Ana SayfaMucize DualarAile Huzuru İçin Kevser Suresi – Tesirli Dua

Aile Huzuru İçin Kevser Suresi – Tesirli Dua

Aile huzuru için Kevser Suresi son derecede etkilidir. Genel olarak ailede var olan sorunları ortadan kaldırmak ve çözüm üretmek adına dualar arasında Kevser Suresi de önemli bir yer tutmaktadır. Eşler arasında her ne kadar iletişim ön planda olsa da çözüm yolu olarak tek başına yeterli kalmayacaktır. Mutlu olmak adına aile içerisindeki herkesin evlilik konusunda dua etmeleri de gerekecektir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Aile Huzuru İçin Ayetel Kürsi

Aile Huzuru İçin Ayetel Kürsi
Aile Huzuru İçin Ayetel Kürsi

Ayetel Kürsi, Kuran-ı Kerim’in 2. Sure olan Bakara Suresi’nin 255. ayetidir. İslam dininde önemli bir yeri olan Ayetel Kürsi’nin okunması, aile huzurunu artırma ve koruma konusunda müminlere önerilmektedir. Ayetel Kürsi’nin birçok manevi faydası olduğuna inanılır ve aile içinde huzurun sağlanması için etkili olduğuna inanılır. İşte Aile Huzuru İçin Ayetel Kürsi şu şekilde okunmaktadır:

 • Bismillahirrahmânirrahîm.
 • Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm,
 • lâ te’huzühu sinetün velâ nevm,
 • lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard,
 • men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih,
 • ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm,
 • velâ yü-hîtûne bi’şey’im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard,
 • velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

Evde Huzur İçin Çok Tesirli

Evde huzurun sağlanması için çeşitli faktörler önemlidir. Bunlar arasında dua etmek de etkili bir yöntem olabilir. İşte Evde Huzur İçin Çok Tesirli dua olarak Kevser suresi tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte Ayetel Kürsi’de oldukça etkilidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Aile Huzuru İçin Okunacak Dua Diyanet

Genel olarak evde huzur olmadığı zaman sık sık tartışma yaşanmaktadır. Bu yüzden Aile Huzuru İçin Okunacak Dua Diyanet okuyarak evinizdeki huzuru sağlayabilirsiniz. Bunlardan en etkili olanları Kevser Suresi ve Ayetel Kürsi’dir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğinle Muhabbeti Artırmak İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Aile Huzuru İçin Kevser Suresi

Eşlerin birbirleri üzerinde olan haklarının ya da görevlerinin dikkate alınması da önemlidir. Ayrıca aile hayatını etkileyen etmenler de bu hususta dikkate alınacaktır. Aile içerisinde huzuru sağlamak adına okunacak dualar huzursuzlukları dindirmek için önemlidir. Aynı şekilde Kevser Suresi için de benzer bir durum gelişecektir. Herkesin bu duayı okumasıyla birlikte yardım almaları bir hayli kolay bir konumda yer alacaktır. İşte Aile Huzuru İçin Kevser Suresi şu şekildedir:

 • Bismillahirrahmanirrahim İnna a’taynakel-kevser fe-salli-rabbike venhar inne sanı eke hüvel ebter.

Anlamı:

 • Biz sana kevseri verdik, o halde sen de Rabbin için namaz kıl, kurban kes. Asıl zürriyetsiz olan, sana buğz edenin kendisidir.

Aile Huzurunu Sağlayacak Dualar

Aile içerisinde herhangi bir sorun oluştuğunda bu durumu engellemek adına dua etmek son derecede önemlidir. Bununla beraber farklı dualar ve zikirler son derecede etki edecektir. Aile huzurunu sağlayacak dualar konusu itibarıyla da herkesin bekledikleri gibi bir imkanı elde etmeleri gibi bir gelişme ön plandadır. Bu hususta farklı farklı dualardan yararlanarak Allah’tan aile huzurunu yeniden sağlaması hususunda yardım almakta yarar vardır.

Aşağıdaki duanın 41 kez okunması aile arasındaki sohbet ve muhabbeti arttırarak, daha da sağlıklı bir ortam oluşumunu destekleyecektir.

 • Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni.

Aşağıdaki duanın okunması halinde bir bardak suya üflemek ve eşine içirmek aradaki soğukluğu giderme konusunda yeterli olacaktır.

 • Bismillahirrahmanirrahim.
 • Ya kaviyyü, Ya Ganiyyü, Ya Vefiyyü, Ya Azizü, Ya Rahimü. Ya Rabbi. Ya zel arşil mecid. Ya fa’alün lima yüridü bi’l hakkı e’ınna birahmetika Ya Erhamer-rahimin.

İçinde ailesine dair korku ve sıkıntıların olduğu kişilerin şu duayı okumaları durumunda da var oaln sıkıntılarından kurtulmaları gibi bir gelişme açığa çıkacaktır.

 • Bismillahirrahmanirrahim
 • Euzü bi kelimatillahi’t-tammati min gadabihi ve şerri ibadihi ve min hemezati’ş-şeytani ve en yahdurun.

Anlamı:

 • Allah’ın bana kızmasından, kulların kötülüklerinden, şeytanın vesveselerinden ve bana kurduğu tuzaklardan Allah’ın tam kelimelerine sığınırım.

Aşağıdaki duayı günde 7 kez okuyan kişilerin mutlu mesut bir hayat sürmeleri ve aile yaşantılarını yoluna koymaları kesindir.

 • Bismillahirrahmanirrahim
 • Hasbiyellahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym.

Anlamı:

 • Allah her şeye kadirdir, O her şeye yeter. O’ndan başka ilah yoktur. Ben O’na inandım O’na güvendim. O büyük arşın Rabbi’dir.

Aile Huzuru İçin Okunacak Dualar

Aile huzuru için okunacak dualar genel itibarıyla etkili olacaktır. İnsanların ailede gelişen huzursuzlukların nedenini araştırarak, sorunun kendisinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamaları gerekir. Ayrıca bu hususta Allah’tan af dilemeleri de son derecede önemli olacaktır. Öte yandan eşinden de özür dileyerek, onun kalbini kazanmaya yönelmelidir.

 • Bismillahirrahmanirrahim Allahumme cennibni munkeratil-ahlakı vel-ehvai vel-esvai vel-edvai.

Anlamı; Allah’ım! Kötü ahlaktan, nefsani arzulardan, kötü işlerden ve ayıp şeylerden beni uzaklaştır.

 • Bismillahirrahmanirrahim. Allahummeğfir-lena zunubena ve zulmena ve hezlena ve ciddena ve amdena ve kullu zalike ındena.

Anlamı; Allah’ım! Günahlarımızı, yaptığımız haksızlıkları, saçmalıklarımızı, bilerek ve ciddi olarak yaptıklarımızı bağışla, bunların hepsi bizde mevcuttur.

Bu dualarla her zaman aile içerisindeki soğukluğu gidermek mümkün olacak düzeyde bulunacaktır.

Son olarak Aile huzuru için Kevser Suresi yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın