, herhangi bir gün okunabilir. İslam’da özel bir gün belirtilmemiş olup, siğillerin tedavi edilmesi için dua etmek istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Önemli olan niyetinizi samimi tutmak ve Allah’a yönelerek şifa talep etmektedir.

Peygamberimizin Siğil Duası

Peygamberimizin Siğil Duası
Peygamberimizin Siğil Duası

Peygamberimiz (s.a.v.) sağlık sorunları için Allah’a şifa talep etmiş ve dualar etmiştir. Bu nedenle, Peygamberimize ait genel şifaya yönelik duaları okumak ve ona sığınmak siğillerin tedavisi için de uygun olabilir. Siğilleri tedavi etmek isteyen kişiler, Rasulullah’ın (s.a.v.) tavsiye ettiği duayı okuyabilirler:

“Yâ Allâh! Şüphesiz ben, Senden her türlü hastalık ve kaza dertleri gibi rahatsızlıklardan Şifa niyaz ediyorum.”

Bu duasını samimi bir şekilde yaparak Allah’tan siğillerin iyileşmesini dilemek mümkündür.

Siğil Duası Okuma Öncesi Neler Yapılması Gerekir?

Kötü bir görüntüye sahip olmasının yanı sıra acı veriyor olması da siğilden kurtulmak için gerekçeler olacaktır. Siğil duası okuma öncesi neler yapılması gerekir konusu dahilinde de bilgi sahibi olmakta yarar vardır. Doktora gitmek istemeyen ya da buna zaman bulamayan kişilerin siğil duası okumaları önemli olacaktır. Ancak bu duayı okumadan önce yapmak gereken bazı eylemler de gelişecektir.

  • Dua etmeden önce abdest almak gerekir.
  • Duanın okunması adına sessiz bir yer seçmek önemlidir.
  • Bu duaya yer verecek olan kişilerin uyku düzenleri, kişisel hijyenleri ve beslenme biçimlerine önem göstermelerinde yarar vardır.
  • Dua edecek olan kişilerin tüm samimiyetiyle icra etmesi önemli olacaktır.

Siğil Duası Hangi Gün Okunur ve Ne Zaman Tesir Eder?

Siğil duası hangi gün okunur ve ne zaman tesir eder doğrultusunda da sorular olacaktır. Vücudun farklı farklı noktalarında çıkan bu siğillerden kurtulmanın genel bir yoludur. Ayrıca bu duaların her biri siğil türlerine göre okuma biçimleri ve dua sırasına bağlı olarak gelişecektir. Bu yüzden duaların ne zaman okunacağı gibi bir durum önemli olacaktır. Ancak duanın okunması adına belli bir gün olmamaktadır. Duanın daha etkili sonuçlar sağlaması hususunda da muhakkak 7 gün arka arkaya okumak gerektiği de belirtilen hususlar arasındadır.

El Üzerindeki Siğil İçin Siğil Duası Hangi Gün Okunur?

Siğillerden kurtulma konusunda bu duaların ne zaman okunacağı önemlidir. Ayrıca el üzerindeki siğil için siğil duası hangi gün okunur konusu da öne çıkacaktır. Bu hususta Allah’ın Şafi esmasının hürmetine dua okunacaktır. Her siğil için bu dua 21 kez okunmasında yarar vardır. Eğer iki elde de siğillerin olması halinde aynı işlem bir kez daha tekrarlanacaktır.

Ayak İçin Siğil Duası Hangi Gün Okunur?

Ayak için siğil duası hangi gün okunur konusunda da sorular olacaktır. Ayakta var olan siğiller acı verir ve fazlasıyla rahatsız edebilir. Bundan dolayı siğillerden kurtulma konusunda izlenecek olan bu hususta gün şartı olmayacaktır. Ancak bu duanın yatsı namazından sonra okunmasının makbul olduğu belirtilmektedir.

Bu duaya başlamadan önceki süre zarfında siğilin olduğu bölge mürekkepli kalemlerle daire içine alınacaktır. Sonrasında da besmele çekilecek ve dua okunacaktır. Bu işlem tamamen iyileşme sağlanana kadar devam edecektir.

Siğil Duası Okurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Siğil duası okurken nelere dikkat edilmelidir konusunda da özenli olmakta yarar vardır. Bu duaları düzgün bir biçimde uygulamakla mutlak sonuçlara ulaşmak kesin olacaktır. Öncelikli olarak mutlaka uyumadan hemen önce bu duayı okumanın faydalarından bahsetmek gerekir. Öte yandan sadece Allah ile konuşulmalı ve araya da herhangi bir aracı konulmamalıdır. Şifanın Allah’tan geleceğini bilmek bu süreçte oldukça önemlidir. Öte yandan bu duanın herhangi bir büyü eylemi olmadığı da net bir biçimde izlenmesi gereken bir husus olarak adlandırılacaktır. Bu sayede de siğillerden rahat bir biçimde kurtulmak gibi bir durum gelişecektir.

Bunun yanında bu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Siğil Duası Hangi Gün Okunur hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın