Ana SayfaMucize DualarBirinin Evine Gelmesini İstemiyorsan Okunacak Dua – Uzaklaştır!

Birinin Evine Gelmesini İstemiyorsan Okunacak Dua – Uzaklaştır!

Birinin evine gelmesini istemiyorsan okunacak dua konusu da herkesin ele aldığı durumlar arasında yer almaktadır. Ayrıca uzaklaştırma duası olarak bilinen bu dualar, en fazla ihtiyaç duyulanlardan bir tanesi olmaktadır. Kişilerin etrafında pek çok uzak durması gereken insan olduğundan dolayı dualara bu kişileri uzak tutma konusunda kullanmaları durumu gelişecektir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Birinin Evine Gelmesini İstemiyorsan Okunacak Dua

Kötü niyetli kişiler genel olarak zarar verme amacıyla fırsatları her zaman göz önünde tutmaktadır. Bununla beraber bu tarz insanlarla iletişimi koparmak ve onlardan uzakta kalmak verilecek olan en uygun kararlar arasında kalacaktır. Ayrıca uzaklaştırma duası da bu hususta kişilerin en büyük yardımcısı olacaktır. Genel itibarıyla mükemmel seviyedeki etkilerini de kısa süre içerisinde açığa çıkaracaktır.

Uzaklaştırmak için okunacak olan dualar 3 bölümden meydana gelmektedir. Ayrıca bu bölümler ilk olarak besmele, Hz. Muhammed’in duaya başlama sözleri ve Kur’an-ı Kerim’in konuyla alakalı olan bir ayetidir. Ayrıca bu duaları okuma işlemleri adaba ve kurallara uygun bir biçimde gerçekleştirildiğinde de Allah’ın yardımıyla istenmeyen kişilerden kesin bir biçimde uzak kalmak gibi bir konu gelişecektir. Birinin Evine Gelmesini İstemiyorsan Okunacak Dua kapsamında alttaki duayı okumanızı önermekteyiz:

“Allahumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ-seyyidina Muhammedin ellezi tenhallü bihi’l ‘ukadu ve tenfericu bihi’l-kürabu ve tukdâ bihi’l-havâicu ve tünâlü bihi’r-rağâibu ve husnu’l-havâtimi ve yusteska’l-ğamâmu bi-vechihi’l-kerîmi ve ‘alâ âlihi ve sahbihi fî-külli lemhatin ve nefesin bi-‘adedi külli ma’lûmin lek.”

Birinin Evine Gelmesini İstemiyorsan Okunacak Dua

“Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e kâmil bir salât ile salât ve selâm eyle! O öyle bir zâttır ki, kendisiyle düğümler çözülür, sıkıntılar kolaylaşır, ihtiyaçlar hallolur, arzulara kavuşulur ve güzel sonuçlara ulaşılır. Kendisinin yüzü suyu hürmetine yağmur istenir. Her göz açıp kapamada ve her nefeste tarafından bilinen varlıklar sayısınca O’nun âline ve ashâbına da salât ve selâm olsun”

Birinin Evine Gelmesini İstemiyorsan Okunacak Dua Anlamı

Uzaklaştırma Duası Herkese Yönelik Yapılır Mı?

Uzaklaştırma duasına dair tüm detayları öğrenmek mümkün olacaktır. Ayrıca uzaklaştırma duası herkese yönelik yapılır mı sorusu da genel itibarıyla gelişecektir. İslam kuralları gereğince insanların kendilerinden uzak tutamayacağı kişiler vardır. Eşler, evlatlar, ebeveynler ve kardeşler bu kriterlere sahiptir. Ayrıca yaşı küçük olan yetimler de bu kategori içerisinde yer almaktadır.

Dua edilerek aile bireylerini uzaklaştırmak gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Aileden tamamen kopmak ve onlarla iletişim kurmamak konusunda dualardan medet ummak yersiz bir konu olacaktır. Aile bireylerinden herhangi biriyle anlaşamama ya da tartışma durumunda araya mesafe koymakta da yarar vardır. Ayrıca o kişilerin hidayete ermeleri noktasında da sık sık ayetel kürsi ve tefriciye duasını okumakta da yarar vardır.

Aile bireyleri dışında herkes için uzaklaştırma duasını okumak mümkün olacaktır. Ayrıca uzak tutulmak istenen kişinin muhakkak zarar verme potansiyelinin olması da önemlidir. Çünkü herhangi bir nedeni olmadan başka bir insandan uzaklaşmak için bu dualara yönelmek caiz olmayacaktır.

Önerilen Diğer Okunacak Dua: Ağlayan Çocuğa Okunacak Dua

Birinin Evden Gitmesi İçin Dua ve Yapılacaklar

Birinin Evden Gitmesi İçin Dua
Birinin Evden Gitmesi İçin Dua

Eğer bir kişiyle aranızda problemler varsa veya eve gelmesini istemediğiniz biri varsa, yapabileceğiniz şeyler şunlardır:

 1. İçtenlikle Allah’tan hidayet ve uzlaşma için dua edin. Dua ederken samimi olun ve dileklerinizi açıkça ifade edin.
 2. Sorunları konuşmak ve anlaşmaya varmak için uygun bir zaman ve yer belirleyin.
 3. Dürüst, açık ve anlayışlı bir iletişim kurun. Karşılıklı olarak endişelerinizi ve duygularınızı ifade edin.
 4. Gerekirse bir uzmana veya danışmana başvurun. Profesyonel yardım almak, sorunları çözme sürecinde size rehberlik edebilir.
 5. İlişkilerinizi güçlendirmek için yapıcı adımlar atın. Empati kurun, anlayışlı olun ve karşılıklı olarak hoşgörülü davranın.

Evine Gelmesini İstemediğin Kişi İçin Dua – Türkçe

İnsan hayatı boyunca farklı ilişkiler kurar ve bazen bu ilişkiler sorunlu bir hale gelebilir. Bu sorunlu ilişkilerden biri de evine gelmesini istemediğimiz kişilerle olan ilişkimizdir. Bu kişilerin evimize gelmesi bizi rahatsız edebilir ve huzursuzluk yaratabilir. Bu durumda, Allah’a sığınarak ve O’ndan yardım isteyerek dua etmeliyiz.

“Allah’ım, evime gelmesini istemediğim kişiyle olan ilişkimde bana yardım et. Onun evime gelmesini engelle ve beni bu tür durumlardan koru. Beni huzur ve güven içinde yaşat. Amin.”

Bu dua, evine gelmesini istemediğimiz kişilerle olan ilişkimizi düzeltmek ve onların evimize gelmesini engellemek için yapılabilecek etkili dualardan biridir. 

Önerilen Başka Okunacak Dua: Ya Fettah Okuyanların Yorumları

Birinin Size Gelmesini Engellemek İçin Dua

Görüşmek istenilmeyen birinden Birinin Size Gelmesini Engellemek İçin Dua, kapsamında edebileceğiniz en etkili dualardan birinin okunuşu ve anlamı şöyledir:

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Mani

Kale haza firaku beynı ve beynik se ünebbiüke bi te’vıli ma lem testetı’ aleyhi sabra.

Ya Cebbâr

Vasbir li hukmi rabbike fe inneke bi a’yunina, ve sebbih bi hamdi rabbike hîne tekum.

Ya Hakîm

Ma yeftehıllahü lin nasi mir rahmetin fe la mümsike leha ve ma yümsik fe la mürsile lehu mim ba’dih ve hüvel azızül hakım. (amin)

Uzaklaştırma Duası Öncesi Yapılması Gerekenler

Uzaklaştırma duası içerisinde hem hadisler hem de ayetler yer almaktadır. Bununla beraber uzaklaştırma duası öncesi yapılması gerekenler konusunu da ele almak son derecede önemlidir. İlk olarak bu dualar muhakkak abdest alınarak okunmalıdır. Ayrıca bedenen olduğu kadar manevi olarak da arınmak gerekli olan bir konudur.

Uzaklaştırma duasını okumak adına en makul zaman dilimi yatsı namazı sonrasıdır. Ancak kişilerin diğer zaman dilimlerinde de bu duayı okumalarının bir mahsuru olmayacaktır.

Uzaktaki Birinin Gelmesini Engellemek İçin Dua

Uzaklaştırma duasıyla istenenler genel olarak özel hayatla ilişkilidir. Bununla beraber bu duayı eden kişilerin kesin olarak başkalarına gerekli bilgileri vermemeleri gerekmektedir. Dualar hakkında yorum yapmamaları ve başkalarına bahsetmemeleri de son derecede uygun bir davranış olacaktır.

Uzaklaştırma duası üç farklı bölümden meydana gelmektedir. Bu bölümlerin her biri de birer cümle halindedir. İlk olarak besmeleyle başlanacak ve arkasından da Hz. Muhammed’in duaya başlama sözü okunacaktır. Son olarak da Tur Suresi 48 ayeti okuyarak bu dua evresi sonlandırılacaktır.

 • “Bismillahirrahmanirrahim”
 • “Süphane rabbiyel aliyyil alel vehhab”
 • “Vasbir li hukmi rabbike fe inneke bi a’yuninâ, ve sebbih bi hamdi rabbike hîne tekûm”

Duada yer alan Tur Suresi 48. Ayetin manası da şu şekildedir.

 • “Rabbinin hükmüne sabret. Çünkü sen gözlerimizin önündesin, kalktığında Rabbini hamd ile tespih et.”

Misafir Gelmemesi İçin Dua

Misafir gelmemesi için dua etmek, bu tür durumlarda iç huzurunuzu korumanıza yardımcı olur. İçtenlikle ve samimiyetle yapılan duaların, istenmeyen ziyaretçilerin evinize gelmesini engelleme potansiyeli vardır. İşte bu amaçla, Rabbimize yönelerek dile getirebileceğiniz bir dua:

“Ya Rabbi, evime gelecek olan misafirleri kontrol etme ve gereksiz ziyaretlerden koruma gücünü bana bahşet. Evimde huzur ve sükunetin hakim olmasını dilerim. İçtenlikle yaptığım bu duayı kabul buyur. Amin.”

Misafir Gelmemesi İçin Dua

Kaynanamın Evinize Gelmemesi İçin Dua

Özellikle de aile içi ilişkilerde bazen rahatsız edici durumlar yaşanabilir. Kaynananızın evinize gelmesini istemiyorsanız, iç huzurunuzu sağlamak için dua etmek doğru bir adım olabilir. Bu durumda Rabbimize yönelerek dile getirebileceğiniz bir dua şu şekilde olabilir:

 • “Ya Rabbi, ailemin huzurunu korumak ve evimde sükunetin hakim olmasını sağlamak için bana yardım et. Kaynanamın evime gelmemesi için dualarımı kabul buyur. İçtenlikle yapılan bu duayı senin sonsuz merhametinle kabul et. Amin.”

Sonuç

Sonuç olarak, Birinin Evine Gelmesini İstemiyorsan Okunacak Dua kapsamında birçok duayı sizlerle buluşturduk. Sizin de konu ile alakalı sorularınız varsa yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız.

Ayrıca, Evine Gelmesini İstemediğin Kişi İçin Dua konusu ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için bir araya getirdik.

Bunun dışında Birinin Evine Gelmesini İstemiyorsan Okunacak Dua konusu hakkında bilgi sahibi olmak için bilgilendirici bir videoyu alt kısma ekliyoruz. Dilerseniz o videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Birinin Size Gelmesini Engellemek İçin Dua yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.

“Birinin Evine Gelmesini İstemiyorsan Okunacak Dua – Uzaklaştır!” üzerine bir yorum

 1. Allah rizasi icin bana yardim edin. Kayinvalidem bize tasinmak istiyor. Sorun da bizde surekli kavga cikariyor boyoe giderse kocamla bisanma aşamasina gitmekden korkuyorum. Evden gitmesi icin habgi duayi okuya bilirim ?

  Yanıtla
Yorum yapın