Ana SayfaMucize DualarTebbet Suresiyle İki Kişiyi Ayırma – Etkili

Tebbet Suresiyle İki Kişiyi Ayırma – Etkili

Tebbet Suresiyle İki Kişiyi Ayırma yazımız ile beraberiz. İnsanların genellikle tanıdığı bazı insanları ayırmak için okuduğu bir duadır. Özellikle ilişkileri ayırmak için okunmaktadır. Yazımızın içerisinde detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Tebbet Duasıyla Uzaklaştırma 🙏

Tebbet Duasıyla Uzaklaştırma
Tebbet Duasıyla Uzaklaştırma

Bu duanın kullanılış amacı kıskan kişilerin sevdiği arkadaşlarını sevdikleri kişiden ayrılması için etmiş olduğu bir Tebbet Duasıyla Uzaklaştırma duasıdır. İnsanların düzgün bir karar vermesi için arkadaşları tarafından ilişkisi için bu dua edilmektedir. Bu sebeple sevgili olduğu kişiden arkadaşları ayırmaya çalışacaktır ve arkadaşınız için hayırlısı olacak farklı bir kişiyle sevgili olma ihtimali olacaktır.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Konuşmayı Kolaylaştıran Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Birinden Kurtulmak İçin Tebbet 🤲

Aşağıdaki videoda Birinden Kurtulmak İçin Tebbet suresini dinleyebilirsiniz. Ayrıca bu sure 41 kere okunursa daha faydalı olacaktır.

41 Tebbet Suresi Dinle

Ancak İslam dininde Muharrem ayının 10. günü olan 41 Tebbet’te Hz. Hüseyin ve ailesi için yapılan yas duasına da Tebbet Duası denilmektedir. İşte dua aşağıdaki gibidir:

  • Bismillahirrahmanirrahim
  • Tebbet yeda ebi lehebin ve tebb
  • Ma eğna anhü malühu ve ma keseb Seyesla naren zate leheb
  • Vemraetühu hammaletelhatab Fi ci diha hablün min mesed

Birini Uzaklaştırmak İçin Tebbet

Sıkça merak edilen konulardan birisi de Birini Uzaklaştırmak İçin Tebbet suresidir. Çevrenizden birisini bu sure ile uzaklaştırabilirsiniz. Böylece size bir kötü davranışı olmayacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Salavatı Kübra Arapça Yazılışı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tebbet Suresiyle İki Kişiyi Ayırma

Tebbet suresiyle iki kişiyi ayırma işlemi pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Nitekim sevdiği kadına ya da erkeğe sahip olan başka bir kişinin ilişkisini sonlandırmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Bunu gerçekleştirebilmek için her gün 4 kez Tebbet suresi okunması gerekiyor. Bu sureyle birlikte inançlı kimseler yukarıda da belirtildiği gibi istedikleri iki kişiyi ayırabilmektedir. Duanın okunuşu şöyledir:

  • Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebbe. Mâ agnâ anhu mâluhu ve mâ keseb. Se yaslâ nâran zâte leheb. Vemraetuhu, hammâletel hatab. Fî cîdihâ hablun min mesed.

Türkçe meali ise şöyledir:

  • Ebu Leheb’in iki eli kurudu ve helâk oldu. Ona malı ve kazandıkları bir fayda vermedi. Alevli ateşe atılacak. Ve onun, odun taşıyan kadını da. Onun boynunda mesedden (bükülmüş liften) bir ip vardır.

21 Tebbet Suresi Ne İçin Okunur?

21 Tebbet suresi ne için okunur diye merak edenlerin yukarıdaki Türkçe meali kati suretle okuması tavsiye edilir. Bu surenin 21 kez okunması, mealinde de görüldüğü gibi düşmanlıktan bahsedildiği için okuyan kişinin düşmanlarına zarar sağlayacaktır. Bunun yanı sıra iki kişinin birbirinden ayrılabilmesi için okunması da mümkündür. Bunun için her gün 21 kez okunması ve bu ritüelin uzun bir süre devam ettirilmesi gerekiyor. Zira Yüce Allah yalnızca çaba sarf ettiğini gördüğü kullarına mükafatlarını gösterir.

1001 Tebbet Ne İçin Okunur?

1001 Tebbet ne için okunur sorusunun yanıtı oldukça basittir. Yüce Allah’a nazar korkusundan dolayı el açan inançlı kimselerin 1001 kez Tebbet okuduğu bilinmektedir. Hem kendisinin hem de sevdiklerinin nazara gelmemesi için 1001 Tebbet okumak faydalı olacaktır. Bunu aynı günde okumak yerine 1 haftaya yaymak ise bu noktada sunulan bir avantajdır. İslam alimleri tarafından verilen yanıta göre 1001 kez Tebbet okunması aynı zamanda inançlı kimseler için rızık kapılarının sonuna değin açılması anlamına da gelmektedir. Elbette bu durum yalnızca kalbi temiz olan ve İslam’a kalpten bağlı olan kişiler için geçerlidir.

Namaz Kılarken Tebbet Suresini Okumak Caiz midir?

Namaz kılarken Tebbet suresini okumak caiz midir sorusunun yanıtı evet olacaktır. Zira Tebbet suresi halihazırda namaz kılarken okunan 10 sure arasında yer almaktadır. Bu sebeple hem namaz esnasında hem de normal zamanlarda okunmasında herhangi bir şekilde sakınca bulunmamaktadır.  İnançlı kimseler duayı hayatın her alanında gönül rahatlığıyla okuyabilir. Duanın okunuşu aşağıdaki şekildedir:

  • Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebbe. Mâ agnâ anhu mâluhu ve mâ keseb. Se yaslâ nâran zâte leheb. Vemraetuhu, hammâletel hatab. Fî cîdihâ hablun min mesed.

Tebbet Suresi Ne İşe Yarar?

Tebbet suresi ne işe yarar sorusu birçok kişinin aklına gelen konu başlıkları arasında yer almaya devam etmektedir. İnançlı kimseler gün içerisinde çokça kez ellerini göğe kaldırarak Yüce Allah’a dua ederler. Bu dua içerisinde Tebbet suresi de yer almalıdır. Özellikle son dönemde İslam alimleri tarafından da vurgulanan bir sure olmasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Tebbet suresinin ne işe yaradığıysa sureyi ilk kez duyan kimseler tarafından araştırılıyor. Tebbet suresi öncelikli olarak düşmanlara karşı okunulan bir duadır. Zira yukarıdaki Türkçe mealinde de yer aldığı üzere düşmanları hedef alan bir suredir. Bunun yanı sıra iki kişinin ayrılması için de etkili bir dua olduğu ifade edilmektedir. İslam’a gönül vermiş olan kişiler tarafından gün içerisinde defalarca kez okunması gereklidir.

Besmelesiz 41 Tebbet okumak

41 Tebbet, İslam takvimine göre Muharrem ayının onuncu günüdür. Bu gün Hz. Hüseyin ve ailesi ile yakınları Kerbela’da şehit edilmiştir. Bazı inanışlara göre bu günde yapılacak dualar kabul olur ve büyük sevaplar kazanılır.

Besmelesiz 41 Tebbet okumak ise, bu özel günde yapılan dualarda besmeleyi çekmemektir. Ancak hatırlatmakta fayda var, İslam dininde besmele önemli bir yere sahiptir ve çoğu ibadette kullanılması gerekmektedir.

Son olarak Tebbet Suresiyle İki Kişiyi Ayırma yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın