Ana SayfaMucize DualarBirini Uzaklaştırmak İçin Tuz- Uzaklaştırma Duası 7 kere

Birini Uzaklaştırmak İçin Tuz- Uzaklaştırma Duası 7 kere

Birini uzaklaştırmak için tuz kullanmak uzun yıllardır inançlı kimseler tarafından yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Zira bu yöntemi kullanarak birini kendinden uzaklaştırmak Allah’ın da izniyle mümkün hale gelmekteydi. Belirli duaları tuza okuduktan sonra aynı tuzla yapılan bir yemeği uzaklaşması istenen kişiye yedirmek ritüelin tamamlanmasını sağlamaktadır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Tuz İle Uzaklaştırma Duası

Tuz İle Uzaklaştırma Duası
Tuz İle Uzaklaştırma Duası

Öncelikle şunu belirtelim ki sevmediğini kendisinden hoşlanmadığınız birini uzaklaştırmak için Tuz ile yapılan duayı okuyabilirsiniz. Bu duayı tuza okuduktan sonra bu tuzu yemeğin içine atmanız gerekir. İşte Tuz İle Uzaklaştırma Duası aşağıdaki gibidir. Ayrıca, bu içeriğimize benzer Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua yazımızı da incelemenizi öneriyoruz.

 • Bismillahirrahmânirrahîm
 • Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb
 • Mâ eğnâ anhü mâlühû ve mâ keseb
 • Seyeslâ nâren zâte leheb
 • Vemraetühû hammâletelhatab
 • Fî cî dihâ hablün min mesed

Uzaklaştırma Duası 7 kere

Uzaklaştırma duası, kişiyi veya çevresini olumsuz etkilerden, kötülüklerden, zararlı durumlardan ve kötü niyetli kişilerden korumak amacıyla yapılan bir duadır. İşte bu niyetle yapılabilecek Uzaklaştırma Duası 7 kere okunmaktadır. İşte o dua şu şekildedir:

 • Bismillahirrahmanirrahim
 • Ma yeftehıllahü lin nasi mir rahmetin fe la mümsike leha ve ma yümsik fe la mürsile lehu mim ba’dih ve hüvel azızül hakım.

Birini Uzaklaştırmak İçin Tuz

Eğer başka bir kişi sizi rahatsız ediyor, zarar veriyor veya sıkıntıya sokuyorsa, bunu açık ve doğrudan bir şekilde ifade etmek ve iletişim kurmak daha iyi bir yaklaşım olacaktır. Olumlu iletişim ve empati, sorunları çözmeye ve olumsuz durumları düzeltmeye yardımcı olabilir. Fakat bunun dışında Birini Uzaklaştırmak İçin Tuz ile yapılan duayı okuyabilirsiniz. Ayrıca içeriğimize benzer ev çabuk satılması için dua ile satanlar yazımızı da incelemenizi öneriyoruz. İşte o dua şu şekildedir:

 • ya rabu alealamin , ‘ant kuliy alqudrata.
 • (Uzaklaşmasını İstediğiniz Kişinin Adı) khudh eabdak beydan eaniy ,
 • dae hadha yabtaeid eaniy mithl huruq almulaha.
 • ‘amin

Birini Uzaklaştırmak İçin Tebbet Duası

Birini uzaklaştırmak için Tebbet duası da keza tuz kadar etkili bir yöntemdir. Tuza okunabilecek dualar arasında Tebbet de yer almaktadır. Duayı aşağıdaki şekilde 3 kez tuza okumak yeterli olacaktır. Sonrasında okunan tuzla birlikte yapılan yemeği uzaklaştırmak istenen kişiye yedirmek ritüelin tamamlanmasını sağlar.

 • Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebbe. Mâ agnâ anhu mâluhu ve mâ keseb. Se yaslâ nâran zâte leheb. Vemraetuhu, hammâletel hatab. Fî cîdihâ hablun min mesed.

Duanın Türkçe meali ise şöyle:

 • Ebu Leheb’in iki eli kurudu ve helâk oldu. Ona malı ve kazandıkları bir fayda vermedi. Alevli ateşe atılacak. Ve onun, odun taşıyan kadını da. Onun boynunda mesedden (bükülmüş liften) bir ip vardır.

Soğutma Uzaklaştırma Duası

Soğutma uzaklaştırma duası son zamanlarda yaygın olarak araştırılmakla birlikte pek çok kişi tarafından da merak edilmektedir. Bu duayla birlikte inançlı kimseler istedikleri kişiyi farklı kişilerden soğutabilir. Yüce Allah’a el açmak suretiyle aşağıdaki duaları her gün 9’ar kez okumak soğutma ve uzaklaştırma için etkili olacaktır.

 • Ikterabe lin nâsi hisâbuhum ve hum fî gafletin mu’ridûn. Mâ ye’tîhim min zikrin min rabbihim muhdesin illâstemeûhu ve hum yel’abûn. Lâhiyeten kulûbuhum ve eserrûn necvellezîne zalemû hel hâzâ illâ beşerun mislukum, e fe te’tûnes sihre ve entum tubsırûn. Kâle rabbî ya’lemul kavle fîs semâi vel ardı ve huves semîul alîm. Bel kâlû adgâsu ahlâmin belifterâhu bel huve şâır, felye’tinâ bi âyetin kemâ ursilel evvelûn.
 • Mâ âmenet kablehum min karyetin ehleknâhâ, e fe hum yu’minûn. Ve mâ erselnâ kableke illâ ricâlen nûhî ileyhim fes’elû ehlez zikri in kuntum lâ ta’lemûn. Ve mâ cealnâhum ceseden lâ ye’kulûnet taâme ve mâ kânû hâlidîn. Summe sadaknâhumul va’de fe enceynâhum ve men neşâu ve ehleknâl musrifîn. Ve kem kasamnâ min karyetin kânet zâlimeten ve enşe’nâ ba’dehâ kavmen âharîn. Ve lehu men fîs semâvâti vel ard, ve men indehu lâ yestekbirûne an ıbâdetihî ve lâ yestahsirûn.

Birini Evden Uzaklaştırma Duası

Birini evden uzaklaştırma duası sayesinde o kişinin bir daha evin yakınlarına gelmemesini sağlamak mümkün. Bunun için yapılması gereken şey duayı bir suya okumak ve sonrasında o suyu evin çevresine dökmektir. Böylece dua kime ithafen okunduysa o kişi bir daha eve yaklaşmak istemeyecektir, istese de yaklaşamayacaktır. Duanın okunuşu aşağıdaki gibidir:

 • Bel te’tîhim bagteten fe tebhetuhum fe lâ yestetî’ûne reddehâ ve lâ hum yunzarûn(yunzarûne). Ve lekadistuhzie bi rusulin min kablike fe hâka billezîne sehırû minhum mâ kânû bihî yestehziûn(yestehziûne). Kul men yekleukum bil leyli ven nehâri miner rahmân(rahmâni), bel hum an zikri rabbihim mu’ridûn(mu’ridûne). Em lehum âlihetun temneuhum min dûninâ, lâ yestetîûne nasra enfusihim ve lâ hum minnâ yushabûn(yushabûne).
 • Bel metta’nâ hâulâi ve âbâehum hattâ tâle aleyhimul umur(umuru), e fe lâ yerevne ennâ ne’til arda nenkusuhâ min etrâfihâ, e fe humul gâlibûn(gâlibûne). Ve nedaul mevâzînel kısta li yevmil kıyâmeti fe lâ tuzlemu nefsun şey’â(şey’en) ve in kâne miskâle habbetin min hardalin eteynâ bihâ, ve kefâ binâ hâsibîn(hâsibîne).

Bunun yanında Birini uzaklaştırmak için tuz yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Birini uzaklaştırmak için tuz hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın