Ana SayfaMucize Dualar41 Meryem Suresi ile Hamile Kalanlar – Nasıl Okunur?

41 Meryem Suresi ile Hamile Kalanlar – Nasıl Okunur?

41 Meryem suresi ile hamile kalanlar son dönemde sosyal medyada popülariteye sahip olmaya devam ediyor. Meryem suresi, inançlı kimselerin bebek sahibi olmasını sağlayan kudretli sureler arasında yer alıyor. Nitekim bu sureyi her gün 41 defa okuyan aileler en kısa sürede Allah-u Teala’nın da izniyle çocuk sahibi olabiliyor. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Meryem Suresi Hamile Kalmak İçin Nasıl Okunmalı?

Meryem Suresi Hamile Kalmak İçin Nasıl Okunmalı?
Meryem Suresi Hamile Kalmak İçin Nasıl Okunmalı?

Kuran-ı Kerim’in bir sureni okumak veya dua etmek, bir müminin ibadet, zikir ve Allah’a yönelme amacıyla yapması gereken eylemlerdir. Özellikle hamile kalmak isterseniz, Meryem Suresini okuyabilirsiniz. Bu duayı doğru bir şekilde etmek için 41 adet hurmaya ihtiyacınız vardır. Daha sonra bu 41 adet hurmanın her birine Meryem suresini okuyarak hamile kalmak isteyen kişi yemelidir. Böylece Meryem Suresi Hamile Kalmak İçin Nasıl Okunmalı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

41 Gün Meryem Suresi ile Hamile Kalanlar

Özellikle çocuk sahibi olmak isteyenler fakat bir türlü olamayan kişiler Meryem suresini okuyarak çocuk sahibi olabilirler. Dinimizde çok kuvvetli bir dua olan bu dua kesinlikle derdinize çare olmaktadır. İşte 41 Gün Meryem Suresi ile Hamile Kalanların yorumları şu şekildedir:

  • Kâf, hâ, yâ, ayn, sâd. Zikru rahmeti rabbike abdehu zekeriyyâ. İz nâdâ rabbehu nidâen hafiyyâ. Kâle rabbî innî ve henel azmu minnî veştealer re’su şeyben ve lem ekun bi duâike rabbî şakıyyâ. Ve innî hıftul mevâliye min verâî ve kânetimraetî âkıran fe heb lî min ledunke veliyyâ. Yerisunî ve yerisu min âli ya’kûbe vec’alhu rabbî radıyyâ. Yâ zekeriyyâ innâ nubeşşiruke bi gulâminismuhu yahyâ lem nec’al lehu min kablu semiyyâ.
  • Kâle rabbî ennâ yekûnu lî gulâmun ve kânetimraetî âkıran ve kad belagtu minel kiberi ıtiyyâ. Kâle kezâlike, kâle rabbuke huve aleyye heyyinun ve kad halaktuke min kablu ve lem teku şey’â. Kâle rabbic’al lî âyeh(âyeten), kâle âyetuke ellâ tukellimen nâse selâse leyâlin seviyyâ. Fe harace alâ kavmihî minel mihrâbi fe evhâ ileyhim en sebbihû bukraten ve aşiyyâ.
  • Yâ yahyâ huzil kitâbe bi kuvvetin, ve âteynâhul hukme sabiyyâ. Ve hanânen min ledunnâ ve zekâten, ve kâne takıyyâ. Ve berren bi vâlideyhi ve lem yekun cebbâren asıyyâ. Ve selâmun aleyhi yevme vulide ve yevme yemûtu ve yevme yub’asu hayyâ. Vezkur fil kitâbı meryem(meryeme), izintebezet min ehlihâ mekânen şarkıyyâ. Fettehazet min dûnihim hicâben fe erselnâ ileyhâ rûhanâ fe temessele lehâ beşeren seviyyâ.

41 Meryem Suresi Fazileti

Genellikle hamile kalmak için okunan bu dua oldukça etkilidir. Çünkü yalnızca hamile kalmak için değil bunun yanında birçok fazileti bulunmaktadır. Özellikle dualarınızın kabul olmasını istiyorsanız bu duayı etmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte hastalıklardan korunmak içinde Meryem Suresini okuyabilirsiniz. Böylece 41 Meryem Suresi Faziletini bu şekilde söyleyebiliriz.

41 Meryem Suresi Nasıl Okunur?

Son zamanlarda 41 Meryem Suresi Nasıl Okunur? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bunun için 41 farklı hurmanın her birine Meryem suresini okumanız gerekir. Son olarak ise hamile kalmak isteyen kişiye bu okunmuş hurmadan vermeniz gerekir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğinle Muhabbeti Artırmak İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Hamile Kalmak İçin Meryem Suresinin Hangi Ayetleri Okunur?

Hamile kalmak için Meryem suresinin hangi ayetleri okunur sorusunun yanıtı son zamanların en çok araştırılan konu başlıklarından birisidir. Çünkü hamile kalmak isteyen inançlı kimselerin aşağıda da yer aldığı üzere Meryem suresinin 41-42-43-44 ve 45.ayetlerini okumaları tavsiye buyrulmuştur:

  • Vezkur fîl kitâbi ibrâhîm innehu kâne sıddîkan nebiyyâ.
  • İz kâle li ebîhi, yâ ebeti lime ta’budu mâ lâ yesmau ve lâ yubsıru ve lâ yugnî anke şey’â.
  • Yâ ebeti innî kad câenî minel ilmi mâ lem ye’tike fettebi’nî ehdike sırâtan seviyyâ.
  • Yâ ebeti lâ ta’budiş şeytân, inneş şeytâne kâne lir rahmâni asıyyâ.
  • Yâ ebeti innî ehâfu en yemesseke azâbun miner rahmâni fe tekûne liş şeytâni veliyyâ.

Meryem Suresi Kaç Kez Okunmalı?

Meryem suresi kaç kez okunmalı diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Oldukça etkili olan Meryem suresini her gün 41 kez okuyan kimseler Yüce Allah’ın çeşitli faziletleriyle karşılaşma şerefine nail olmaktadır. Bu faziletler içerisinde kişinin gönlünden geçen şeyin gerçekleşmesi de vardır. Bu sebeple Allah’a sığınan ve yalnızca O’na el açan kimselerin Meryem suresini bolca okumaları tavsiye edilir. Keza son dönemde İslam alimlerine Meryem suresiyle ilgili sorulan bu soruya verilen bir diğer cevap ise rızık bolluğudur.

Gün içerisinde sıkça Meryem suresi okuyan kimseler zamanla rızkının bollaştığını ve fakirliğin sona erdiğini hissetmektedir. Yüce Allah ayeti kerimesini ve adını ağzından düşürmeyen inançlı kimselere bu tür faziletler göstermeyi tercih eder. Bu durum elbette ki herkes için geçerli olmayacaktır. Yalnızca Allah’a gönülden bağlı olan ve kalbi temiz olan inançlı kimseler için geçerlidir. Zira ibadetlerin eksiksiz şekilde yapılıyor olması da bu konuyla ilgili önemli bir ayrıntıdır. Böylece faziletler görülecektir.

Son olarak 41 Meryem suresi ile hamile kalanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın