Ana SayfaMucize DualarSigarayı Bırakmak İçin Dua – Sigaradan Tiksindirme Duası

Sigarayı Bırakmak İçin Dua – Sigaradan Tiksindirme Duası

Sigarayı bırakmak için dua bu kötü alışkanlıktan kurtulmak isteyenler için etkilidir. Hem maddi hem de sağlık açısından ciddi hasarlar yaratan bu alışkanlıktan kurtulma konusunda Allah’tan yardım istemek önemli bir husus olmaktadır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sigaradan Tiksindirme Duası

Sigaradan Tiksindirme Duası
Sigaradan Tiksindirme Duası

Uzun bir süredir sigara içen insanlar maalesef sigarayı bir anda bırakamazlar. Bu yüzden sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzaklaşmak için Allah’a yönelerek dua etmek önemli bir adımdır. Sigaradan tiksindirme duasıyla, kendiniz veya başkaları için sigaradan nefret etmeyi, ondan uzak durmayı ve bırakmayı isteyebilirsiniz. İşte Sigaradan Tiksindirme Duası örneği şu şekildedir:

 • İlahi enel abduz zelilül fakirül acizü ve enter rabbul azizül ganiyyül kadirü. Azzizni bi izzetike ve ağnini bifazlike ammen sivake ya rabbel alemiyn.

Sigaradan Kurtaran Mucize Dua

Özellikle günümüzde artan sigara fiyatlarından dolayı bazı insanlar sigarayı bırakmak için birçok yolu denemektedir. Fakat hiçbiri çare olmadığı için son olarak çareyi Sigaradan Kurtaran Mucize Dua aramaktadırlar. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevgiliyle Arayı Düzeltmek İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte o dua şu şekildedir:

Allahümmegfirli zünubi ve keffir anni hatieti vecalni min ibadikes salihine.

Sigarayı Bırakmak İçin Dua

Ayrıca her bir İslam alimi de sigara içmenin haram olduğundan bahsetmiştir. Bu hususta da bazı ayetlere dayanarak da sigara içmenin ne denli kötü bir durum yarattığı Kur’an-ı Kerim içerisinde geçmektedir. Bu ayetler ve hadisler şu şekilde ifade edilmektedir.

 • Nisa suresi ayet 27: Peygamber onlara iyiliği emreder, onları kötülükten men eder, onlara temiz şeyleri helal, pis şeyleri haram kılar.
 • Araf suresi ayet 127: Yiyin, için ama israf etmeyin; çünkü Allah (C. C.) israf edenleri sevmez.
 • Bakara suresi ayet 195: Kendi ellerinizle kendinizi tehlikeye atmayın.

Sigara kalp, damar hastalıklarının yanı sıra KOAH, akciğer rahatsızlıkları, gastrit, ülser ve cilt kanseri gibi rahatsızlıkların nedenidir. Ayrıca ağız kokusu, diş sararması ve cildin koyulaşması gibi olumsuzlukların gelişmesine neden olan son derecede zararlı bir haldedir. Bu yüzden sigara içmeyi bırakamayan insanlar Sigarayı Bırakmak İçin Dua okuyarak sigarayı bırakmaya çalışmaktadırlar.

Sigaradan Tiksindiren Dua

Sigaradan tiksinti duymak, kişinin bu zararlı alışkanlıktan kurtulması için önemli bir adımdır. Bu Sigaradan Tiksindiren Dua ile kişi, sigarayı içmeye karşı içsel bir direnç geliştirir ve Allah’tan bu alışkanlıktan kurtulması için yardım diler.

Türkçe DuaArapça Dua
“Ya Rabbi, sigaradan nefret etmemi sağla ve beni bu zararlı alışkanlıktan kurtarmak için güçlendir. Yoluma ışık tut.”“اللهم، اجعلني أكره رؤية الدخان وانقذني من هذه العادة الضارة. اهدني إلى الطريق الصحيح.”

Sigarayı Kesin Bıraktıran Dua

Sigarayı kesin olarak bırakmak için yapılan dualar, kişinin içsel gücünü artırır ve kararlılığını sağlamlaştırır. Bu Sigarayı Kesin Bıraktıran Dua ile kişi, Allah’tan sigarayı bırakma konusunda yardım ve destek talep eder.

Türkçe DuaArapça Dua
“Allah’ım, içimi dolduran kararlılık ve güç ile sigarayı kesin bir şekilde bırakmamı sağla. Yolumu aydınlat ve beni doğruya yönlendir.”“اللهم، أيقظ في قلبي الإرادة الصلبة والقوة لترك التدخين بشكل نهائي. ألهمني وارشدني إلى الطريق الصواب.”

Sigarayı Dua İle Bırakanlar

Sigara bağımlılığı, fiziksel ve psikolojik olarak zorlayıcı bir alışkanlık olabilir. Ayrıca sigarayı bırakma sürecinde dua eden ve Allah’a yönelen pek çok kişi vardır. Dua, insanların güçlü bir niyetle ve Allah’ın yardımıyla sigarayı bırakma konusunda motive olmalarına ve başarılı olmalarına yardımcı olabilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Sigarayı Dua İle Bırakanların yorumları şu şekildedir:

 • Arkadaşlar nikotin bandını denedim hiçbir işe yaramadı. Ama sigara bırakma duasını okuduktan sonra artık hiç içmiyorum.
 • Birçok yol denedim ama bir türlü bırakamıyordum. Son olarak dua ederek çok şükür bıraktım.
 • Şuan da bir sigara 50 TL vermek oldukça zor. Bu yüzden bırakıyorum.

Sigarayı Bıraktırma Duası

Sigara gibi kötü alışkanlıklarından kurtulmak isteyenlerin niyeti saf olmalıdır. Ayrıca sigarayı bıraktırma duası konusu dahilinde ilk olarak 100 tevbe-i istiğfar okuması gerekecektir. Sonrasında da 7 karanfil alacak ve her gün bir tanesine 19 kez Besmele çektikten sonra çiğneyecektir. Bu şekilde 3 hafta boyunca hareket edenlerin sigaradan kurtulması mümkün olmaktadır. Her gün bir kez olmak kaydıyla aşağıdaki sigarayı bırakma duası okumakta yarar vardır.

 • Allahümme ya senede men la senede lehü veya zuhre men la zuhre lehü. Veya cami eşşettati veya ramiel amvati. İrhamni rahmeten tuğnini bihaan rahmeti men sivake. Allahümme la emlikü linefsi nefan vela darren vela mevten vela hayaten vela nüşuran. Allahümme vessili firma rezakteni ve barik lifirma ve hebteni. İnneke ala külli şeyin kadir vela tusallit aleyye bizünubi men la yerhamuni ya erhamerrahimiyn. Verzukni hayreddünya vel ahireti ya Rabbel alemin.
 • İlahi in afevteni fela yenkusu fimülkike şeyen vein tuazzibnifela yezidufi sultanike şeyun inneke tecidu men yuazzibu gayri ve enela ecidu men yerhamuni gayrüke ferhamni ya rahimu ya rahimu ya rahimu. Birahmetike ya erhamerrahimiyn.

Süte Okunan Sigarayı Bırakma Duası

Sigarayı bırakma konusunda farklı farklı dualar değişik yöntemlerle gündeme gelecektir. Ayrıca süte okunan sigarayı bırakma duası da bu hususta diğer bir yöntem olarak varlık gösterecektir. Genel olarak bu dua Yusuf Suresi 53 ayet olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca bu dua bir bardak süte 41 kez okunmalıdır. Sonrasında da sigarayı bırakması istenen kişiye içirilmelidir.

 • Ve ma uberriu nefsi, innen nefse le emmaretun bis suı illa ma rahime rabbi, inne rabbi gafurun rahim.

Türkçe manası:

 • Ben kendimi temize çıkarmam. Rabb’imin rahmet ettiği kimse hariç nefis her zaman kötülüğü ister. Rabb’im Çok Bağışlayıcı’dır, Rahmeti Kesintisiz’dir.

Son olarak Sigarayı bırakmak için dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın