Ana SayfaMucize DualarTakıntılı Çocuğa Okunacak Dua – Takıntılı Düşüncelerden Kurtulun!

Takıntılı Çocuğa Okunacak Dua – Takıntılı Düşüncelerden Kurtulun!

Takıntılı Çocuğa Okunacak Dua ile bu sorunu aşabilirsiniz. İnsanların gün içerisinde farklı hallere bürünmeleri normaldir. Ancak bu durumu aşırıya kaçıranların var olan hallerinden kurtulmaları önemlidir. Özellikle takıntı durumunu sürekli hale getiren ve başka olgulara odaklanamayan çocuklar için de okunan dualar vardır. Takıntılı çocuğa okunacak dua konusunda doğru şekilde hareket etmek ve niyeti tam olarak belirtmek gerekmektedir. Ayrıca yüksek hissiyatı ve etkili bir durum olmasından dolayı bu dualarla gerekli korunma hali açığa çıkacaktır.

Takıntılı durumun her yaşandığı anda bu duayı sürekli olarak tekrarlamak ferahlamanın habercisi olacaktır. Bu olumsuz durumdan ötürü Allah’a dua yardımıyla ulaşmak ve ondan yardım dilenmek mümkün olmaktadır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Korku ve Takıntı İçin Okunacak Dua

Korku ve Takıntı İçin Okunacak Dua
Korku ve Takıntı İçin Okunacak Dua

Takıntı hallerinin yaşandığı süre zarfında çok çeşitli dualar vardır. Ancak bu duaların doğru niyetle okunması da beklenen etkiyi görmeyi sağlayacaktır. İç huzur ve sıkıntıların ortadan kalkması gibi durumlar için Korku ve takıntı için okunacak dua konusunda belirli bir dua daha öncelikli olmaktadır. Ayrıca bu duanın en etkili hali için yatmadan okunması gerektiği önerilen konular arasındadır.

Euzü bi-kelimatillahi’t-tammeti min gadabihî ve ikâbihî ve şerri ibâdihî ve min hemezati’ş-şeyetîni en yahdûrun.

Anlamı:

Allah’ın gazabına uğramaktan, O’nun cezasından, kullarının şerrinden ve bana gelmelerinden Allah’ın tam kelimelerine sığınırım.

Ayrıca Felçten Kurtulmak İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Takıntılı Düşüncelerden Kurtulmak İçin Dua

İnsanların takıntılı ve kaygılı haller sergilemesi yanlış kararlar vermesi için makul bir durumdur. Hayatını sakince sürdürmek ve olumsuz etkilerden kurtulmak için bazı dua seçimleri önemlidir. Özellikle Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için dua oldukça önemlidir. Günün en iyi şekilde ve olumsuzluk içermeyen halde başlayıp bitmesi genel itibarıyla önemlidir. Genel itibarıyla gün içinde herhangi bir zaman diliminde 170 kez olmak kaydıyla “Ya Kuddüs Celle Celalühü” sözünü tekrarlamak iç ferahlamasını sağlayacaktır. Ayrıca güne başlarken ya da gece yatarken Ayet’el Kürsî okumanın da etkisi kaçınılmaz olmaktadır. Sakinleşmek ve ferahlamak isteyenler için en uygun dua olarak Ayet’el Kürsî önemlidir.

  • Bismillahirrahmanirrahim
  • Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm,
  • lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih,
  • ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm,
  • velâ yü-hîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard,
  • velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

Cübbeli Ahmet Hoca Takıntılı Çocuğa Okunacak Dua

Kişilerin kendini rahatsız hissetmesi ve tehlikede olduğu izlenimine sahip olmasında dualara sığınmalarında fayda vardır. Ayrıca bu konuda dualardan destek almaları en doğru kararlar vermeleri ve rahatlamaya kapılmaları açısından önemlidir. Genel itibarıyla gün içinde herhangi bir an tehlikelere karşı okunan dua ile sürekli tekrar halinde olumsuzluklardan kurtulacaklardır. Bu dua genel olarak şu şekildedir.

‘Bismillahillezi la yedurru me’asmihi şey’un fi’l-ardı ve la fis-sema’i ve huves-semiul-alim.”

Anlamı

İsminin anılması ile birlikte ne yerde ne de gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın adıyla. O, hakkıyla her şeyi işiten ve kemaliyle bilendir.

Surelerden de rahatlamak ve tehlikelerden kurtulmak için yardım alınmaktadır. Özellikle her türlü musibetten kurtulmak için başı çeken sureler arasında Felâk ve Nâs duaları gelmektedir. Birkaç ayetten ibaret ve kolayca ezberlenen bu duaları her tehlike anında arka arkaya tekrarlamak problemi giderecektir. Ayrıca Felâk ve Nas duaları vesvese ve görünmeyen varlıklar karşısında da etkilidir. Tam anlamıyla bir koruma sağlayarak, var olan takıntıların uzakta kalmasında bir hayli etkili bir haldedir. Bu yönüyle de herkesin gün içinde kullanacağı dualar arasında da yer almaktadır.

Ayrıca Okula Gitmek İstemeyen Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Takıntılı Çocuğa Okunacak Dua konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:


Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için dua
yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın