Ana SayfaMucize DualarAteş Düşürmek İçin Dua Cübbeli – En Etkili Dua

Ateş Düşürmek İçin Dua Cübbeli – En Etkili Dua

Ateş düşürmek için dua Cübbeli Ahmet Hoca tarafından çeşitli televizyon ve internet yayınlarında paylaşılmaktadır. Bilindiği üzere İslâm’da yaşanan her türlü problem için Allah-u Teala’ya el açılır. Bu dua hem baş ağrısı hem de yüksek ateş için okunabilir. Cübbeli Ahmet Hoca tarafından çokça kez okunan bu duaya yazımız içerisinde sizlere bahsedeceğiz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ateşli Çocuğa Okunacak Dua Cübbeli🤲

Özellikle çocukların bebeklik dönemlerinde çeşitli nedenlerden dolayı sık sık ateşi çıkabilir. Bu yüzden ebeveynler oldukça telaşlanır. Eğer çocuğunuzda ateş varsa öncelikle hemen doktora götürmeniz gerekir. Tabi ki her ne kadar tedavi görseler bile genellikle anneler Ateşli Çocuğa Okunacak Dua Cübbeli sayesinde onları korumak isterler. Bu yüzden ateşlenen çocuğa okunacak dua sayesinde iyileşirler.

Ateşli Hastaya Okunacak Dua

Müslüman aleminde duanın önemi oldukça fazladır. Bu yüzden sık sık dua etmeliyiz. Sağlık, huzur, maddi ve manevi her şey için kesinlikle dua etmeniz gerekir. Bu yüzden insanlar ateşi olan hastalara karşı dua okuyarak onların iyileşmesini istemektedir. İşte Ateşli Hastaya Okunacak Dua şu şekildedir:

  • “Bismillâhil kebîr, Eûzübillâhil azimî min şerrî küllî irkîn ne’âr. Ve mîn şerrî harrinâr.”

Ateş Düşürmek İçin Okunacak Dua Cübbeli

Ateş Düşürmek İçin Okunacak Dua Cübbeli
Ateş Düşürmek İçin Okunacak Dua Cübbeli

Özellikle baş ağrısı olan ve ateşi çıkan insanlar için Ateş Düşürmek İçin Okunacak Dua Cübbelinin çok etkilidir. Böylece bu duayı okuduktan kısa bir süre sonra ateşiniz düşecektir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Yumuşak Huylu Olmak İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte o dua şu şekildedir:

  • “Bismillâhil kebîr, Eûzübillâhil azimî min şerrî küllî irkîn ne’âr. Ve mîn şerrî harrinâr.”

Bu duanın Türkçe meali ise aşağıdaki gibidir:

  • “Büyük olan Allah-u Teala’nın adıyla şifa istiyoruz. Atan bütün damarların kötülüğünden ve ateşin hararetinden şerrinden O büyük Allah’a sığınırım.”

Ateşli Çocuğa Okunacak En Etkili Dua Diyanet

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi görüşüne göre, Allah’a dua etmek, inanç ve samimiyetle yapılan bir ibadettir. Herhangi bir duanın “en etkili” olduğu ya da belirli bir durum için “en uygun” olduğu yoktur, çünkü her insanın imanı ve durumu farklıdır ve Allah kulunun iç dünyasını en iyi bilir. Fakat internette Ateşli Çocuğa Okunacak En Etkili Dua Diyanet Allah’ın adıyla! Allah’ım, ben ancak Senin şifânı aramak ve peygamberini tasdîk etmek için yıkanıyorum” derse hastalığı kısa süre içerisinde geçecektir.

Peygamber Efendimizin Ateşli Hastalıklara Karşı Okuduğu Dua

Allah-u Teala’ya dua etmek ve el açmak inançlı kimseler tarafından yapılması gereken tek şeydir. Buna ateşli hastalıklar da dahildir. Yaşanabilecek tüm problemler için Allah’a el açılması gereklidir. Peygamber Efendimizin ateşli hastalıklara karşı okuduğu dua sayesinde tüm sorunlar ortadan kalkmaktadır. Bu dua aşağıdaki gibi okunmalı ve günde 5 kez tekrar edilmelidir:

  • “Lâ ilâhe illâlahül azimûl halîm, Lâ ilahe illallâhu Rabbül arşîl azim, Lâ ilâhe illallahû Rabbüssemavâtisseb’i ve Rabbül ardî ve Rabbül arşil kerîm.”

Yukarıdaki duayı Hazreti Peygamberimiz de sıkça okumuştur. Bu nedenle her gün 5 kez vakit namazlarının ardından okunması gereklidir. Bu sayede ateşli hastalıklardan korunmak ve -varsa- ortadan kalkması mümkün hale gelir. Yüce Allah’a el açmak her şeyin çözümüdür. Şüphesiz Allah-u Teala kullarının sesini her daim duymaktadır.

Ateş İçin Okunacak Esmaül Hüsna

Ateşli hastalıkların ortadan kalkması için bazı Esmaül Hüsna’lar da oldukça etkilidir. Allah-u Teala’nın 99 isminin her birinin çeşitli faziletleri görülmektedir. Günlük hayatta Allah’ın adını zikreden kimseler yaşamlarında mucize ve faziletlerle karşılaşır. Ateş için okunacak Esmaül Hüsna genel itibarıyla aşağıdaki gibidir:

  • “Bismillâhil’kerim, e’ûzü Billâhil’aziym. Min Şerrî Kûlli Irkîn Naârin ve Min şerri Harinnâr.”

Yukarıdaki gibi okunması ve günlük olarak 99 kez tekrar edilmesi gerekmektedir. Abdestli bir şekilde okunması durumunda Yüce Allah tarafından ateş ortadan kaldırılarak yerini serinliğe bırakmaktadır. Aynı zamanda yukarıdaki şekliyle okuyan kimseler için Allah-u Teala binlerce melek görevlendirir. Bu meleklerin tamamı kişinin dualarına âmin demekle görevlidir.

Cübbeli Ahmet Hoca Ateşli Hastaya 7 Kere Okunacak Dua

Cübbeli Ahmet Hoca ateşli hastaya 7 kere okunacak dua ile ilgili çeşitli açıklamalar yapmıştır. Bu duanın Hazreti Peygamber Efendimiz tarafından tavsiye edildiği bilinmektedir. Her gün 7 kez okunması durumunda Yüce Allah’ın da izniyle ateşli hasta kısa süre içerisinde iyileşecektir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Yusuf Suresi 100 Ayet Fazileti yazımızı da inceleyebilirsiniz. Dua aşağıdaki şekilde okunmalıdır:

  • “Ezhîbil be’se rabben’nasî eşfî ve enteş’şafî la şifae illâ şifaûke şifâen la yugadirû sekâme.”

Bu duanın Türkçe meali ise aşağıdaki gibidir:

  • “Bu hastalığımızı gider ey alemlerin Rabbi! Bana ve tüm kullarına şifa ver. Çünkü şifa verici sensin. Senin vereceğin şifadan başka hiçbir şifa yoktur.

Hazreti Peygamberimiz bir gün kendisine gelen ve çocuğunun ateşli hastalığa sahip olduğunu söyleyen kişiye bu duayı bahşetti. Bu dua sayesinde kişinin çocuğu saatler içerisinde iyileşti ve Allah tarafından bir mucize gerçekleşti. Yüce Allah, inançlı kimselerin dualarını her daim kabul eder.

Ateş Düşürmek İçin Dua Edenlerin Yorumları

Allah-u Teala’ya el açan ve ateş düşürmek için dua edenlerin yorumları aşağıdaki gibidir:

  • “Allah’a hamd olsun ki oğlumun ateşi düşmeye başladı. Yüce Allah’a el açarak okuduğum duaların her zaman karşılığını aldım.”
  • “Ateş düşürmek için internette bazı yöntemler ararken bazı dualar çıktı karşıma. Bu duaları okumamla birlikte ateş kısa süre içerisinde düştü. Allah’a şükürler olsun.”

Ayrıca, Ateş Düşürmek İçin Dua Cübbeli ile alakalı ilgili bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Ateş Düşürmek İçin Dua Cübbeli yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın