Ana SayfaMucize DualarYüz Güzelliği İçin Dua Cübbeli – Ay Gibi Güzelleşmek İçin Dua

Yüz Güzelliği İçin Dua Cübbeli – Ay Gibi Güzelleşmek İçin Dua

Yüz güzelliği için dua Cübbeli ve Ay Gibi Güzelleşmek İçin Dua Ahmet Hoca tarafından sıkça paylaşılmaktadır. İnsanlar Müslüman olsun ya da olmasın fark etmeksizin güzel bir yüze sahip olmak ister. Bu durum da tıpkı diğer her şey gibi yalnızca Allah-u Teala’ya el açmakla mümkündür. Yüce Allah, inançlı kimselerin dualarını geriye çevirmediği gibi hepsini duyar. Bu sayede gönülden istenen şeyler de gerçeğe dönüşebilir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ay Gibi Güzelleşmek İçin Dua 🤲

Ay Gibi Güzelleşmek İçin Dua
Ay Gibi Güzelleşmek İçin Dua

Özellikle Ay gibi güzelleşmek için dua okumak isteyen kimseler için çeşitli seçenekler vardır. Bu seçenekler arasından herhangi birini tercih etmek yeterli olacaktır. Aşağıdaki duaları okumadan önce muhakkak ki abdest alınmalıdır. Ardından okuma bittiğinde ay gibi güzelleşmeyi düşünmek gerekmektedir. Bunun yanı sıra bu duayı günde 10 kez okumak etkilerini daha hızlı gösterecektir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İçkiyi Bıraktıran Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • “Bismillahirrahmanirrahim. Allahûmme alnî ve nurû Yusuf’a âlâ vehçî femen reanî yuhibbunî mehabbeten.”
 • “Kul eûzü bi rabbin nâs Melikin nâs İlâhîn nâs. Min şerrîl vesvâsil hannâs.”
 •  “Fe inne meâl usrî yusrâ İnne meâl usrî yusrâ Fe izâ ferâgte”

Yüz Güzelliği İçin Dua Cübbeli

Çok fazla merak edilen Yüz Güzelliği İçin Dua Cübbeli işte şu şekildedir:

 • “Lillezîne ahsenûl husnâ ve ziyâdetûn, ve lâ yerhekû vucûhehum katerun ve lâ zilletun. Ulâike ashabûl cennetî, hum fihâ halidûn.”

Yukarıdaki dua Cübbeli Ahmet Hoca yayınlarının hemen hepsinde okunmaktadır. Bu duanın Türkçe meali aşağıdaki gibidir:

 • “Güzel iş yapanlara karşılık olarak daha güzeli ve bir de fazlası vardır. Onların yüzlerine ne bir kara bulaşır ne de herhangi bir zillet. İşte onlar cennetliktirler ve orada ebedî kalacaklardır.”

Bu dua hem yüz güzelliği hem de ciltteki problemler için okunabilir. Yüce Allah’a el açmak suretiyle okunan bu duanın karşılığı pek çok kişi tarafından alınmaktadır.

Yüz Güzelliği İçin Salavat

Güzellik duası ya da salavatı okumadan önce bazı ritüelleri de yerine getirmek gereklidir. Bu noktada kişinin ilk olarak abdest alması şarttır. Güzellik duası abdestsiz okunmamaktadır. Sonrasında ise tıpkı namaz kılarcasına pozisyon alınır ve kıbleye dönük şekilde diz çökülür. Ardından 7 kez besmele çekilir ve niyete edilir. Niyet ettikten sonra 7 kez daha besmele çekilir.

Sonrasında yüz güzelliği için salavat okumaya başlanır. Ritüel aşağıdaki gibi uygulanır:

 • İlk adımda üç kez besmele çekmek gerekir. Üç kez besmele çektikten sonra 7 defa arka arkaya “Ya Musavvir” zikri çekilmelidir. Sonrasında ise bilinen dualardan biri tek sefere mahsus okunmalıdır.
 • İkinci adımda ise başlamadan önce yine üç kez besmele çekilir. Sonrasında 14 defa arka arkaya “Ya Şâfi” zikri çekilmelidir. Bu zikrin de peşinden bilinen bir dua okunmalıdır.
 • Üçüncü ve son adımda ise üç kez besmele çektikten sonra 21 kez “Ya Cemîl” zikrini çekmek gereklidir. Ardından bilinen herhangi bir dua son bir kez okunarak ritüel tamamlanır.

Bu ritüeli düzenli olarak uygulayan kimseler kısa süre içerisinde cildindeki değişikliği fark edecektir. Allah-u Teala onların yüzlerini ay gibi parlatacak ve pürüzsüz bir güzelliğe dönüştürecektir. Şüphesiz ki iman eden inançlı kimseler Allah tarafından mükafatlandırılmaktadır. Bu ritüeli birkaç ay boyunca yapmak ise kalıcı sonuçların elde edilmesini sağlar. Allah-u Teala her şeyi gören, bilen ve işitendir. Bu sebeple edilen duaların da tamamı Allah tarafından görülmektedir. İnançlı ve canı gönülden isteyen kimseler ise istedikleri şeye er ya da geç kavuşur. Yüce Allah, inançlı kimselerin dualarına âmin demesi için binlerce meleği görevlendirir ve edilen duaları tek tek kabul eder.

Genç ve Güzel Kalmak İçin Dua

İslam dininde dua, insanların Allah’a yönelik ibadet ve ihtiyaçlarını ifade etmelerine olanak tanır. Genç ve güzel kalmak isteyen bir kişi, dua ederek Allah’a yardım isteyebilir. Ancak, unutulmamalıdır ki güzellik ve gençliğin öncelikli olarak Allah tarafından verilen bir lütuf olduğu ve insanların kontrolü dışında olan bir şeydir. Genellikle insanlar Genç ve Güzel Kalmak İçin Dua olarak şunu okumaktadır.

 • Eflehallahü vecheke Allahümme bârik lehû fî şa rihî ve beşerihî ”

Nur Yüzlü Olmak İçin Dua

Nur yüzlü olmak, insanlar için manevi açıdan önemli bir hedef olabilir. İslam dininde, nur yüzlü olmanın anlamı, insanların içindeki manevi ışığın dışarıya yansımasıdır ve insanların güzellik, temizlik, adalet, iyilik ve sevginin simgesidir.

Bu hedefe ulaşmak için, insanlar dua etmekle birlikte davranışlarını ve yaşam tarzını da değiştirebilirler. İnsanların Allah’a karşı saygısını ve sevgisini artırmak, iyilik yapmak, adaleti takip etmek, fakirlere yardım etmek gibi faktörler nur yüzlü olmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, günlük hayatta dürüstlük, sabır ve hoşgörü ile yaklaşmak da nurlu bir insan olarak tanınmanıza yardımcı olabilir. Genellikle Nur Yüzlü Olmak İçin Dua okunmaktadır:

 • “Rabbena Etmim lena nurena vağfir lena, inneke ‘ala kulli şeyin kadir.”

Eflahallahü Vecheke Cübbeli Ahmet Hoca

Cübbeli Ahmet Hoca’ya göre, güzellik Allah’ın bir nimettir ve bu nimete sahip olmak için dua etmek mümkündür. Dua ederken samimi olmak ve Allah’a tevekkül etmek önemlidir. Eflahallahü Vecheke Cübbeli Ahmet Hoca ile birlikte, güzelliği korumak için de çaba göstermek gerekir. Sağlıklı beslenmek, düzenli egzersiz yapmak ve kendine iyi bakmak güzelliği korumaya yardımcı olur.

Dua:

“Eflahallahü vecheke, ve zekaat caleykum minhu ve rahmetuh. Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.”

Anlamı:

“Allah’ın yüzü nurlu ve mübarek olsun. Ondan size fazl u kerem ve rahmet olsun. Allah’ım, Efendimiz Muhammed’e, âline ve ashabına salat ve selam eyle.”

Fiziksel Güzellik İçin Dua

Fiziksel güzellik için dua etmek, Allah’tan yardım dilemenin bir yoludur. Dua ile birlikte, güzelliğinizi korumak için de çaba gösterirseniz, Allah’ın izniyle hem dış görünüşünüzde hem de iç dünyanızda güzelleşebilirsiniz.

Bunlara ek olarak:

 • “Allah güzeldir, güzeli sever.” (Hadis-i Şerif)
 • “Güzellik, Allah’ın nimetlerinden biridir. Nimetleri güzel kullananlara Allah daha da verir.” (Hadis-i Şerif)
 • “Güzelliğe sahip olan kişi, bu güzelliği Allah’a kulluk etmede ve iyilik yapmada kullanmalıdır.” (İmam-ı Gazali)

Nur Yüzlü Olmak İçin Zikir

İslam dininde zikir, Allah’ın isimlerini tekrar etme ve Allah’a olan bağlılığınızı güçlendirme amacıyla yapılan bir ibadettir. Nur yüzlü olmak isteyen kişiler, zikir yaparak kendilerine manevi bir ışık vermeyi ve Allah’a olan bağlılıklarını artırmayı amaçlayabilirler. İşte Nur Yüzlü Olmak İçin Zikir şu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Haksızlığa Uğrayanın Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • Bismillahirrahmanirrahim
 • Ya Muktedir Ya Kuddüs Ya Vedud Ya Latif Ya Mucib Ya Nur Ya Musavvir
 • Allahümmec alni ve nuru Yusuf’a ala veçhi femen reani yuhibbuni mehabbeten
 • Kul eûzu bi rabbin nâs Melikin nâs İlâhin nâs Min şerril vesvâsil hannâs
 • Ellezî yuvesvisu fî sudûrin nâs Minel cinneti ven nâs
 • E lem neşrah leke sadrake.
 • Ve vedagnâ anke vizrake Ellezî enkada zahrake.
 • Ve rafe’nâ leke zikrake.
 • Fe inne meal usri yusrâ İnne meal usri yusrâ Fe izâ feragte fensab.
 • Ve ilâ rabbike fergab.(Amin)

Ayrıca, Ay Gibi Güzelleşmek İçin Dua ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca, Yüz Güzelliği İçin Dua Cübbeli ile alakalı ilgili bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Yüz Güzelliği İçin Dua Cübbeli yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın