Ana SayfaFaziletiFein Tevellev Fekul Hasbiyallahü Fazileti – Mucizevi Tevbe Suresi!

Fein Tevellev Fekul Hasbiyallahü Fazileti – Mucizevi Tevbe Suresi!

Fein tevellev fekul hasbiyallahü fazileti Tevbe suresinden gelmektedir. Tevbe suresinin son ayeti olarak da bilinir. Yüce Allah’a el açarak geçmişte yapılan ve pişman olunan günahlardan bahsedilmektedir. Bu günahların affı için Allah-u Teala’ya yapılan duaların büyük çoğunluğunun kabul olduğu görülmüştür. Yüce Allah, kendisine el açan ve hatalarından pişman olan kullarının her zaman yanındadır. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Fe İn Tevellev Fe Kul Hasbiyallahu Fazileti

Her gün toplam 14 kez olmak üzere sabah ve akşam 7’şer kez okunmalıdır. Bu sayede hem dünya hem de ahiret için edilen dualar kabul olunur. Yüce Allah, aynı zamanda ailelerin mutluluğu ve huzurunu da bu dua ile sağlamaktadır. Allah’ın izniyle 41 kez okunduğunda da farklı faziletlere sahiptir.

1900 Kere Fe İn Tevellev Okuyanların Yorumları

1900 Kere Fe İn Tevellev Okuyanların Yorumları
1900 Kere Fe İn Tevellev Okuyanların Yorumları

Öncelikle 1900 kere fe in tevellev okuyanların yorumları her daim dikkat çeker. Allah-u Teala, çeşitli faziletlerle birlikte bu duayı okuyan kişileri ödüllendirir. İnançlı kimseler tarafından bu dua özelinde yapılan yorumların bir kısmı aşağıda yer almaktadır:

  • “Allah’a hamd olsun ki yaşadığım bütün problemlerden yavaş yavaş kurtulmaya başladım. Normalde gözümü korkutan bir sayı olsa da her gün 1900 kez bu duayı okumaya başlamıştım. Sonucunda ise dünyevi dertlerimin büyük bir kısmından kurtuldum. Artık yalnızca ahiret için ve Allah’ın rızası için çalışmaya başladım.”
  • “Yüce Allah için her gün elimden ve dilimden geldiğince dua etmeye başladığım bir dönemin içindeyim. Yaptığım araştırmalar sonucunda 1900 kere fe in tevellev okuyan kişilerin çeşitli faziletlerle karşılaştığını gördüm. En başında inanmasam da Allah aşkı ve sabır ile birlikte bu sayıyı tamamladım. Birkaç gün geçti ya da geçmedi hayatımdaki etkilerini görmeye başladım bile.”
  • “Herkes tarafından söylenen ve başta benim de inanmadığım mucizelerin tamamı gerçek. Allah, kullarına mucize sunmak için onların bir adım atmasını bekliyor. İnançlı kimselerin attığı adım ile birlikte birçok fazilet de hayata geçiyor. 1900 kez okumamla birlikte gönülden istediğim her şeyin gerçek olduğunu söyleyebilirim.”

Fein Tevellev Fekul Hasbiyallahu Duası

Dua aşağıdaki şekilde ve abdestli olarak okunmalıdır.

  • Fe in tevellev fe kul hasbiyallâh(hasbiyallâhu), lâ ilâhe illâ hûve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm.

Bu duanın mealinde de anlaşılacağı üzere Yüce Allah’ın tek olduğundan ve o’ndan başka kimseye ihtiyaç duyulmadığından bahsedilir. Allah-u Teala, tüm alemlerin tek yaratıcısı olduğu için yalnızca o’na el açılmalıdır ve dua edilmelidir. İnançlı kimseler tarafından sıkça okunan bu dua aynı zamanda çeşitli faziletlere de sahiptir. Duanın Türkçe meali ise aşağıdaki gibidir:

  • “Bana, Allah yeter, O’ndan başka ilâh yoktur. Ben, Allah’a tevekkül ettim. Ve O, azîm arşın Rabbidir.”

Ayrıca Takıntılı Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

41 Kere Fe İn Tevellev

41 kere fe in tevellev okunması durumunda okuyanların karşılaştığı birtakım mucizeleri görmek mümkündür. Yüce Allah, dünyevi ve uhrevi tüm problemlerin ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Böylece inançlı kimselerin bu dünya için hiçbir maddi derdi olmamaktadır. Buradaki maddiyat, dünya malı ve değersiz eşyaları kasteder. Bu nedenle Allah’a gönülden bağlı olan ve teslim olan kimseler yalnızca ahiret için çalışır. Dünya malının değersiz olduğu ve asıl önemli olanın Allah’ın rızasını almak olduğunu bilir. 41 kez okunmasıyla birlikte Yüce Allah ile aradaki tüm duvarlar yıkılır.

Fe İn Tevellev Fe Kul Hasbiyallahü 1900

“Fe in tevellev fe kul hasbiyallahü” ayeti, müminlerin zor zamanlarda yardım istemek için kullandığı bir duadır. Bu dua, Hz. Muhammed’in Uhud Savaşı’nda savaşın seyrinin düştüğü bir anda söylediği dua olarak bilinmektedir.

Bazı insanlar bu duayı 1900 defa okuyarak manevi rahatlama sağladıklarını ifade etmişlerdir. Ancak unutulmamalıdır ki dualar manevi açıdan destekleyici olsa da tarihsel süreçte geliştirilen objektif kriterlere dayalı adalet sisteminin yanında asıl belirleyici faktörün kanunlar ve kurallar olduğunu hatırlatmakta fayda vardır. Fe İn Tevellev Fe Kul Hasbiyallahü 1900 kere okunmaktadır.

Muhabbet İçin Fe İn Tevellev

Muhabbet için fe in tevellev birçok İslâm alimi tarafından tavsiye edilmektedir. Bozuk muhabbete sahip olan ve arası dargın olan kişiler için okunur. Bu sayede kişilerin arasındaki muhabbet yeniden oluşmaya başlar. Yüce Allah, inançlı kimselerin dargın olmaması gerektiğini vurgulamaktadır. Bu vesileyle barışan kişiler ahirette de birlikte olmaya devam eder.

Fein Tevellev Fekul Hasbiyallahü Fazileti yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Son olarak Fein Tevellev Fekul Hasbiyallahü Fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın