Ana SayfaMucize DualarYürürken Sürekli Düşen Çocuğa Okunacak Dua – İşte O Dua!

Yürürken Sürekli Düşen Çocuğa Okunacak Dua – İşte O Dua!

Yürürken Sürekli Düşen Çocuğa Okunacak Dua en çok arama listesinde yer alan konulardan biridir. Duaların gücü çok kuvvetlidir. Bazı zamanlar tıp’ın çare olamadığı ve düzelmez denilen her şey sadece dualar sayesinde düzelmiştir.

Yürürken Sürekli Düşen Çocuğa Okunacak Dua

İlk olarak Yürürken sürekli düşen çocuğa okunacak dualar arasında Rad suresi okunmalıdır. Bunun yanında her gün düzenli aralıklarla Fatiha ve İhlas dualarını okuyup çocuğunuza üfleyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Rad suresi oldukça etkili ve güçlü bir duadır. Bu yüzden her hafta 2 sefer bu duayı okuduğunuzda çocuğunuzun köstekliğinin zamanla yok olduğunu göreceksiniz. Bilmeyenler için Rad suresi 43 ayetten oluşmaktadır.

Huysuz Sinirli Çocuğa Okunacak Dua 🙏

Huysuz Sinirli Çocuğa Okunacak Dua
Huysuz Sinirli Çocuğa Okunacak Dua

Çocuklar bazı zamanlarda ebeveynlerin sınırlarını zorlayıcı hareketlerde bulunur. Özellikle sürekli agresif ve asi tavırlar içinde bulunan çocuğa okuyacağınız güçlü ve etkili dualar vardır. Huysuz ve sinirli çocuğa okunacak dualar arasında; Al-i İmran suresi 83. Ayeti ve Bakara suresi 250. Ayet dualarını okuyarak çocuğunuzun sakinleşmesini sağlayabilirsiniz.

  • Al-i İmran Suresi 83. Ayetinin Okunuşu; “Efe gayre dinillahi yebgune ve lehu esleme men fis semavati vel ardı tav’an ve kerhen ve ileyhi yurceun.”
  • Bakara Suresi 250. Ayetinin Okunuşu; “Rabbena efriğ Aleyna sabran ve sebbit ekdamena vensurne alel kavmil kafiriiin.”

Çocuğu Sakinleştirmek İçin Hangi Dualar Okunur?

Anne babaların en büyük problemi çocuğun sinirli ve huysuz davranış biçiminden uzaklaşmalarıdır. Çocuklarının sakin olmasını sağlamak en büyük hayalleri haline gelmiştir. Bunun için çoğu zaman defalarca doktor ve pedagog kapılarını aşındırmışlardır.

İşte bu noktada çocuğunuzun sakin kalmasını ve uyumlu olmasını sağlamak için dualar bulunmaktadır. Bu duaları sürekli okuduğunuzda çocuğunuzun zamanla istediğiniz gibi biri haline gelmesini sağlamış olacaksınız.

Çocuğu sakinleştirmek için hangi dualar okunur? Ebeveynlerin en çok sorduğu soru haline gelmiştir. Sizleri daha fazla merak ettirmeden konu hakkında detaylı bilgileri paylaşalım. Öncelikle her gün yaklaşık 400 sefer düzenli olarak ‘’ YA HADİ (C.C.) ‘’ söylemeyi unutmayınız.

Huyunun iyi olması ve hayırlı çocuk yetiştirmek için ‘’ YA VACİDÜ (C.C) ‘’ söyleyebilirsiniz. Bu duayı her gün istediğiniz sayıda söylemeniz yeterlidir. Çocuğun sakin ve anlayışlı olması için, sabah namazının ardından 21 sefer ‘’ YA ŞEHİDÜ (C.C) ‘’ duasını söyleyebilirsiniz.  

Hareketli ve hiperaktif çocuğunuz varsa daha sakin kalmasını sağlamak için günde 3 sefer ‘’ YA BERRU (C.C) demeyi unutmayınız. Yukarıda belirttiğimiz duaları düzenli aralıklarla okumanız durumunda çocuğunuzun daha sakin olmaya başladığını fark edeceksiniz.

Ayrıca Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ağlayan Çocuğa Okunacak Dua

Çocuklar ağladığında bazen ebeveynler ne yapması gerektiğini bilemez. Bu anlamda çocukların ağlamaları aileler için panik halidir. Her çocuğun özellikleri ve huyları farklı olsa da, bu konuda sebepsiz ağlayan çocuklar için aileler araştırma yapmaktadır.

Ağlayan çocuğa okunacak dua kapsamında sizde duaların gücüyle şifa bulabilirsiniz. Ağlayan çocukları sakinleştirmek için dualar arasında yukarıda bahsettiğimiz Al-i İmran suresinin 83. Ayetini her gün düzenli olarak okuyabilirsiniz. Bu dua sayesinde çocuğunuzun zamanla sakinleşmeye başladığını ve daha az ağladığını göreceksiniz.

Aynı zamanda sebepsiz ağlayan çocuklar için, kağıda her gün ‘’ YA HASİYBÜ’’ yazıp, suyun içine koyabilirsiniz. Bu suyu düzenli olarak çocuğa içirerek ağlama sorununu yenebilirsiniz. Ayrıca ağlayan çocuğa çare bulduracak diğer bir dua ise;

‘’ Efemin hazelhadisi ta’cebune ve tadhakune vela tebkune ve entüm samidune feskuni eyyetühal menfühatü vahruc kema harece Yunus aleyhiisselam min batnil huti.”

Yukarıda belirttiğimiz duaları okuduğunuzda çocuğunuzun sakin ve sürekli ağlamadığını fark edeceksiniz. Dualar insanlara yardımcı olan kutsal emanetlerimizdir. Sizde zor zamanlarınızı dua ederek sıkıntılarınızın üstesinden gelebilirsiniz.

Yaramazlık Yapan Çocuğa Okunacak Dua

Öncelikle Yaramazlık yapan çocuğa okunacak dua ve Hareketli ve söz dinlemeyen çocuğa okunacak dua gibi arayışlar halinde iseniz yukarıda renkli biçimde ifade ettiğimiz duaları okuyabilirsiniz.

Davranış bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua

Eğer çocuğunuz yaramazlık yapıyorsa ve bunu yaparken sürekli düştüğünü fark ediyorsanız. Yani normalden farklı bir düşme durumu ve sıklığı var ise öncelikle doktor kontrolü yapmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğer sürekli düşen bir çocuğunuz varsa Al-i İmran Suresi 83. Ayetini ve Bakara Suresi 250. Ayetini okuyabilirsiniz. Davranış bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua konusunda bahsettiğimiz duaları okuyabilirsiniz.

Ayrıca, Huysuz Sinirli Çocuğa Okunacak Dua ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Son olarak yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Ayrıca, Yürürken Sürekli Düşen Çocuğa Okunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın