Ana SayfaMucize Dualar7 İstiğfar 7 Salavat Nasıl Okunur? – Anında Kabul Olan Salavat

7 İstiğfar 7 Salavat Nasıl Okunur? – Anında Kabul Olan Salavat

7 istiğfar 7 salavat nasıl okunur konusu dahilinde pek çok konu açığa çıkmaktadır. Bununla beraber yaptığı günahlardan pişmanlık duyan ve tövbe etmek isteyenler için bu süreç son derecede önemli olacaktır. Tövbe edecek olan kişinin nasıl hareket edeceğini de bilmesinde yarar vardır. Allah’a hamd edecek ve Hz. Muhammed’e de salat ve selam getirecektir. Ancak öncesinde 2 rekat namaz kılması da genel olarak önerilmektedir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Anında Kabul Olan Salavat

Anında Kabul Olan Salavat
Anında Kabul Olan Salavat

İslam’da salavat, Peygamber Muhammed’e (sallallahu aleyhi ve sellem) selam gönderme ve onun için bereket ve merhamet dileme anlamına gelir. Salavatlar, Müslümanlar arasında yaygın olarak dua, zikir ve ibadetlerin bir parçası olarak kullanılır. İnsanların salavat okumaları, sevgi ve saygılarını Peygamber’e ifade etmeleri ve bereket taleplerinde bulunmaları amacıyla gerçekleşir. İşte Anında Kabul Olan Salavat şu şekildedir:

 • Allahümme salli ala ruhi seyyidina muhammedin fil ervah. Allahümme salli ala cesedi seyyidina muhammedin fil ecsad. Allahümme salli ala gabri seyyidina muhammedin fil kubur. Allahümme ebliğ ruha seyyidina muhammedin minni tehıyyeten selaten ve selema.

7 İstiğfar 7 Salavat Nasıl Okunur?

Son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan 7 İstiğfar 7 Salavat Nasıl Okunur? Sorusunun cevabı yazımız içerisinde mevcuttur. Bununla beraber yaptığı günahlardan pişmanlık duyan ve tövbe etmek isteyenler için bu süreç son derecede önemli olacaktır. Tövbe edecek olan kişinin nasıl hareket edeceğini de bilmesinde yarar vardır. Allah’a hamd edecek ve Hz. Muhammed’e de salat ve selam getirecektir. Ancak öncesinde 2 rekat namaz kılması da genel olarak önerilmektedir.

7 İstiğfar Nasıl Yapılır?

İstiğfar durumu daha önceden işlenen günahlardan ve hatalardan ötürü Allah’tan af dilemek manasını içermektedir. Kur’an’da da bu tip kişilere yer verilerek, övülmeleri durumu söz konusu olmaktadır. Ayrıca kaynaklarda da tövbe ve istiğfar konularında pek çok dua yer almaktadır. Çok fazla merak edilen 7 İstiğfar Nasıl Yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz.

 • “Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe’l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve’l-hayyü’l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü’t-tevbete ve’l-mağfirete ve’l-hidâyete lenâ, innehû, hüve’t-tevvâbü’r-rahîm.”

7 Tane Salavat Dilek İçin

Her türlü dileğinizin kabul olması için aşağıdaki duayı 7 kere okumanız gerekir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Zenginliği Celbeden Salavat yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte 7 Tane Salavat Dilek İçin şu şekildedir:

 • Allahümme salli alâ seyyidinâ muhammedin salâten tühallü bihel’ukadü
  Ve tüferracü bihel’kürabü
  Ve tüşrahu bihessudûru
  Ve tüseyyeru bihel’ümûru
  Ve alâ Âlihî ve sahbihî vesellim. Allahümme Salli alâ seyyidinâ mühammedibniabdillahil’Kâimi
  Bihakkıllâhi adede mâ fî ilmillâhi
  Salâten ve selâmen dâimeyni
  Yedümâni bidevâmi mülkillâhi
  Ve Alâ Ehîhi Cibrîlel’mütavvekî binnûri.
  Ve Âlihî ve sahbihî ve ferric annî
  Mâ ehemmnî.İnneke alâ külli şeyin Kadîr.

Tövbe İstiğfar Duası Nasıl Okunur?

Tövbe istiğfar duası nasıl okunur konusu dahilinde de pek çok soru gündeme gelmektedir. Bu hususta söz konusu duanın Arapçası ve Türkçe meali pek çok yerden ulaşılacak bir noktada yer almaktadır.

 • Estağfirullah, Estağfirullah, Estağfirullahe’l-azim el-kerim. ellezi lâ ilahe illa huve’l-hayyü’l-kayyumü ve etubü ileyhi tevbete abdin zalimin li- nefsihi, la yemlikü li-nefsihi mevten vela hayaten vela nüşüra-h. Ve es-elühü’t – tevbete ve’l-mağfirete ve’l-hidayete lena, innehu, hüve’t-tevvabü’r-rahim’

Tövbede Hangi Dualar Okunmalıdır?

Tövbede hangi dualar okunmalıdır konusu dahilinde öncelikli olarak iki rekat namaz kılmak gerekecektir. Sonrasında da Allah’a hamd ederek, peygamberimize de salat ve selam getirmek önemli olan hususlar arasındadır. Ayrıca bu hususta farklı farklı dualar kendini gösterecektir.

Allah’ım! Ben kendime çok zulmettim. Günahları bağışlayacak ise yalnız sensin. Öyleyse tükenmez lütfunla beni bağışla, bana merhamet et. Çünkü affı sonsuz, merhameti nihayetsiz olan yalnız sensin.

Allah’ım! Günahlarımı, bilmeden ve haddimi aşarak işlediğim kusurlarımı, benden daha iyi bildiğin bütün suçlarımı bağışla! Allah’ım! Ciddi veya şaka olarak yaptığım yanlışları, hataları ve kasten işlediğim günahlarımı affeyle! Bütün bu kusurların bende bulunduğunu itiraf ederim. Allah’ım! Şimdiye kadar yaptığım, bundan sonra yapacağım, gizlediğim ve açığa vurduğum, ölçüsüz bir şekilde işlediğim ve benden daha iyi bildiğin günahlarımı affeyle! Öne geçiren de sen, geride bırakan da sensin. Senin gücün her şeye yeter. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Salavatı Kübra Arapça Yazılışı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Son olarak yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın