Ana SayfaMucize DualarAyrılan Eşlerin Birleşmesi İçin Okunacak Dua – En Tesirli Dua!

Ayrılan Eşlerin Birleşmesi İçin Okunacak Dua – En Tesirli Dua!

Ayrılan eşlerin birleşmesi için okunacak dua internetin en çok arananları arasında yer alıyor. Evlilikte eşler arasındaki muhabbet ve ilişki bazı dönemlerde gerilebilir. Bu dönemlerde Allah-u Teala’ya sığınarak her şeyin düzelmesi için dua etmek sıklıkla rastlanan bir durumdur.

Ayrılan eşlerin barışması için okunacak dualar Müslüman tarafından yapılabilir. Her durumda sığınabildiğimiz Allah-u Teala’ya ayrılan eşlerin birleşmesi için de sığınılmaktadır. Bunun için aşağıdaki duayı okumak oldukça etkili olacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.

Duanın manası ise:

“Allah’ım kalplerimizi birleştir ve aramızı düzelt. Bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa ulaştır ve büyük günahlardan uzaklaştır.

Eşlerin Ayrılmaması İçin En Tesirli Dua

Eşlerin Ayrılmaması İçin En Tesirli Dua
Eşlerin Ayrılmaması İçin En Tesirli Dua

Özellikle Eşlerin ayrılmaması için yukarıdaki duanın okunması oldukça sık görülen bir durumdur. Allah’tan kalpleri birleştirmesi ve arayı düzeltmesi için istekte bulunulabilmektedir. Şüphesiz ki o, her duayı duyan ve Müslümanların dualarını kabul edendir. Bundan ötürü eşlerin ayrılmaması için en tesirli dua okunarak işler rayına oturtur. Eşler arasında oluşan doğal kavgalardan ötürü bazı problemler çıkabilmektedir. Bu problemler eşleri ayrılığa da sürükleyebilmektedir. Eşlerin ayrılmaması için Kur’an-ı Kerim’de de bazı ayetler vardır. Abdestli olarak aşağıdaki ayetin zikrinin çekilmesi de eşlerin muhabbetini arttıracaktır:

Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehebatten minni.

Peygamberimizin Barışma Duası

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in küsleri barıştırmak için okuduğu bazı dualar vardır. Peygamberimizin barışma duası sayesinde Müslümanların barışması ve eşlerin küslüklerinin sonlanması mümkündür. Bu duanın her gün düzenli olarak 27 kez okunması sonucunda eşlerin ve dostların barışması için Allah’a yalvarmak mümkündür. Şüphesiz ki o, kullarının dualarını işiten ve esirgeyendir.

Allahümme rabbes semavatis sebi ve rabbel arşil aziymi ikfini külle mühimmin mn haysü şite min eyne şite

Bu duanın her gün 27 kez okunması bizzat Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV) tarafından uygulanan ve tavsiye edilen bir durumdur. Böylece küs eşlerden dostlara kadar herkesin barışması için Allah’a dua etmek mümkündür. Duaların Türkçe karşılıklarındaysa yukarıda da belirtildiği gibi problemlerin çözülmesi, Allah’ın izniyle muhabbetin çoğalması gibi ifadeler geçer.

Ayrıca Hem Bedenen Hem Ruhen Güçlü Olmak İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Küs Eşler Nasıl Barışır?

Küs eşlerin barışması için bizzat Hz. Peygamberimizi görenlerin ve Peygamberimizin kendi ifadeleriyle ettiği bazı dualar vardır. Bu duaların düzenli olarak okunması durumunda küs eşlerin barışması mümkündür. Allah-u Teala’ya sığınılan her durumda olduğu gibi küs eşler nasıl barışır konusunda da sığınılması gerekir. Kulların her başının sıkıştığında ibadet ettiği Allah’a sığınmasından daha normal bir durum yoktur. Küs eşlerin barışmasını sağlayan aşağıdaki duanın her gün düzenli olarak okunması ve ibadetlerin aksatılmadan yapılması etkili olacaktır.

Bismillahirrahmanirrahim. Ve ellefe beyne kulübihim, lev enfakte ma fil ardı cemian ma ellefte beyne kulübihim ve lakinnallahe ellefe beynehum, innehu azizun hâkim

Ayrılan eşlerin birleşmesi için okunacak dua veya suresinin her gün okunması ve ibadetlerin aksatılmaması sonucunda Allah-u Teala’nın mucizelerinden birinin gerçekleşmesi mümkündür. Allah, birleştirdiği eşlerin insani sonuçlar dolayısıyla ayrılmasını geri döndürecek güce de sahiptir.

Her şeye gücü olan Rab, kulların dualarını da dinleyen ve gerçekleştirendir. Eşlerin birleşmesi, küslüklerin sonlanması için Allah’a sığınmaktadır. Allah-u Teala bazı durumlarda eşlerin ve dostların birbirinin değerini anlaması için de böyle bir sınav gerçekleştirebilmektedir. Buna göre aşağıdaki duanın da abdestli bir şekilde okunması oldukça etkilidir:

“Allahümme ellif beyne kulubina ve aslih sübüles-selami ve neccina minez-zulümati ilen-nuri ve cennibnel-fevahışe ma zahara minha ve ma betane. Allahümmehfazna fi esma’ına ve ebsarina ve ezvacina.”

Eşlerin ayrılmaması için en tesirli dua konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Peygamberimizin barışma duası ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Ayrılan eşlerin birleşmesi için okunacak dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın