Ana SayfaMucize DualarSurhubad Duası – Ne Zaman Okunur?

Surhubad Duası – Ne Zaman Okunur?

Surhubad duası sanılanın aksine epey uzundur. Bu sebeple yalnızca kalpten istenmesi durumunda okunması mümkündür. Sevdiğine kavuşmak, işlerinin rast gitmesi ve hayırlı işler nasip olunması için yazımız içerisindeki duayı günde 4 kez okumak yeterli olacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Surhubad Duası Okunuşu

Surhubad Duası Okunuşu
Surhubad Duası Okunuşu

Genellikle ayrılan sevgiliyi geri döndürmek için okunan dua bunun dışında aşk acısından kurtulmak içinde okunabilir. İşte Surhubad Duası Okunuşu şu şekildedir:

  • Bismillahirrahmanirrahim. Bismillahil’-azimi ve billahilkerim üskün ya Surhubad. Ve Bihakki Adem safiyullah hürmeti için üskün ya Surhubad. Ve bihakkı Nuh neciyullah hürmeti için üskün uhruc ya Surhubad! Bihakki Şit nebiyullah hürmeti içün üskün uhruç ya Surhubad. Ve bihakki Tevrat-i Musa aleyhisselam hürmeti için üskün ya Surhubad. Ve bihakki İncil-i İsa aleyhisselam hürmeti içün üskün ya Surhubad. Ve bihakki Furkan-ı Muhammed Mustafa Aleyhisselam uhruç ya Surhubad.
  • Ve bihakki yüz yirmi dört bin Peygamberler hürmeti hakkı için üskün ya Surhubad. Üç yüz on üç mürseller ve peygamberler hürmeti hakkiçin uhruç ya Surhubad. Ve Cebrail ve Mikail ve İsrafil ve Azrail hürmeti hakkı için üskün ya Surhubad! Levh u kalem ve on sekiz bin âlem hürmeti hakkı için uhruç ya Surhubad. Ve sekiz uçmak ve yedi tamu aleyhisselam hürmeti için üskün uhruç ya Surhubad. Ve arş ve kürsi ve levh ve kalem hürmeti hakkı için uhruç ya Surhubad. Ay gün ve yağmur ve kar hürmeti hakkı için üskün ya Surhubad. Ve Medine’de yatan evliyalar ve gaziler ve şehitler hürmeti hakkı için üskün uhruc ya Surhubad.
  • Beytü’l-Mamur ve Beytü’l-Mukaddes hürmeti hakkı için üskun ya Surhubad. Ahir zaman Peygamberi Muhammed Mustafa’nın Kur’an nuru hürmeti hakkı için uhruç ya Surhubad. Billahil’azimi hakkı için uhruç ya Surhubad. Felekin hasenatin felekin hasemetin şerberasiyyen serberasiyyen şerberasiyyen behhuzeten behhuzeten behhuzeten mülhakan mülhakan mülhakan ve lutfen ve lutfen ve lutfen bihi bihi bini üskün üskün üskün ya Surhubad!

Surhubad Duası Okuyanların Yorumları

Surhubad Duası Okuyanların Yorumları son zamanlarda oldukça merak edilmektedir. Sizler için yaptığımız araştırmalar sonucunda aşağıdaki yorumları okuyabilirsiniz. İşte o yorumlar şu şekildedir:

  • Benden ayrılan sevgilimi uzun zamandır unutamıyordum. Bu yüzden bu duayı okudum ve şuan aklımın ucundan bile geçmiyor.
  • Ben büyük bir hata yaptım ve kız arkadaşıma yalan söyledim geri dönmesi için hep bu duayı okuyorum.
  • Giden sevgilim gerçekten de geri döndü. Sizlerde denemelisiniz.

Surhubad Duası Ne İçin Okunur?

Öncelikle şunu belirtelim ki Surahubad duası, İslam geleneğinde önemli bir dua olarak bilinir. Bu dua, kalp huzuru, sıkıntılardan kurtulma, zorlukları aşma ve manevi güç kazanma gibi niyetlerle okunabilir. Surhubad duasıyla ilgili kesin bir kaynak veya metin bulunmamaktadır, çünkü “Surhubad” kelimesi Kur’an veya hadislerde geçmemektedir. Genellikle giden sevgiliyi geri döndüren çevirgel duasından sonra okunmaktadır. Böylece Surhubad Duası Ne İçin Okunur? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Surhubad Duası Ne Zaman Okunur?

Surhubad duasının sabah namazından önce okunması gerektiği söylenmektedir. Bunun dışında çevirgel duasından sonra okursanız daha büyük fayda görebilirsiniz. Böylece Surhubad Duası Ne Zaman Okunur? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sinirli Birine Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Surhubad Duası Ne İşe Yarar?

Surhubad duası ne işe yarar diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Bu dua genel olarak kapsamlı ve birleştirici bir duadır. Özellikle sabah namazından önce okunması İslam alimleri tarafından sıkça tavsiye edilmektedir. Kaçıp giden eski sevgililer ya da eşlerin geri dönmesi için okunur. Bunun yanı sıra düşük yapan kadınlar da keza bu duayı okuyarak bir daha düşük yapma sorunuyla yüzleşmeyeceklerdir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevgiliyle Arayı Düzeltmek İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Uhruc Duası Ne İçin Okunur?

Uhruc duası ne için okunur diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Yüce Allah’ın da izniyle okunması durumunda pek çok faziletle karşılaşmak mümkündür. Yarı Türkçe yarı Arapça olan bu duanın okunuşu da oldukça kolaydır. Zira inançlı kimselerin bu duayı her gün 3 kez okuması durumunda kalplerinden geçirdikleri şeylerin gerçek olduğu söylenmektedir. Duanın okunuşu şöyle:

  • Bismillahirrahmanirrahim. Bismillahi uhruc ve billahi uhruc ve lillahi uhruc ve tallahi uhruc ve billahillezi uhruc ve bihakkı Tevrat-ı Musa uhruc bihakkı İncil-i İsa uhruc ve bihakkı Zebur-i Davud uhruc ve bihakkı Furkan-ı Muhammed uhruc ve 124 bin peygamber hürmeti için uhruc. Ve Cebrail ve Mıkail ve İsrafil ve Azrail hürmeti için uhruc. Ve sekiz cennet ve yedi cehennem hürmeti için uhruc. Kamer ve şems hürmeti için uhruc. Kar ve yağmur hürmeti için uhruc. Harut ve Marut hürmeti için uhruc. Mağarada yatan gaziler ve Ashab-ı Kehf hürmeti için uhruc. Şam ve Bağdat ve Mısır evliyaları hürmeti için uhruc.Trablus ve Tunus ve Cezayir erleri hürmeti için uhruc. Zağvan ve Kayrayan evliyalar hürmeti için uhruc.

Son olarak Surhubad Duası yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın