Ana SayfaMucize DualarPerşembe Gecesi Geri Çevrilmeyen Dua – Mucize Dua!

Perşembe Gecesi Geri Çevrilmeyen Dua – Mucize Dua!

Perşembe gecesi geri çevrilmeyen dua, günlerin en hayırlısı olan Cuma’nın arifesinde okunan duaların kıymeti herkes tarafından bilinir. Bu nedenle Allah-u Teala’ya olan bağlılık ve itaat için her Müslümanın perşembe gecesi dua etmesi gerekmektedir. Böylece hem Yüce Allah’a bağlılık hem de kulların kalpten istediği şeylerin gerçekleşmesi mümkün olur. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Perşembe Gecesi Duası

Perşembe gecesi duası, herhangi bir gün herhangi bir saatte edilebilse de perşembe günleri edilmesi daha hayırlıdır. Mübarek gün olan Cuma evvelinde Allah, kullarının isteklerini geri çevirmez. İşte perşembe günü geri çevrilmeyen dua:

Perşembe Gecesi Duası
Perşembe Gecesi Duası

Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme rabbena lekel hamdü küllüh.Ve lekel mülkü küllüh. Ve bi yedikel hayru küllüh.Ve ileyke yerciul emru küllüh. Ve ala niyetühu ve sirruh. Ve enete münteşeh şani küllih.Sübhane zil mülki vel melekut.Sübhane zil izzeti vel ceberut.Sübhanel hayyillezi la yemut. Sübhanel melikil haliym.Sübhanellahil vahidil azıym.Tebarekallahü ahsenül halıkıyn.Allahümme inni euzü bike minel küfri ba’del iman.Ve mined dalaleti ba’del hüda.Ve minel hevani ba’del kerameh.

Ya Kesirel Hayri Ya Daimel Maruf Anlamı

Hazreti Yakub’un çok sık ettiği bir dua vardır ki Allah-u Teala bu duaya karşılık vermiştir. Bu dua sayesinde Hz. Yakub’un kalpten istediği şeyler gerçekleşmiş ve Allah ile olan bağı kuvvetlenmiştir. Ya Kesirel Hayri Ya Daimel Maruf anlamı oldukça derin bir duadır. Bu duayı etmek isteyen kimselerin muhakkak abdestli olması gerekmektedir. Bu sayede Allah-u Teala da büyük oranda kullarının isteklerini geri çevirmemektedir. Duanın anlamı ise aşağıdaki gibidir:

  • “Ey iyiliği ve merhameti çok olan Ya Rab! Ey iyiliği sürekli olan Ya Rab!”

Bu duanın ardından Yüce Allah, Hazreti Yakub’a vahiy göndermiştir. Bahsi geçen vahiy ise aşağıdaki gibidir:

  • “Sen bana öyle bir dua ettin ki, şayet iki oğlun da ölmüş olsalardı bu duanın hürmetine muhakkak ikisini de diriltirdim.”

Duanın anlamı ve Hazreti Yakub’a gönderilen vahiyden ötürü bu duayı her Müslümanın etmesi gerekmektedir. Bu sayede Allah-u Teala’ya sığınmak ve zor zamanlarda şüphesiz o’ndan destek almak en hayırlısıdır.

Ayrıca Ayna Kırılınca Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Kesirel Hayri Ya Daimel Maruf Fazileti

Her duanın ve surenin farklı faziletleri vardır. Allah-u Teala; adını ve dualarını ağzından düşürmeyen kimselere birçok fazilet ile gelmektedir. Böylece inançlı kimselerin büyük oranda hayatının güzelleştiği ve dualarının kabul olduğu görülmüştür. Ya Kesirel Hayri Ya Daimel Maruf fazileti ise aşağıda yer alır:

  • Bu duayı perşembe gecesi 7 kez abdestli olarak okuyan kimselere zenginliğin ve bereketin kapıları açılmaktadır. Hiç beklenmedik bir yerden gelen toplu bir para olması mümkündür.
  • Ya Kesirel Hayri Ya Daimel Maruf duasını Allah’ın izniyle cuma günleri okuyan kimselerin içi bir anda huzurla dolmaktadır.
  • Bu dua da perşembe gecesi geri çevrilmeyen dualar arasında yer almaktadır. Bu nedenle özellikle perşembe gecesinde Ya Kesirel Hayri Ya Daimel Maruf duası etmek birçok hayra sebep olmaktadır.

Yukarıdaki listede yer alan faziletlerin dışında Ya Kesirel Hayri Ya Daimel Maruf duasının onlarca farklı fazileti daha vardır. İnançlı kimseler her neyi kalpten istiyorlarsa bu duanın sonucunda Allah-u Teala’nın da isteği ve rızasıyla isteği kişiye vakıf olunmaktadır.

Perşembe Günü Okunacak Dualar

Perşembe Günü Okunacak Dualar bazıları tarafından özellikle Perşembe gecesi okunduğu takdirde etkili olacağına inanılan dualardır. Duanın dilekleri yerine getirmede ve arzuları yerine getirmede güçlü ve etkili olduğu söylenir. Bununla birlikte, “geri çevrilmeyen” olması garanti edilen belirli bir dua olmadığına dikkat etmek önemlidir, çünkü duanın kabulü nihai olarak Allah’ın elindedir.

Müslümanlar olarak her zaman samimi bir kalple, alçakgönüllülükle ve Allah’ın planına güvenerek dua etmemiz gerektiğini hatırlamamız önemlidir. Ayrıca abdest almak, Kabe’ye yönelmek ve duada tutarlı olmak gibi uygun dua adabına uymak önemlidir.

Perşembe Gecesi Dilek Duası

Perşembe Gecesi Dilek Duası sayesinde Allah-u Teala’ya sığınarak kalpten istenen her şeyin gerçekleşebilme ihtimali artar. Bu dua aynı zamanda kulların dertli ve sıkıntılı olduğu dönemlerde muhakkak okuması gereken dualar arasında yer almaktadır. Böylece Allah-u Teala dertli ve sıkıntılı kullarına doğru ve hayırlı yolu göstermektedir. Şüphesiz o, kullarını duyan ve dualarına karşılık verendir.

Ayrıca, Perşembe Gecesi Geri Çevrilmeyen Dua ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Perşembe Gecesi Geri Çevrilmeyen Dua yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Perşembe Gecesi Geri Çevrilmeyen Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın