Ana SayfaFaziletiAli İmran 26 27 Fazileti ve Sırları – Okuyanların Yorumları!

Ali İmran 26 27 Fazileti ve Sırları – Okuyanların Yorumları!

Ali İmran 26 27 fazileti ve sırları merak konusu olan bir konudur. Ali İmran suresinin bu ayetlerini okuyan kişilerin dilekleri karşılık bulacaktır. Ayrıca Ali İmran suresi 26 ve 27 ayetlere bağlı olarak daha huzurlu ve refah bir hayat sürme durumunu elde edeceklerdir.

Ali İmran suresinin 26. Ve 27. Ayetleriyle beraber mal mülk edinmek isteyenlerin okuması gerektiği belirtilmektedir. Ayrıca gün içerisinde farklı sayılarda Ali İmran suresinin bu ayetlerini okumak değişik faydaları beraberinde getirecektir. Son derecede faydalı ve faziletli bir dua olması nedeniyle de Ali İmran genel olarak okunan dualar arasında da yer alıyor. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ali İmran 26 27 Ayetleri Faydaları

Ali İmran suresinin diğer tüm dualarda olduğu gibi faydaları yüksektir. Ayrıca Ali İmran 26 27 ayetleri faydaları konusunda da belli başlı konulara yöneleceklerdir. Bununla beraber bu surenin söz konusu ayetlerinin ne kadar değerli olduğunu göreceklerdir.

  • Mal ve mülk isteyenlerin Ali İmran 26 ve 27 ayetlerini her gün 41 kez okumaları halinde amaçlarına ulaşarak bu yönde sonuç almaları kesindir.
  • Ali İmran 26 ve 27 ayetlerini 5 vakit namazların ardından 1 kez okumakta yarar vardır. Sonrasında da 66 kez Ya Kadir, Ya Kayyum, Ya Kaviyy, Ya Kaim, Ya Kuddüs okumak halinde tüm kaza belalardan korunulur.
  • Ali İmran suresini tüm mal ve mülk sahibi olmak isteyenlerin yanı sıra manevi açıdan güçlenmeyi amaçlayanlar ve zenginleşme arzusunda olanların 4 kez okumaları gerekecektir. Ancak gün içinde 41 kez okumaları durumunda daha da etki alacaklardır. Bu durumu sürekli olarak gerçekleştirenlerin her geçen gün daha da zenginleşmeleri ve huzurlu bir hayat sürmeleri mutlaktır.

Hz. Muhammed de Ali İmran 26 ve 27 ayetlere bağlı olarak şöyle ifade etmiştir:

“Bu ayeti kerimeler nazil oldukları vakit Allah Teala ile aralarında hiçbir perde bulunmaksızın Arşı İlahiyyeye yapışarak; “Ya Rab, bizi dünyaya ve sana asi olanlara indiriyorsun.” dediler.

Ali İmran 26 ve 27 Ayetleri İniş Sebebi

Ali İmran suresinin inmeye başlamasıyla beraber hangi olayların geliştiği de merak konusudur. Ayrıca Ali İmran 26 ve 27 iniş sebebi de bu hususta rahatlıkla öğrenilmektedir.

Hz. Muhammed Mekke’yi fethettikten sonra ümmetine İran ve Bizans’ın da alınacağını vaat etmiştir. Bunu duyan Yahudilerle münafıklar da “Hayal ürünü bu, çok uzak bir iş; Muhammed (s.a.v) nerede, Fars ve Rum nerede? Onlar Muhammed’den (SAV) çok güçlü ve çok daha engelleyici bir kuvvete sahiptirler. Mekke ve Medine Peygamber Efendimiz’e (s.a.v) yetmiyor da İran ve Bizans’ın mülküne göz dikiyor.” Demiştir. Bu gelişmenin üzerine Ali İmran suresinin bu ayetleri inmiştir.

Ayrıca Yusuf Suresi 100 Ayet Fazileti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ali İmran Suresi 26 ve 27 Ayetleri

Ali İmran Suresi 26 ve 27 Ayetleri
Ali İmran Suresi 26 ve 27 Ayetleri

Bu sure hakkında bilgi sahibi olmak adına araştırma yapmak söz konusudur. Ayrıca Ali İmran 26 ve 27 ayetleri kapsamında da Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı konusunda fikir sahibi olmakta yarar vardır.

“Kulillahümme malike’l-mülki tü’ti’l-mülke men teşa’ü ve tenziü’l-mülke mim men teşa’ü ve tü’ızzü men teşa’ü ve tüzillü men teşa’ü biyedike’l-hayrü inneke ala külli şey’in kadir.

Tülicü’lleyl, fi’n-nehari ve tülicü’n-nehare fi’l-leyl, ve tuhricü’l-hayye mine’l-meyyiti ve tuhricü’l meyyite mine’l-hayyi ve terzüku men teşa’ü bi gayri hisab.”

Türkçe Anlamı:

Ali İmran 26. Ayet Türkçe Meali: De ki: “Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin. Dilediğinden de mülkü çeker alırsın. Dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır senin elindedir. Şüphesiz sen her şeye hakkıyla gücü yetensin.”

Ali İmran 27. Ayet Türkçe Meali: “Geceyi gündüze sokarsın, gündüzü geceye sokarsın. Ölüden diriyi çıkarırsın, diriden ölüyü çıkarırsın. Dilediğine de hesapsız rızık verirsin.”

Ali İmran 26 ve 27 Ayet Yorumları

Ali İmran suresini okuyan kişiler büyük faydalar görmüştür. Ayrıca Ali İmran 26 ve 27 ayet yorumları da bunun en net göstergesidir.

Ali İmran duasını okumaya başladığımda içimde bir ferahlama oluştu. Hayatımın her alanında gelişmelerin olduğunu fark ettim.

Var olan borçlarımdan kurtulmak için Allah’a sığındım ve devamlı Ali İmran suresini okudum. Etkisini kısa süre içerisinde fark ettim.

Son olarak da Nasrun Minallâhi Ve Fethun Karîb Duası Fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın