Ana SayfaMucize DualarAyağına Kapandıracak Dua – Etkili ve Faziletli

Ayağına Kapandıracak Dua – Etkili ve Faziletli

Ayağına kapandıracak dua ve Küs Olduğun Birini Ayağına Getirmek İçin Dua ile inançlı kimseler, sevdiklerine bir çırpıda kavuşabilmektedir. İkili ilişkilerde sorunlar her zaman yaşanabileceği gibi bu sorunların üstesinden gelmek de oldukça kolaydır. Ayrıca bazı dualar sayesinde kişileri ayağına kapandıracak seviyeye getirmek mümkündür. Bunun için o kişiyi gerçekten sevmek ve dini bütün biri olmak gereklidir. Bu kriterleri karşılayan kimselerin aşağıdaki dualar ile Allah’a el açması yeterli olacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ayağına Kapandıracak Dua

Yer yer sevgili, arkadaş ve aile çevremizdeki insanlar ile anlaşmazlıklar ve problemler yaşayabiliyoruz. Bunun yanında bu anlaşmazlıklarda kim haklı kim haksız tartışmasına girdiğimiz çok oluyor bu sebeple Ayağına Kapandıracak Dua arayışına girmekteyiz. Şimdi aşağıda da birbirinden farklı dualar sizlerle:

  • Elhamdü lillahi rabbil âlemin. Vel âkibetü lil müttakin. Velâ udvane illa alez zalimin. Vessalâtu vesselâmu alâ resülinâ muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihî ecmeîn. Neûzü bike min şerri mesteâzeke minhü nebiyyüke Muhammedün sallallahu aleyhi ve sellem. Ve ente’l-müsteân, ve aleyke’l-belâğ, ve lâ havle velâ kuvvete illâ billâh
  • Elem tera ilâ-lleżîne ûtû nasîben mine-lkitâbi yeşterûne-ddalâlete veyurîdûne en tadillû-ssebîl. Mine-lleżîne hâdû yuharrifûne-lkelime ‘an mevâdi’ihi veyekûlûne semi’nâ ve’asaynâ vesma’ ġayra musma’in verâ’inâ leyyen bi-elsinetihim veta’nen fî-ddîn velev ennehum kâlû semi’nâ veata’nâ vesma’ venzurnâ lekâne ḣayran lehum veakveme velâkin le’anehumullâhu bikufrihim felâ yu minûne illâ kalîlâ.
  • Yâ eyyuhâ-lleżîne ûtû-lkitâbe âminû bimâ nezzelnâ musaddikan limâ me’akum min kabli en natmise vucûhen feneruddehâ ‘alâ edbârihâ ev nel’anehum kemâ le’annâ ashâbe-ssebt vekâne emrullâhi mef’ûlâ.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ya Men La Yebluğu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Küs Olduğun Birini Ayağına Getirmek İçin Dua

Küs Olduğun Birini Ayağına Getirmek İçin Dua
Küs Olduğun Birini Ayağına Getirmek İçin Dua

Zaman zaman eşimiz ve dostumuz ile küseriz. Fakat küstüğümüzde ayrı kalmak ve uzaklaşmak istemeyiz. Bunun için Küs Olduğun Birini Ayağına Getirmek İçin Dua alternatifi ile sizlerleyiz. Hayırlı ve güzel ise Allah-u Teala dualarınızı kabul buyursun.

“Allah’ım, sen bütün kalpleri kontrol eden Rabbimizsin. Sen her türlü küslüğü ve kırgınlığı ortadan kaldırabilirsin. Senden benim ve sevdiklerim arasındaki küslükleri ortadan kaldırmanı ve aramızdaki tüm engelleri kaldırmanı diliyorum. Lütfen bize sabır, anlayış ve hoşgörü ver. İkimiz arasındaki her türlü yanlış anlaşılmayı ve incitici sözleri ve davranışları affetmemizi sağla. Kalplerimizi birleştir, sevgi ve saygıyla birbirimize yaklaşmamızı nasip et. Bize barış dolu bir hayat ver ve sevginle bizi koru. Amin.”

Sevgiliyi Ayağına Getirmek İçin Dua

Sevgiliniz, eşiniz veya birlikte yaşadığınız hayat arkadaşınız ile farklı durumlarda belirli sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu tarz durumlarda da Sevgiliyi Ayağına Getirmek İçin Dua edebilirsiniz. Güzel bir örnekte sizlerle:

“Allah’ım, sen merhametli ve bağışlayansın. Sen sevgiyi, saygıyı ve barışı teşvik eden Rabbimizsin. Senden sevgilimle aramızdaki sorunları halletmeni ve barışmamızı diliyorum. Lütfen bize sabır, anlayış, hoşgörü ve sevgi ver. İkimiz arasındaki her türlü yanlış anlaşılmayı, incitici sözleri ve davranışları affetmemizi sağla. Kalplerimizi birleştir, aramızdaki tüm engelleri kaldır ve bize yeniden sevgi dolu bir ilişki yaşamayı nasip et. Amin.”

Birini Hemen Ayağına Getirmek İçin Dua

Birini hemen ayağına getirmek için dua etmek özellikle son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Yukarıda da belirtildiği üzere ikili ilişkilerde meydana gelebilecek fikir ayrılıkları ve çatışmalar çoğu zaman ilişkinin sonlanmasına neden olur. Nitekim bu tür anlarda, her zaman olduğu gibi Allah-u Teala’ya sığınmak ve O’ndan yardım istemekten normal bir şey yoktur. Bu durumda aşağıdaki dua okunmalıdır:

  • Elem tera ilâ-lleżîne yuzekkûne enfusehum belillâhu yuzekkî men yeşâu velâ yuzlemûne fetîlâ. Unzur keyfe yefterûne ‘alallâhi-lkeżib vekefâ bihi iśmen mubînâ. Elem tera ilâ-lleżîne ûtû nasîben mine-lkitâbi yu minûne bilcibti ve-ttâġûti veyekûlûne lilleżîne keferû hâulâ-i ehdâ mine-lleżîne âmenû sebîlâ.
  • Ulâ-ike-lleżîne le’anehumullâh vemen yel’anillâhu felen tecide lehu nasîrâ. Em yahsudûne-nnâse ‘alâ mâ âtâhumullâhu min fadlih fekad âteynâ âle ibrâhîme-lkitâbe velhikmete veâteynâhum mulken ‘azîmâ. Feminhum men âmene bihi veminhum men sadde ‘anh vekefâ bicehenneme sa’îrâ.
  • İnne-lleżîne keferû bi-âyâtinâ sevfe nuslîhim nâran kullemâ nadicet culûduhum beddelnâhum culûden ġayrahâ liyeżûkû-l’ażâb innallâhe kâne ‘azîzen hakîmâ. Velleżîne âmenû ve’amilû-ssâlihâti senudḣiluhum cennâtin tecrî min tahtihâ-l-enhâru ḣâlidîne fîhâ ebedâ lehum fîhâ ezvâcun mutahhera venudḣiluhum zillen zalîlâ.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Evladı Anneye Bağlamak İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Zincire Bağlı Olsa Getiren Dua

Zincire bağlı olsa getiren dua sayesinde yüz binlerce kişi sevdiğine kavuşmuş ve mutlu bir yaşam sürmüştür. Bu dualardan haberdar olan kişiler Allah-u Teala’ya el açarak güzel yarınları elde etmiştir. Nitekim günlük yaşam içerisinde meydana gelen ayrılıklar özellikle son yıllarda epey artış göstermektedir. Zincire bağlı olsa dahi getiren dua sayesinde bunların üstesinden gelmek mümkündür. Bunun için okunması gereken üç önemli dua aşağıdaki gibidir:

  • İnnallâhe ye/murukum en tu-eddû-l-emânâti ilâ ehlihâ ve-iżâ hakemtum beyne-nnâsi en tahkumû bil’adl innallâhe ni’immâ ye’izukum bih innallâhe kâne semî’en basîrâ. Yâ eyyuhâ-lleżîne âmenû atî’ûllâhe veatî’û-rrasûle veulî-l-emri minkum fe-in tenâza’tum fî şey-in feruddûhu ilallâhi ve-rrasûli in kuntum tu minûne billâhi velyevmi al-âḣir żâlike ḣayrun veahsenu te vîlâ.
  • Elem tera ilâ-lleżîne yez’umûne ennehum âmenû bimâ unzile ileyke vemâ unzile min kablike yurîdûne en yetehâkemû ilâ-ttâġûti vekad umirû en yekfurû bihi veyurîdu-şşeytânu en yudillehum dalâlen ba’îda.
  • İżâ kîle lehum te’âlev ilâ mâ enzelallâhu ve-ilâ-rasûli raeyte-lmunâfikîne yasuddûne ‘anke sudûdâ dalâlen biadîl.

Ayrıca, Ayağına kapandıracak dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın