Ana SayfaMucize Dualarİnşirah Suresi ile Mucize Yaşayanlar – Duaların Etkisi

İnşirah Suresi ile Mucize Yaşayanlar – Duaların Etkisi

İnşirah suresi ile mucize yaşayanlar son zamanlarda sosyal medyanın en çok paylaşılan konu başlıkları arasında yer almaya devam ediyor. Bu sureyi okuyan inançlı kimseler günlük yaşamlarında pek çok fazilet ve mucizeyle şereflendiriliyor. Nitekim Yüce Allah, başta sureleri olmak üzere ağzından O’nu düşürmeyen kullarının dualarını her daim kabul eyler. Bu sureyle mucize yaşayanlarsa sureyi aşağıdaki şekilde her gün 14 kez okuyan kimseler olduğu bilinir.

  • E lem neşrah leke sadrake. Ve vedagnâ anke vizrake. Ellezî enkada zahrake. Ve rafe’nâ leke zikrake. Fe inne meal usri yusrâ. İnne meal usri yusrâ. Fe izâ feragte fensab. Ve ilâ rabbike fergab.

Türkçe meali ise şöyledir:

  • Göğsünü senin için şerhetmedik mi (yarıp genişletmedik mi)? Ve senden yükünü kaldırdık (kaldırmadık mı?). Ki o (yük) senin sırtını bükmüştü. Ve senin için, zikrini yükselttik. O halde, muhakkak ki zorluk ve kolaylık beraberdir. Muhakkak ki zorluk ve kolaylık beraberdir. Öyleyse boş kaldığın zaman hemen intisap et. Ve öyleyse Rabbine rağbet et (O’nu öv, hamdet, zikret, tesbih et).

İnşirah Suresinin Sırrı Nedir?

İnşirah suresinin sırrı nedir diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu sure Yüce Allah tarafından dünyevi sorunlarla boğuşan ve dünyevi dertleri çok olan kimseler içindir. İnançlı kimseler her gün bu sureyi okuyarak Yüce Allah’tan gönlünü ve kalbini ferahlatmasını isteyebilir. Bu sure aynı zamanda inançlı kulların pek çok mucizeyle de karşılaşmasına vesile olmaktadır.

İnşirah Suresiyle Birlikte Ne Okunur?

İnşirah suresiyle birlikte ne okunur sorusunun yanıtı sıkça merak ediliyor. İslam alimleri tarafından bu soruya yanıt olarak aşağıdaki üç farklı dua veriliyor. Üçünü de İnşirah ile birlikte okumak ve böylece Yüce Allah’ın rızasını kazanmak mümkündür.

  • Tâ sîn, tilke âyâtul kur’âni ve kitâbin mubîn. Huden ve buşrâ lil mu’minîn. Ellezîne yukîmûnes salâte ve yu’tûnez zekâte ve hum bil âhırati hum yûkınûn. İnnellezîne lâ yu’minûne bil âhirati zeyyennâ lehum a’mâlehum fe hum ya’mehûn. Ulâikellezîne lehum sûul azâbi ve hum fîl âhırati humul ahserûn. Ve inneke le tulekkal kur’âne min ledun hakîmin alîm. İz kâle mûsâ li ehlihî innî ânestu nârâ, se âtîkum minhâ bi haberin ev âtîkum bi şihâbin kabesin leallekum tastalûn.
  • Fe lemmâ câehâ nûdiye en bûrike men fîn nâri ve men havlehâ, ve subhânallâhi rabbil âlemîn. Yâ mûsâ innehû enallâhul azîzul hakîm. Ve elkı asâke, fe lemmâ raâhâ tehtezzu ke ennehâ cânnun vellâ mudbiran ve lem yuakkıb, yâ mûsâ lâ tehaf innî lâ yehâfu ledeyyel murselûn. İllâ men zaleme summe beddele husnen ba’de sûin fe innî gafûrun rahîm. Ve edhıl yedeke fî ceybike tahruc beydâe min gayri sûin fî tis’ı âyâtin ilâ fir’avne kavmihî, innehum kânû kavmen fâsikîn.
  • Fe lemmâ câethum âyâtunâ mubsıraten kâlû hâzâ sihrun mubîn. Ve cehadû bihâ vesteykanethâ enfusuhum zulmen ve uluvvâ(uluvven), fenzur keyfe kâne âkıbetul mufsidîn.

İnşirah Suresi Dilek İçin Kaç Kere Okunur?

İnşirah suresi dilek için kaç kere okunur sorusunun yanıtı 3’tür. İnançlı kimseler Yüce Allah’tan istedikleri bir şeyi niyaz etmek için üç kez İnşirah suresini okumalıdır. Elbette bu sayının daha üzerinde okumak da mümkündür. Ancak İslam alimleri tarafından bu sureyle ilgili olarak en az 3 kez okunması gerektiği ifade edilmektedir. Bu nedenle dilek için 3 kez okunmalıdır.

Yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın