Ana SayfaMucize DualarBebeğin Düşmemesi İçin Dua

Bebeğin Düşmemesi İçin Dua

Bebeğin düşmemesi için dua okumakta da genel olarak fayda vardır. Düşüğü önlemenin yanı sıra hamileliğin sağlıklı ve olağan koşullar altında geçmesi adına da sureler vardır. Allah’tan sağlıklı bir evlat istemek için bu duaların herhangi biri etkili bir biçimde okunacaktır.

Duaların anlamını ve nasıl uygulanacağını öğrenerek, Bebeğin Düşmemesi İçin Dua ile bu sorun ortadan kalkacak inşAllah… Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bebeğin Düşmemesi İçin Dua

Hamile olan anne adaylarının en büyük kaygıları arasında bebeği kaybetmek yer almaktadır. Düşüğün oluşması eylemi ilk 20 haftada gerçekleşecektir. Bu süreçte düzenli doktor kontrollerinin yanı sıra bilinçsiz faaliyetlerden sakınmak oldukça önemli bir konudur. Ayrıca bu süreçte hekimler kadar dualara yönelmek de önemli olacaktır. Düşüğü engellemek için belli başlı dualara yönelmenin artı yönleri de her zaman için açığa çıkacak olan hususlar arasında kalacaktır. İşte Bebeğin Düşmemesi İçin Dua:

İslam dini, her türlü zorluk ve sıkıntı karşısında Allah’a yönelip yardım dilemeyi teşvik etmektedir. Bu nedenle bebeğin sağlıklı ve güvende olması için dua etmek önemlidir.

Bebeklerin korunması amacıyla okunabilecek dualardan biri şu şekildedir:

“Ya Rabbi! Kötülüklerden Sana sığınırım, çocuğumu da kovulmuş şeytanın şerrinden Sana sığınırım.”

Bebeğin Düşmemesi İçin Dua

Bu dua, bebeğin korunması için Allah’a yakarma ve yardım talep etme anlamını taşır. Dua ederken içtenlikle yapılan bu niyazlar, bebeğimizi çok sağlam bir şekilde koruyacaktır.

Bu içeriğimize benzer ev çabuk satılması için dua ile satanlar yazımızı da incelemenizi öneriyoruz.

Bebeği Düşürmemek İçin Okunacak Dua

Bebeği Düşürmemek İçin Okunacak Dua
Bebeği Düşürmemek İçin Okunacak Dua

Dünya genelinde annelerin düşük oranlarında da ciddi bir artış söz konusu olmaya başladı. Farklı nedenlerden ötürü bu durumun yaşanması ve kötü alışkanlıklara bağlı olarak bu durumlar gelişti. Bu tip durumları yaşamak istemeyen anne adaylarının doktor kontrolleri kadar dualara yönelmelerinde de fayda vardır. Ayrıca bebeği düşürmemek için okunacak dua konusu dahilinde de hareket etmesinde yarar vardır. Bebeğin anne karnında tutunması adına genel olarak Felak, Nas ve Ayete’l Kürsi dualarına yönelmek mümkün olacaktır. Bu duaların her biri aynı etkiyi yaratacak konumda olacaktır. Bu sayede de beklenen sonuçlara ulaşmak her zaman için geçerli olacak düzeyde kalacaktır.

Hamile kadınların çocuklarını düşürmemeleri için farklı surelere yönelmeleri son derecede etkili olacaktır. Ayrıca bu hususta da Fatır Suresi 41. ayet, Hac Suresi 65. ayet, Kehf Suresi 11. ayet, 14. ayet ve 25. Ayet bir kağıda yazıldıktan sonra gebe kadının karnının üzerine dahil olacaktır. Bu sayede de gerekli sonuçlara ulaşmak mümkün olacaktır.

  • Fatır Suresi 41. Ayet: ” İnnellahe yümsiküs semavati vel erda en tezula ve lein zaleta in emsekehüma min ehadim mim ba’dih innehu kane halımen ğafura”
  • Hac Suresi 65. Ayet: “E lem tera ennellahe sehhara leküm ma fil erdı vel fülke tecrı fil bahri bi emrih ve yümsiküs semae en tekaa alel erdı illa bi iznih innellahe bin nasi le raufür rahıym.”
  • Kehf Suresi 11. Ayet: ” Fe darabna ala azanihim fil kehfi sinıne adeda.”
  • Kehf Suresi 14. Ayet: ” Ve rabatna ala kulubihim iz kamu fe kalu rabbüna rabbüs semavati vel erdı len ned’uve min dunihı ilahel le kad kulna izen şetata”
  • Kehf Suresi 25. Ayet: ” Ve lebisu fı kehfihim selase mietin sinıne vazdadu tis’a.”

Düşük Olmaması İçin Okunacak Dua

Özellikle düşük riski taşıyan anne adayları için aşağıdaki duayı gün içinde bol bol okuyup tekrar etmenizi tavsiye ediyoruz:

“Rabbim! Rahmetinle beni koru ve bana sağlıklı bir gebelik nasip et. Bebeğimi düşük tehlikesinden uzak tut. Bütün zorlukların üstesinden gelmemde yardımcım ol.”

Düşük Olmamasi İçin Okunacak Dua

Düşüğü Önlemek İçin Dua

Düşüğü önlemek için okunabilecek bir dua olarak A’raf Suresi 54. ayet önerilmektedir. Bu ayet şu şekildedir:

“Rabbimiz! Bize, dünyada da ahirette de iyilik ver ve bizi ateş azabından koru.” (A’raf Suresi, 7:54)

Bu dua, Allah’tan hem dünya hayatında hem de ahiretteki yaşantımızda bize iyilikler ihsan etmesini ve cehennem azabından korumasını ele alır.

Arapça Yazılışı: رَبَّنَا آتِنَا فِي الدُّنْيَا حَسَنَةً وَفِي الْآخِرَةِ حسنةً وقِنا عذاب النّار

Rabbena atina fid-dunya haseneten ve fil-ahirati haseneten ve kına azaben-nar

Düşüğü Önlemek İçin Dua

Hamilelikte Bebeğin Düşmemesi İçin Meryem Suresi

Hamilelikte bebeğin düşmemesi için Meryem Suresi de son derecede etkili olacaktır. Ayrıca muhakkak okunması gereken bir dua olarak kalacaktır. Sadece hamile kalmak için değil aynı zamanda da bebeğin düşmemesi noktasında da okunacaktır. Meryem Suresi, genel olarak oldukça faydalı ve faziletli bir duyadır. Allah’tan bu şekilde isteklerde bulunma konusunda da Meryem Suresi her zaman önemli bir yerde olan bir dua olarak adlandırılacaktır. Ayrıca bu duanın her gün okunması farklı faziletleri barındıracak düzeyde olmasıyla da öne çıkacaktır.

Sonuç

Sonuç olarak, Bebeğin Düşmemesi İçin Dua, anne adaylarının hamilelik sürecinde sıklıkla başvurdukları bir dua şeklidir. Bu dua, bebeğin sağlıklı ve güvende olması için Allah’a yakarma ve yardım talep etmeyi ifade eder. Okunacak dua ise şu şekildedir:

  • Rabbena atina fid-dunya haseneten ve fil-ahirati haseneten ve kına azaben-nar

Bunun yanında Düşük Olmaması İçin Okunacak Dua yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Bebeği Düşürmemek İçin Okunacak Dua hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın