Ana SayfaFaziletiYa Zettavli Fazileti – Çok Etkili!

Ya Zettavli Fazileti – Çok Etkili!

Ya Zettavli Fazileti birçok kişinin merak ettiği konuların başında gelmektedir. Dilerseniz gelin bu ayetin ne gibi durumlarda kullanıldığına ve ne gibi durumlara iyi geldiğine bir bakalım. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ya Zettavli Fazileti

Öncelikle Ya Zettavli fazileti günümüzde Müslüman aleminde çok daha sık bilinmektedir. Ya Zettavli, geniş lütuf sahibi olan ve sonsuz güçle servete sahip olan anlamına gelir. Allah-u Teala’nın 99 isminden olan Ya Zettavli’nin faziletleri ise aşağıdaki gibidir:

 • Ya Zettavli esması okumak Müslümanların her duruma karşı güçlü olmasını sağlayan yegâne unsurdur.
 • Ya Zettavli, inançlı kimseler tarafından okunduğunda Yüce Allah’ın sonsuz gücü sayesinde korunmayı başarır.
 • Bu esma Allah-u Teala’nın sonsuz servete ait olduğu anlamına da gelir. Bu nedenle inançlı kimseler bu esmayı düzenli olarak okuduğunda rızık kapıları sonuna kadar açılır.
 • Allah-u Teala geniş lütufludur ve bu esmayı okuyan kimselerin günahlarını affedendir.

Ya Allah Ya Kerim Ya Zettavli Okuyanlar

Ya Allah Ya Kerim Ya Zettavli Okuyanlar
Ya Allah Ya Kerim Ya Zettavli Okuyanlar

Ayrıca, Ya Allah Ya Kerim Ya Zettavli okuyanlar sayılarını her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Yüce Allah’ın sıfatlarından olan bu isimlerin okunması çeşitli faziletlerle karşılaşılmasını sağlayabiliyor. Bu durum yalnızca göğsü iman ile dolup taşan inançlı kimseler için geçerlidir. Bunun yanı sıra Yüce Allah’ın sonsuz merhameti, zenginliği, gücü ve lütfundan da bu sayede yararlanmak mümkündür. İşte Ya Zettavili fazileti yorumları sizlerle!

 • “Geçmişte işlediğim tüm günahlar için çok pişmandım ve Müslüman olmak istiyordum. Yüce Allah’ın affedici olduğunu bildiğim halde çekiniyordum. Ya Zettavli esması ile karşılaştıktan sonra Allah-u Teala’nın geniş lütuf sahibi olduğunu da öğrendim. Günahlarımın affı için ellerimi o’na açtım ve o da beni karşılıksız bırakmadı.”

Ayrıca Takıntılı Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Zettavli Okuyanların Yorumları

Ayrıca, Ya Zettavli okuyanların yorumları sayesinde insanlar bu esmaların gerçek fazilet ve mucizelere sebebiyet verdiğini görebiliyor. Ya Zettavli okuyan kişilerin sosyal medyada paylaştığı yorumlar birinci ağızdan olduğu için güven veriyor. Bu yorumlardan bazıları ise aşağıda yer alıyor:

 • “Ya Zettavli okumaya başladığım günden beri çok daha farklı hissediyorum. Allah-u Teala için yaptığım tüm ibadetlerde huzurla ve mutlulukla dolmaya başlıyorum. Fakat Ya Zettavli için durum bunun da ötesinde. Artık karşılaştığım hiçbir engelde takılı kalmıyorum ve her zaman gücümü korumaya devam ediyorum.”
 • “Yoksulluk çektiğimiz ve geçim sıkıntısında olduğumuz günleri hiç unutmuyorum. Bu günlerden birinde işlerin sona geldiğini düşünmeye başlamıştım. İnternette araştırma yaparken Ya Zettavli ile karşılaştım. Allah-u Teala’nın sonsuz rızık kapısından bahsediliyor idi ve denemeye karar verdim. Allah’a hamd olsun ki artık geçimimi rahatlıkla karşılayabiliyorum.”

Ya Kerim Ya Vehhab Ya Zettavli Ne Demek?

Ya Kerim Ya Vehhap Ya Zettavli ne demek sorusu son günlerde birçok kişi tarafından merak ediliyor. Tüm bu isimler Allah-u Teala’nın 99 ismi arasında yer alıyor. Farklı anlamlara, farklı mucizelere ve farklı faziletlere sahip bu isimler Müslümanlar tarafından sıkça zikrediliyor. Gün içerisinde tüm esmaları binlerce kez dahi zikreden inançlı kimseler olduğu biliniyor. Bu isimlerin anlamları ise aşağıda yer alıyor:

 • Ya Zettavli: Sonsuz güce, sonsuz merhamete ve sonsuz lütfa sahip olan.
 • Ya Vehhab: Karşılıksız ve bolca paylaşan, veren. Kullarına karşılıksız nimetler sunan.
 • Ya Kerim: Bağışlayıcı olan ve kulları üzerinde lütufları fazla olan. Hiçbir karşılık olmadan bolca ikram sunan anlamı taşır.

Ayrıca Ya Fettah Ya Rezzak 797 Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Zettavli Mutluluğun Şifresi

Ya Zettavli mutluluğun şifresi olarak da görülen önemli bir esmadır. Bu nedenle Müslüman kişiler tarafından gün içerisinde yüzlerce ve hatta binlerce kez zikredilir. Yüce Allah’ın sıfatlarını, isimlerini ve ayeti kerimelerini dilinden ve kelamından düşürmeyen kimseler çeşitli mucizelerle ödüllendirilir. Allah-u Teala bu kimselerin dünyada ve ahirette sıkıntı çekmemesini ve huzurlu olmasını sağlar. Bu sebeple inançlı kişiler de esmaları zikretmeye devam eder.

Ayrıca, Ya Zettavli Fazileti yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Son olarak da Ya Allah Ya Kerim Ya Zettavli Okuyanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.

“Ya Zettavli Fazileti – Çok Etkili!” üzerine 3 yorum

 1. Zettavli/kimileride zittavli/ve başka yerlede zettanl diye gördüm hangisi doğru bir harf yanlış okunursa etkisi nasıl olur yada kötü etkilwnme durumu olur mu
  Bilgi verirseniz sevinirim iyi günler

  Yanıtla
Yorum yapın