Ana SayfaMucize Dualar21 Besmele Mucizesi – Mucize Kelime!

21 Besmele Mucizesi – Mucize Kelime!

21 Besmele Mucizesi en çok araştırılan konular arasında yer alır. Dilerseniz gelin bu duanın ne gibi durumlarda kullanıldığına ve ne gibi durumlara iyi geldiğine bir bakalım. Ayrıca, 21 Besmele Okuyanların Yorumları konusundan da bahsedeceğiz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

21 Besmele Mucizesi 🤲

21 Besmele mucizesi son dönemin en çok merak edilenleri arasında yer alıyor. Besmele, bir işe başlamadan önce o işin hayırlı olması niyetiyle çekilir. Kelimenin tam hali “Bismillahirrahmanirrahim” olarak bilinir. Günümüzde “Bismillah” olarak da kısa şekliyle söylenebilir. Kur’an-ı Kerim’de ise tam hali geçer. Besmele, “Rahman ve Rahîm olan Allah’ın adıyla” demektir. Müslüman kimseler tarafından herhangi bir işe başlamadan önce muhakkak söylenir.

Besmeleyi 21 kez tekrarlamanın ise bazı faziletleri olduğu bilinmektedir. 21 kez getirmek, Allah’ın izniyle kişinin elde etmek istediği kişiyle kavuşmasını sağladığı bilinmektedir. Buna, eski eşin ya da eski sevgilinin geri getirilmesi ve kavuşulması da dahildir. Bu nedenle 21 Besmele mucizesi, aşk hayatının vazgeçilmezlerinden biridir.

21 Besmele Duası Büyü müdür?

21 Besmele ile ilgili en sık merak edilenlerden biri ise 21 Besmele duası büyü müdür sorusu olmuştur. Bu sorunun yanıtı elbette ki hayır olacaktır. 21 Besmele okuyan kimseler çeşitli faziletlerle karşılaşmaktadır. Yüce Allah’ın kelamlarını ve ayeti kerimelerini okumaktan imtina etmeyenler için birçok mucizesi vardır. Bu nedenle bazı kişiler yaşanan bu mucizeleri büyüyle karıştırabilmektedir. 21 Besmele, kesinlikle büyü değildir. 21 Besmele getiren kişilerin karşılaşacağı faziletler aşağıdaki gibidir:

  • Yaşanan psikolojik etkenlere bağlı korkuların tamamı ortadan kalkar.
  • Başı ağrıyan kişiler tarafından okunması durumunda sorun çözülmektedir.
  • Eski eşine ya da eski sevgilisine kavuşmak isteyen kişiler tarafından okunur.
  • Allah-u Teala’nın rızık kapıları sonuna kadar açılır ve bir daha fakirlik yaşanmaz.

Yatarken 21 Besmele

Yatarken 21 Besmele
Yatarken 21 Besmele

Sıkça sorulan sorulardan birisi de Yatarken 21 Besmele konusudur. Bu kelime, bir işe başlamak veya bir şey yapmak için okunan bir açılış duasıdır. Bu kelime, İslam dünyasında her türlü işin, amelin ve faaliyetin öncesinde okunması yaygın bir uygulamadır.

Yatarken 21 Besmele çekmek, insanların rahat uykuya dalmasını ve rahat bir şekilde uyumalarını sağlamayı amaçlar. Besmele çekmek, Allah’ın koruyuculuğunu hatırlatmak ve insanların güvende olduğunu bilmelerine yardımcı olmak için de kullanılıyor. Bunun yanı sıra, insanların kötü hayallerden, endişelerden ve korkularından korunmasını ve huzurlu bir uyku deneyimi yaşamasını sağlar. Besmele, İslam dini açısından da çok önemli bir kelime ve uygulamadır ve insanların hayatlarındaki her işlem ve faaliyette Allah’ın adını anmaları gerektiğine inanılıyor.

21 Besmele ile Geri Getirme

Allah’ın izniyle 21 Besmele ile geri getirme mümkündür. Yüce Allah’ın her şeye gücü yettiği gibi inançlı kimselerin gönülden istediği şeyleri de gerçekleştirdiği bilinmektedir. 21 kez Besmele okuyan kimseler için Allah tarafından birçok fazilet yaşanmaktadır. 21 kez Besmele çektikten sonra geri gelmesi istenen kişinin fotoğrafına üflenir ve bu 7 gün boyunca tekrar edilmektedir. 7.günün sonunda ise çoğunlukla istenen kişi geri gelmiş olur.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Halk Arasında İtibar Görmek için Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz

21 Besmele Okuyanların Yorumları

Yüce Allah’a el açan ve 21 Besmele okuyanların yorumları son dönemde pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Yaşanan mucize ve faziletlerin gerçek olmadığını düşünenlerin sayısı da oldukça yüksek. Bu nedenle Allah-u Teala’ya el açan ve dilekleri gerçeğe dönen inançlı kimseler aşağıdaki yorumları paylaşıyor:

  • “Komşularımızla büyük problemlerimiz vardı. Bu sorunların ortadan kalkması için denemedik şey bırakmamıştık. Fakat ilk yapmam gerekeni yine en son yapmaya karar verdim ve dua etmeye başladım. 21 Besmele duasını gördüm ve hemen okumaya başladım. Sonrasında ise Allah-u Teala dileklerimi gerçekleştirdi. Artık hiçbir problemimiz olmadan sükûnet içerisinde yaşıyoruz.”
  • “Evimize hırsız girdiğinden beri oğlum psikolojik korkular yaşamaya başlamıştı. Geceleri uyumakta zorlanıyordu ve her çıkan küçük ses onu korkutuyordu. Hırsız girdiğini sandığı için tedirginliğini atamıyordu. 21 Besmele sayesinde Allah’ın da izniyle bu korkusunu yenmeyi başardı.”
  • “Çok sık baş ve diş ağrısı yaşayan biriyim. Bu ağrılar çoğunlukla saatler boyu süren ve şiddetini arttıran ağrılardı. Allah’a hamdü senalar olsun ki 21 Besmele ile bu sorunların üstesinden gelmeyi başardım.”
  • “21 Besmele’yi geri getirme duası olarak keşfetmiştim. Eski sevgilimle birbirimizi hala çok sevdiğimizi düşünüyorduk fakat bir türlü yeniden birleşemiyorduk. 21 Besmele okumaya başladığımdan beri aramız ısınmaya ve yeniden görüşmeye başladık. Tüm inançlı kardeşlerime öneriyorum.”
  • “Uzun zamandır işlerimizin kötü gitmesi nedeniyle zor zamanlar yaşamaya başlamıştık. 21 Besmele ile Allah’a hamd olsun ki işlerimiz toparlandı ve rızık kapıları açıldı.”

Ayrıca, 21 Besmele Mucizesi ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Ayrıca, Yatarken 21 Besmele ile alakalı ilgili bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak 21 Besmele Mucizesi yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın