Ana SayfaYaşayanlar7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları – Etkili Dua!

7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları – Etkili Dua!

7 gün Ayetel Kürsi okuyanların yaşadıkları internetin en çok paylaşılanları ve merak edilenleri arasında yer almaya devam ediyor. 7 gün boyunca Ayetel Kürsi okuyan inançlı kimselerin yaşadıklarından önce Ayetel Kürsi’yi okumak gerekecektir. Bunun yanında diğer duaları yaşayanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz. Sarımsağa İğne Batırmak yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

313 Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları

313 Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları: Ayetel Kürsi, Müslümanlar arasında büyük bir öneme sahip olan Kuran-ı Kerim’in bir ayetidir. Bu ayeti okuyan bazı kişiler, manevi bir deneyim yaşadıklarını ifade etmektedir. Okuduktan sonra huzur ve sükûnet hissetme, içsel bir dinginlik yaşama gibi deneyimler yaşandığı belirtilmektedir.

Allâhu lâ ilâhe illâ huvel hayyul kayyûm, lâ te’huzuhu sinetun ve lâ nevm, lehu mâ fîs semâvâti ve mâ fil ard, menzellezî yeşfeu indehû illâ bi iznih ya’lemu mâ beyne eydîhim ve mâ halfehum, ve lâ yuhîtûne bi şey’in min ilmihî illâ bi mâ şâe, vesia kursiyyuhus semâvâti vel ard, ve lâ yeûduhu hıfzuhumâ ve huvel aliyyul azîm.

Türkçe meali ise:

Allah ki, O’ndan başka ilâh yoktur. Hayy’dır Kayyum’dur. O’nu ne bir uyuklama ve ne de bir uyku hali tutmaz. Göklerde ve yerde olan herşey O’nundur. O’nun izni olmadan, O’nun katında kim şefaat etme yetkisine sahiptir? Onların önlerinde ve arkalarında olanları bilir. Ve O’nun lminden, O’nun dilediğinden başka bir şey ihata edemezler. O’nun kürsüsü gökleri ve yeri kaplamıştır. Ve o ikisini muhafaza etmek, Kendisine zor gelmez ve O Alâ’dır, Azîm’dir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Salavatı Kübra Arapça Yazılışı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ayetel Kürsi 7 Defa Okunursa Ne Olur?

Ayetel Kürsi 7 Defa Okunursa Ne Olur?
Ayetel Kürsi 7 Defa Okunursa Ne Olur?

Öncelikle Ayetel Kürsi 7 defa okunursa ne olur? diye merak eden kişiler için yanıt oldukça basittir. Bir Müslüman Ayetel Kürsi’yi her gün 7 defa okuyup önce sağa sonra sola sonra yukarı sonra aşağı sonra arkaya ve en son öne doğru üflerse bu kişinin çevresini melekler sarar. Bu melekler Yüce Allah tarafından görevlendirilmekle birlikte görevleri inançlı kimsenin tüm dualarına âmin demektir. 7 defa okunan Ayetel Kürsi, Yüce Allah’ın da izniyle hayatları boyunca bir daha zorlukla karşılaşmazlar.

Çok Ayetel Kürsi Okuyunca Ne Olur?

Çok Ayetel Kürsi okuyunca ne olur? sorusu inançlı kimseler tarafından sosyal medyanın en çok konuşulanları arasında yer almaya devam ediyor. Her daim Ayetel Kürsi okuyan kişiler çeşitli fazilet ve mükafatlarla karşılaşmaktadır. Bunlardan biri de geçmişte işlemiş olduğu günahların affediliyor olmasından kaynaklanmaktadır. Ayetel Kürsi okuyan kişilerin aynı zamanda evlerinde büyü de olmayacaktır. Her namazın ardından Ayetel Kürsi okuyanlar için cennetin 8 kapısı sonsuza değin açılmaktadır.

Dilek İçin Ayetel Kürsi Nasıl Okunur?

Dilek için Ayetel Kürsi nasıl okunur? sorusunun yanıtı sıkça merak ediliyor ve araştırılıyor. Öyle ki son dönemde Twitter başta olmak üzere pek çok sosyal medya platformunda çeşitli dilekler için nasıl Ayetel Kürsi okunduğuna ilişkin merak edilmektedir. Bunun için yapılması gereken şey vakit namazlarının ardından abdest halihazırda bozulmamışken Ayetel Kürsi’yi okumaktır. Böylece Yüce Allah, inançlı kimselerin ettiği duaları kabul edecek ve onları mükafatlandıracaktır.

Ve Hüvel Aliyyül Azim Kaç Kere Okunur?

Ve hüvel aliyyüz azim kaç kere okunur? diye merak edenler için yanıt 70 olacaktır. Nitekim inançlı kimselerin okuması gereken tam metin aşağıdaki gibidir:

  • Vela yeuduhu hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim.

Bunu arka arkaya 70 kez okumak inançlı kimselerin şer ve kötülüklerden Allah’ın izniyle korunabilmelerini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra abdestli bir şekilde okuyanların çok daha etkili ve hızlı sonuçlar aldığı da bilinir. Yüce Allah, inançlı kimselerin tüm dualarını kabul eden ve daimi olarak onların yanında olandır.

7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yasin Taylan Ak

Gaziantep Üniversitesi mezunu ardından Ankara İlahiyat Fakültesinde yüksek lisans yapan Yasin Taylan Ak hocamız, Din sosyolojisi, din psikolojisi, İslam tarihi hakkında birçok tez yazmış ve makaleler paylaşmıştır. Ülkemizde de çeşitli faziletler ve dua usulleri yaşayanlar hakkındaki yazılar da sitemizde mevcuttur.
Yorum yapın