Ana SayfaMucize Dualar12 Esma Tılsımları ve Faydaları – Etkili!

12 Esma Tılsımları ve Faydaları – Etkili!

12 Esma Tılsımları ve Faydaları yazımız ile beraberiz. İslam geleneğinde önemli bir yere sahip olan Esma-ül Hüsna’nın kullanımını içeren bir konudur. “Esma” kelimesi Arapça kökenli olup “isimler” anlamına gelirken, “Tılsım” ise koruyucu veya şifalı güçleri olduğuna inanılan semboller veya yazılı ifadelerdir. Bu tılsımların faydalarının çeşitliliği de oldukça geniştir; sağlık, bereket, huzur gibi alanlarda etkili olabileceği düşünülür. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

12 Esma Tılsımları ve Faydaları

12 esma tılsımları ve faydaları konusu dahilinde her bir Müslüman araştırma içerisine girecektir. Bununla beraber Allah’ın her bir adının farklı fazilete ve faydalara sahip olduğu da açığa çıkacaktır. Her bir esmaya yönelik bu şekilde bir durum oluşmasından dolayı faydalarını muhakkak bilmek gerekecektir. Bu yüzden farklı istek ve talepler doğrultusunda bu esmalardan en fazla faydalı olacak olanın okunması genel itibarıyla önem teşkil edecek düzeyde kalacaktır. Bu hususta belli başlı esmalar gündeme gelmekle birlikte, bazı esmalar daha da öne çıkacak bir halde kalacaktır. Bu sayede de bu esmalara karşı olan alaka daha da yaygın bir biçimde olacaktır.

  • Kulak için: Es Semi.
  • Omurga için: El Cabbar.
  • Saç için: El Bedi’
  • Adaleler için: El Kavi.
  • Kalp Kasları için: Er Rezzak.
  • Atardamarlar için: El Cabbar.
  • Kanser için: Celle Celaluhu.
  • Bacak için: Er Rafi
  • Kolon için: Er Rauf
  • Prostat için: Er Reşid.

Bu esmaların her birinin günlük olarak okunması önemlidir. Böylelikle Allah’tan isteği olanların gerçekleşmesi zaman içerisinde gelişecektir. Ayrıca Müslümanların Allah’a karşı olan manevi duygularını kuvvetlendirmeleri konusunda da her bir esma son derecede etkili olacaktır. Bu sayede de gerçekten etkili bir yöntem olarak varlık gösterecek düzeyde olacaktır.

Duaların Kabulü İçin Hangi Esma Okunur?

Dua ettikten sonra Allah’ın bazı isimlerini zikretmek de son derecede önemlidir. Ayrıca her gün 313 kez  Yâ Erhamerrâhimin” şeklinde yada ” Yâ Erhamerrâhimin Ya zel celali vel ikram” biçiminde zikir çekmenin artısı gündeme gelecektir. Bu sayede Allah’tan ne istenirse istensin karşılık bulacaktır. Öte yandan tüm sıkıntılardan kurtulma konusunda bir hayli önemli olan bir durum olarak kalacaktır. Duaların kabulü için hangi esma okunur biçiminde hareket edecek olanlar bu şekilde bir yanıt bulacaktır.

Kısmet Açmak İçin Hangi Esma Okunur?

Kısmet Açmak İçin Hangi Esma Okunur?
Kısmet Açmak İçin Hangi Esma Okunur?

Öncelikle Kısmet açmak için hangi esma okunur konusu dahilinde de farklı Allah’ın isimleri etkili olacaktır. Bu anlamda a Fettah, Ya Habir ve Ya Vedud isimlerinin günlük olarak her vakit namazlarından sonra zikredilmesinin önemi vurgulanmaktadır. Böylelikle Müslümanların hayırlı bir kısmetle karşı karşıya kalmaları ve diledikleri gibi bir eşle tanışmaları hali öne çıkacaktır.

Zengin Olmak İçin Hangi Esma Okunur?

Daha rahat ve refah içerisinde bir hayat sürmek isteyenler için esmalar okumakta yarar vardır. Bununla beraber zengin olmak için hangi esma okunur gibi bir soru da gelişecektir. Bu anlamda da belirli bir zikri devamlı olarak tekrar etmek son derecede faydalı olacaktır.

“Allahümme Ya Ganiyyü,Ya Hamidü,Ya Mübdiü,Ya Mu’idü,Ya Rahimü,Ya Vedüd.Eğnini bi Halalike an Haramike ve bi Fadlike Ammen Sivake.”

Şifa İçin Hangi Zikir?

Hastalıklarından kurtulmak isteyenler de Allah’tan derman isteyecektir. Bununla beraber şifa için hangi zikir konusu dahilinde de belirli bir dua oldukça önemlidir. Hz. Muhammed tarafından okunan şifa zikri şu şekilde belirtilmektedir.

Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame. Bismillahi turbetu ardina ve rîkatu ba’dina yüşfe sakimuna bi-izni rabbina. Euzu bi izettillahi ve kudretihi min şerri ma ecidu.

Duaların Kabulü İçin Hangi Zikir?

Duaların kabulü için hangi zikir konusu dahilinde de sorgulamalar olacaktır. Ayrıca bu hususta El Mucib zikrini 3025 kez tekrar etmek faydalı sonuçlar verecektir. Öte yandan günde bu esmayı 55 kez zikretmeyi ihmal etmemek de fayda sağlayacaktır. Tüm duaların kabul görmesi açısından El Mucib esması son derecede etkili olacaktır.

Ayrıca konu ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için bir araya getirdik.

Son olarak 12 Esma Tılsımları ve Faydaları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın