Ana SayfaMucize DualarAraba Almak İçin Dua – Yeni Araba Alma Duası

Araba Almak İçin Dua – Yeni Araba Alma Duası

Araba almak için dua vasıta sahibi olmak isteyenler için son derecede önemlidir. Hayallerindeki araca kavuşmak isteyenler adına da bu yöntem oldukça önemlidir. Allah’ın kullarına lütfettiği güzelliklerden bir tanesi olarak öne çıkmaktadır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Denenmiş Araba Alma Duası

Denenmiş Araba Alma Duası
Denenmiş Araba Alma Duası

Günümüzde araba almak oldukça zordur. Bu yüzden araba almak isteyen kişiler Denenmiş Araba Alma Duasını okuyarak bir arabaya sahip olmak istemektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Birini Susturmak İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte o dua şu şekildedir:

  • “Allah’ım, araba alma niyetimle sana yöneliyorum. Yolculuklarımı kolaylaştıracak ve güvende tutacak bir araba almak istiyorum. Senin bilgeliğin ve rahmetinle bana yardım et. Benim için en uygun, sorunsuz ve güvenilir bir araba nasip et. Arabanın motoru, şanzımanı, frenleri ve diğer bileşenleri sorunsuz olsun. Kazalar, arıza ve maddi sıkıntılarla karşılaşmamamı sağla. Rızık kapılarımı aç, bana bolluk ve bereket ver. Dualarımı kabul et ve beni en uygun araba ile buluştur. Bu araba ile hayırlı işler yapmak, sevdiklerimi güvende taşımak ve Sana daha yakın olmak için kullanmak istiyorum. Senin en iyisini bildiğine inanıyorum ve bu niyetimde rehberlik etmeni diliyorum. Amin.”

Araba Almak İçin Dua

Duaları her ne kadar okumak önemli bir icraat olsa da doğru ve iyi dilekler içerisinde gerçekleştirmekte fayda vardır. Bu sayede de diğer kişilerin imrenerek baktığı güzel bir vasıtaya sahip olmak gibi bir durum söz konusudur. Bu hususta farklı farklı dualar gündeme gelecektir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sinirli Birine Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Araba Almak İçin Dua şu şekildedir:

  • “Ve kâle lehum nebiyyuhum innallâhe kad bease lekum tâlûtemelika, kâlû ennâ yekûnu lehul mulku aleynâ ve nahnu ehakku bil mulki minhu ve lem yu’te seaten minel mâl, kâle innallâhestafâhu aleykum ve zâdehu bestaten fîl ilmi vel cism, vallâhu yu’tî mulkehu men yeşâu, vallâhu vâsiun alîm.”

Bu duayı farklı farklı rivayetlerde görmek mümkündür. Ancak gün içerisinde sabah ve yatsı namazlarından sonra 7 kez okumak gerekecektir. Bu sayede de kişilerin istedikleri araçları temin etmelerinde Allah’a olan duaları son derecede etkili olacaktır. Ayrıca bu dua bolluk ve bereket için de okunacağından dolayı refah içerisinde bir hayat sürmek gibi bir durum gelişme gösterecektir. Allah tarafından mükafatlandırılmak gibi bir durum da açığa çıkacaktır. Bu duaya ilişkin olarak iyi niyetlerle ve doğru şekilde hareket etmek de büyük oranda faydalı olan bir durumdur.

Yeni Araba Alma Duası

Özellikle her geçen gün araba fiyatlarından dolayı yeni bir araba almak oldukça zordur. Çünkü piyasada yaşı ilerlemiş arabalar bile sıfır araba fiyatlarına yaklaşmıştır. Bu yüzden günümüz ekonomi şartlarıyla araba almak oldukça güçtür. Dilerseniz Yeni Araba Alma Duası sayesinde araba alabilirsiniz. İşte o dua şu şekildedir:

  • Bismillahirrahmanirrahim
  • Ya Muhsî – Ya Ganiy – Ya Muğni
  • Huvallahulleziy la ilahe illa huve ‘alimulğaybi veşşehadeti huverrahmanurrahıymu. Huvallahulleziy la ilahe illa huve elmelikulkuddususselamul mu’minul muheyminul ‘aziyzul cebbarul mutekebbiru subhanallahi ‘amma yuşrikune. Huvallahul halikul – bariy-ulmusavviru lehum’esma ulhusna yusebbihu lehu ma fiyssemavati vel’ardı. Ve huvel’aziyzulhakiymu.(amin)

Hayırlısıyla Araba Alma Duası

Günümüzde birçok insan araba almak istemektedir. Özellikle küçük yaşlarda başlayan bu araba sevdaları gençler başta olmak üzere her yaştaki insanın hayalidir. İşte Hayırlısıyla Araba Alma Duası şu şekildedir:

“Ve kâle lehum nebiyyuhum innallâhe kad bease lekum tâlûtemelika, kâlû ennâ yekûnu lehul mulku aleynâ ve nahnu ehakku bil mulki minhu ve lem yu’te seaten minel mâl, kâle innallâhestafâhu aleykum ve zâdehu bestaten fîl ilmi vel cism, vallâhu yu’tî mulkehu men yeşâu, vallâhu vâsiun alîm.”

Ilık Süte Okunması Gereken Araba Duası

Araba almak isteyenler için farklı dualar devreye girecektir. Ayrıca İslam bilginleri ılık süte okunacak olan bir duaya da yer vermektedir. Ilık süte okunması gereken araba duası kapsamında da harekete geçmek bu seviyede mümkün olacaktır. Bu anlamda doğru uygulamalara yer vermek de son derecede önemli olacak olan bir konudur.

  • “Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab. Ya Müheymin, Ya Bari, Ya Fettah, Ya Semi, Ya Latif, Ya Hafız, Ya Kebir, Ya Mucib, Ya Kadir, Ya Berr, Ya Rauf, Ya Nafi. Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.”

Bir bardak ılık süt alındıktan sonra iki rekat hacet namazı kılmak gerekecektir. Sonrasında da bu duayı ılık süte 7 kez okumak son derecede etkili olacaktır. Bundan sonraki süreçte Türkçe olarak şu duaya yer vermek genel olarak önemli olacaktır.

“Allah’ım güzel bir vasıta ve taşıt sahibi olabilmek için araba duası yapıp senin feyzinden ve lütfundan ben de istifade etmek istiyorum, çünkü merhametlilerin en merhametlisi sensin ve insanlara lütufları sonsuz olan ve keremi sınırsız olan yegâne kudretin sahibi de şüphesiz ki yine sensin. Bu idrak içerisinde gelmiş geçmiş bütün büyük zatlara ve kıymetli kullarına bahşetmiş olduğun vasıta ve bineği bana da bahşeyle, insanlar nazarında itibar, şeref ve onur kazanmama vesile ol ve senin varlığını her yerde anlatabilecek bir lütuf ile beni ödüllendir, amin.”

Bu ifadeye yer verdikten sonra sütü sağ elle alarak bir yudum içmekte yarar vardır. Sonrasında da besmele çeke çeke yudum almayı sürdürmek son derecede önemlidir. Bu şekilde bir bardak ılık sütü bitirene kadar bu şekilde hareket etmek önemli olan bir husustur.

Araba alacak ya da bolluk içerisinde yaşamak isteyenler için bu dua son derecede önemlidir. Ayrıca uygulama ve niyet biçimi de bu hususta dikkat çekecek düzeyde yer alacaktır.

Son olarak Satış Yapmak İçin Dua yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın