Ana SayfaMucize DualarYa Cemil Ya Nur Ya Musavvir – Kaç Kere Okunur?

Ya Cemil Ya Nur Ya Musavvir – Kaç Kere Okunur?

Ya Cemil Ya Nur Ya Musavvir en çok araştırılan konular arasında yer alır. Dilerseniz gelin bu duanın ne gibi durumlarda kullanıldığına ve ne gibi durumlara iyi geldiğine bir bakalım. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ya Cemil Ya Nur Ya Musavvir 🤲

Ya Cemil Ya Nur Ya Musavvir sayesinde inançlı kimseler çeşitli faziletlerle karşılaşabilmektedir. Şüphesiz ki Allah-u Teala’nın 99 isminde de fazilet ve mucizeler doludur. Bu nedenle inançlı kimselerin neyi nasıl okuması gerektiğini bilmesi yeterli olacaktır. Yüz güzelliği isteyen ve daha güzel olmak isteyen kimseler tarafından bu isimler zikredilmektedir. Bunun yanı sıra yüz güzelliği için aşağıdaki duanın da okunması makbuldür:

  • “Allah’ım! Her kuluna ve içtenlik içinde yapılan her duayı kabul eden senin sonsuz azametine sığınıyorum. Fatih ve İhlas surelerinin hatırı için ellerimi sana açıyorum. Yüreğim masum bir talebin aşkı ile yanıyor ve tutuşuyor. Kâinata renk veren ve evreni süsleyen Musavvir esmana sığınıyor ve kendime de güzellik diliyorum. Güzellik mührün olan Cemil esmana sığınıyor ve kendime de güzellik nasip etmeni istiyorum. Âmin!”

Bu duayı okuyan kimseler Allah-u Teala tarafından nasip olunarak yüz güzelliğine kavuşmaktadır. Fakat duayı okumadan önce muhakkak ki abdestli olunması şarttır. Bunun yanı sıra sessiz bir ortamda okunması ve geceleyin olması da tavsiye edilir. Yüz güzelliği duasında en önemli kriter niyettir. Tamamıyla buna odaklanmış olmak ve başka hiçbir şeyi düşünmemek gereklidir. Abdest bozulmadan dua tamamlanmalı ve yine abdest bozulmadan uyunmalıdır.

Ya Cemil Ya Nur Okuyanların Yorumları

Yüz güzelliği duasında da yer alan Ya Cemil ve Ya Nur esmalarına sığınan inançlı kimseler, dua sonrasında görülen etkileri sosyal medyada paylaşıyor. Ya Cemil Ya Nur okuyanların yorumları herkes tarafından merak ediliyor. İşte o yorumlardan bazıları:

  • “Allah’a hamd olsun ki artık istediğim yüz güzelliğine kavuştum. Cildi mahveden makyaj malzemelerini her zaman reddetmişimdir. Bu nedenle ben de her Müslümanın yapması gerektiği gibi Allah’ıma sığındım. Ellerimi açtım ve aylar boyunca aynı ritüeli tekrar ettim. Sonunda Yüce Allah bana güzel bir yüz nasip etti.”
  • “Yüz güzelliği duasının bir başkasına niyetle okunabildiğini de biliyordum. Ben de bunu çok sevdiğim bir tanıdığım için yapmak istedim. Gitmediği doktor kalmasa da yüzündeki yanık bölgeyi bir türlü iyileştirememişti. Yüz güzelliği için dua ettikten sonra Allah’ın izniyle artık tam olarak istediği gibi bir yüze sahip.”

Ya Cemil Ya Nur Kaç Kere Okunur?

İslam alimleri tarafından hangi faziletlerle karşılaşmak ve mucizeleri görmek için hangi duanın kaç kez okunması gerektiği sabittir. Bu nedenle Ya Cemil ve Ya Nur esmalarının da içerisinde olduğu ve yüz güzelliğine sahip olmak isteyenler tarafından okunan bu duanın her gün 8 kez okunması gerektiği bilinmektedir.

Son dönemde sıkça merak edilen Ya Cemil Ya Nur kaç kere okunur sorusu da böylece bir netlik kazanmıştır. Yüce Allah’a el açmak ve bu sayede dua etmek için elbette ki herhangi bir alt ve üst sınır bulunmamaktadır. Fakat yine belirtildiği gibi bazı faziletler ve mucizelerle karşılaşmak için İslam alimleri tarafından önerilen sayı bu dua özelinde 8 olarak belirlenmiştir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 100 İnşirah Suresi Fazileti yazımızı da inceleyebilirsiniz

Ya Cemil Okumanın Fazileti

Yüz güzelliğini doğrudan etkileyen esma Ya Cemil’dir. Bu sebeple Ya Cemil okumanın fazileti de pek çok kişi tarafından merak edilir. Bu esmayı okuyan inançlı kimseler aşağıdaki faziletleri görebilir:

  • Genç ve ışıltılı bir yüze sahip olunur.
  • Baş ağrıları son bulur.
  • Yüz çizgilerinin tamamına düzlük ve güzellik hâkim olur.
  • Bütün sıkıntı ve acı olaylar ortadan kalkar.
  • Allah-u Teala, rızık kapılarını sonuna kadar açar.
  • Pozitif ve olumlu enerjilerle okuyanın içini doldurmaya yarar.

Ayrıca, Ya Cemil Ya Nur Okuyanların Yorumları ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Son olarak Ya Cemil Ya Nur Ya Musavvir yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın