Ana SayfaMucize DualarBirini Unutmak İçin Tesirli Dua

Birini Unutmak İçin Tesirli Dua

Birini unutmak için tesirli dua etmek kesin çözüm yollarından birisidir. Birini unutmanın en iyi yolu hiç şüphesiz Yüce Allah’a yani İslam’a yönelmektir. Böylece Allah-u Teala kişinin gönlünü ferahlıkla dolduracak ve unutmak istediği kişiyi de unutmasını sağlayacaktır. Tüm detaylar yazımızın içerisinde. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Birini Unutmak İçin Tesirli Dua

İbadetlerine dönen ve ibadetlerini aksatmadan aşağıdaki Birini Unutmak İçin Tesirli Duayı düzenli olarak okuyan kimsenin istediği kişiyi unutması mümkündür.

E eşfaktum en tukaddimû beyne yedey necvâkum sadakâtin, fe iz lem tef’alû ve tâballâhu aleykum, fe ekîmûs salâte ve âtûz zekâte ve etîûllâhe ve resûlehu, vallâhu habîrun bi mâ ta’melûn. E lem tera ilâllezîne tevellev kavmen gadıballâhu aleyhim, mâ hum minkum ve lâ minhum ve yahlifûne alâl kezibi ve hum ya’lemûn. Eaddallâhu lehum azâben şedîdâ(şedîden), innehum sâe mâ kânû ya’melûn.

Birini Unutmak İçin Tesirli Dua

Birini Unutmak İçin Okunacak Dua

Birini Unutmak İçin Okunacak Dua
Birini Unutmak İçin Okunacak Dua

Tam olarak sevdiğiniz kişiyi kalbinize gömmenize yarayacak unutmak maksatlı okunan bir duadır. Özellikle özlem ve acı duygularınızı bastıracaktır. inşAllah.

Bismillahirrahmanirrahim, ya Mâni kale haza firaku beynı ve beynik se ünebbiüke bi te’vıli ma lem testetı’ aleyhi sabra. ya Cebbâr vasbir li hukmi rabbike fe inneke bi a’yuninâ, ve sebbih bi hamdi rabbike hîne tekûm ya Hakîm ma yeftehıllahü lin nasi mir rahmetin fe la mümsike leha ve ma yümsik fe la mürsile lehu mim ba’dih ve hüvel azızül hakım. (amin)

Birini Unutmak İçin Okunacak Dua

Bunun dışında sizin de bildiğiniz oldukça tesirli bir Birini Unutmak İçin Tesirli Dua varsa yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayınız.

Birini Unutmak İçin Zikir

Birini unutmak zor bir durum olabilmektedir. Bu süreçte Kur’an’da geçen bazı duaların okunması kişinin huzur bulmasına yardımcı olur. Bu konuda en çok tavsiye edilen dua ise “Hasbinallah ve nimel vekil” duasıdır. Bu dua, anlam olarak “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir” anlamına gelmektedir.

Söylenme sayısı konusunda ise belirlenmiş bir rakam yoktur, istenilen sıklıkta tekrarlanabilir. Ancak bizler genellikle 100 kere veya 313 kere tekrar etmenin faydalı olduğunu söylemekteyiz.

Hasbinallah ve nimel vekil

Birini Unutmak İçin Zikir

Birini Unutmak İçin Dua Nihat Hatipoğlu

Birini Unutmak İçin Dua Nihat Hatipoğlu ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak. Youtube’da izleyin yazısına tıklayıp devamına erişebilirsiniz.

Birini Aklından Çıkarmak İçin Etkili Dua

Birin aklından çıkarmak için etkili dua son zamanlarda sosyal medyada ve internette en çok aratılan konular arasında yer almaya devam etmektedir. Birini aklından çıkarmak için yapılması gereken şey o kişiyi hayatından da çıkarmaktır. Onunla ilgili her şeyi yok etmek ve onu tamamen silmek içinse Yüce Allah’a el açmak yeterli olmaktadır. Bu noktada aşağıdaki dua okunmaktadır:

  • İttehazû eymânehum cunneten fe saddû an sebîlillâhi fe lehum azâbun muhîn. Len tugniye anhum emvâluhum ve lâ evlâduhum min allâhi şey’â, ulâike ashâbun nâr, hum fîhâ hâlidûn. Yevme yeb’asuhumullâhu cemîan fe yahlifûne lehu kemâ yahlifûne lekum ve yahsebûne ennehum alâ şey’in, e lâ innehum humul kâzibûn. İstahveze aleyhimuş şeytânu fe ensâhum zikrallâh, ulâike hizbuş şeytân, e lâ inne hizbeş şeytâni humul hâsirûn.

Ayrıca Dil Tutukluğu İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İçin Daralınca Hangi Dua Okunur?

İçin daralınca hangi dua okunur sorusunun yanıtı inançlı kimsenin içinin ferahlamasını sağlamakla birlikte huzurla dolduruyor. Yüce Allah aşağıdaki duayı her gün 3 kez okuyan kişiler için binlerce melek görevlendiriyor. Bu meleklerin göreviyse inançlı kimselerin duaların âmin demek ve içlerinin ferahlamasını sağlamaktır.

  • İnnellezîne yuhâddûnallâhe ve resûlehû ulâike fîl ezellîn. Keteballâhu le aglibenne ene ve rusulî, innallâhe kaviyyun azîz. Lâ tecidu kavmen yu’minûne billâhi vel yevmil âhiri yuvâddûne men hâddallâhe ve resûlehu ve lev kânû âbâehum ve ebnâehum ve ihvânehum ev aşîratehum, ulâike ketebe fî kulûbihimul îmâne ve eyyedehum bi rûhin minhu, ve yudhıluhum cennâtin tecrî min tahtihâl enhâru hâlidîne fîhâ, radıyallâhu anhum ve radû anhu, ulâike hizbullâh, e lâ inne hizballâhi humul muflihûn.

İç Sıkıntısı İçin Hangi Sure?

İç sıkıntısı için hangi sure diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Özellikle İç sıkıntısı yaşayan ve biraz olsun ferahlamak isteyen kişiler için İslam alimleri tarafından aşağıdaki dua öneriliyor:

  • Etâ emrullâhi fe lâ testa’cilûhu, subhânehu ve teâlâ ammâ yuşrikûn. Yunezzilul melâikete bir rûhi min emrihî alâ men yeşâu min ibâdihî en enzirû ennehu lâ ilâhe illâ ene fettekûni. Halakas semâvâti vel arda bil hakk, teâlâ ammâ yuşrikûn. Halakal insâne min nutfetin fe izâ huve hasîmun mubin. Vel en’âme halakahâ, lekum fîhâ dif’un ve menâfiu ve minhâ te’kulûn.
  • Ve tahmilu eskâlekum ilâ beledin lem tekûnû bâlıgîhi illâ bi şıkkıl enfusi, inne rabbekum le raûfun rahîm. Vel hayle vel bigâle vel hamîre li terkebûhâ ve zîneten, ve yahluku mâ lâ ta’lemûn. Ve alâllâhi kasdus sebîli ve minhâ câirun, ve lev şâe le hedâkum ecmaîn. Huvellezî enzele mines semâi mâen lekum minhu şarâbun ve minhu şecerun fîhi tusîmûn. Yunbitu lekum bihiz zer’a vez zeytûne ven nahîle vel a’nâbe ve min kullis semerâti, inne fî zâlike le âyeten li kavmin yetefekkerûn.

Ayrıca Adaçayı Yakarken Okunacak Dualar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak, Birini unutmak, insanlar için zor bir süreç olabilmektedir. Bu durumda dua etmek kişinin huzur bulmasına yardımcı olur. “Hasbinallah ve nimel vekil” duası çok etkilidir. Anlam olarak “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir” anlamına gelmektedir. Bu duanın söylenmesiyle kişi Allah’a sığınarak huzur bulur. Birini Unutmak İçin Tesirli Duadır.  

Birini Unutmak İçin Zikir konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Son olarak Birini Unutmak İçin Tesirli Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın