Ana SayfaMucize DualarYa Men La Yebluğu – Mucize Dua!

Ya Men La Yebluğu – Mucize Dua!

Ya Men La Yebluğu en çok araştırılan konular arasında yer alır. Dilerseniz gelin bu duanın ne gibi durumlarda kullanıldığına ve ne gibi durumlara iyi geldiğine bir bakalım. Ayrıca, Ya Menla Yebluğu Kaç Kere Okunmalı? konusundan da bahsedeceğiz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ya Men La Yebluğu 🤲

Ya men la yebluğu Allah-u Teala’ya el açmak için en hayırlı dualardan biridir. Yüce Allah tarafından hayırlı ve iyi haberler almak isteyen kimselerin bu duayı okuması gereklidir. Ya men la lebluğu okuyan inançlı kimseler, çok büyük oranda iyi haberlerle şereflendirilmektedir. Allah-u Teala, kendine el açan ve kelamlarında ayeti kerimeleriyle duaları düşürmeyen kimseleri çok sever. Dua, aşağıdaki gibi okunmalıdır:

  • Ya menla yebluğu Arapça yazılışı: Yâ men lâ ya’lemû keyfe illâ hüve ve yâ menlâ yebluğû kudretuhû fenirhuhu gayrûhü ferrîc annî.”

Duanın Türkçe meali ise aşağıdaki gibidir:

  • “Ey kendisinden başkasının nasıl olduğunu bilen ve gören Ya Rabbim! Benim bu sıkıntımı da gider ve bana hayırlı bir sonuç nasip eyle.”

Ya Menla Yebluğu Kaç Kere Okunmalı? 🙏

Ya Menla Yebluğu Kaç Kere Okunmalı?
Ya Menla Yebluğu Kaç Kere Okunmalı?

Allah-u Teala’nın tüm duaları, kulların fazilet ve mucizelerle karşılaşabilmesini sağlamaktadır. Fakat bu duaları okurken belirli sayılarda okumak elzem görülmektedir. Bu nedenle sıkça Ya menla yebluğu kaç kere okunmalı şeklinde bazı sorular sorulmaktadır. Bu duayı her gün 39 kez okumak tavsiye edilir. Bu sayede Yüce Allah’a her gün 39 kez el açarak hayırlı bir sonuç istemek mümkündür. Bu da Allah-u Teala’nın, kişinin kararlılığını ve azmini görmesini sağlayacağından duası kabul olunur. Bunun için sayısız örnek vardır. Her gün 39 kez toplamda da 15 gün olacak şekilde okuyan kimselerin büyük çoğunluğu hayırlı sonlara ulaşmaktadır.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Halk Arasında İtibar Görmek için Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz

Ya Menla Yebluğu Okuyanların Yorumları 🙏

Müslümanlar; başı sıkıştığında da Allah’a el açmalıdır, iyi gününde de kötü gününde de. Bu sebeple Ya menla yebluğu okuyanların sayısı oldukça fazladır. Önemli bir gelişme öncesinde iyi haber almak isteyen ya da bazı sıkıntıların içerisinde olan ve kurtulmak isteyen kişiler tarafından okunur. Ya Menla Yebluğu okuyanların yorumları ise aşağıdaki gibidir:

  • “Bu duayı bulmam uzun yıllarımı aldı. Keşke daha önce görseymişim diyorum. Okumaya başladığımdan beri hayatım pozitif yönde ilerlemeye devam ediyor. Allah’a hamdü senalar olsun ki duayı okumadan geçen tek bir günüm dahi yok. Bu da hem hayatımı hem de psikolojimi olumlu etkiliyor. Tüm Müslüman kardeşlerime tavsiye ediyorum.”
  • “Yine bir gün işe girmek için mülakata gitmiştim. Kaçıncı mülakatım olduğunun sayısını dahi bilmiyorum. Çevremdekiler bu duayı okumamı söylediler ve ben de bu kez onları dinlemek istedim. Duayı okudum ve sürekli okumaya devam ettim. Sonuçlar açıklandığında işe alınmıştım bile. Yüce Allah razı olsun.”
  • “Evlendiğim günden beri hem psikolojik sorunlarım artmaya başladı hem de ev içerisindeki huzursuzluk artmaya başladı. Ben de bunların çözülmesi için bir şeyler yapmak istiyordum. Yaptığım araştırmalar neticesinde bu duayı keşfettim ve artık hiç olmadığı kadar sakin ve huzurlu bir aile yaşantımız var. Benimle aynı sorunu yaşayan herkese öneriyorum.”

Ya Menla Yebluğu Fazileti

Müjdeli Haber Almak İçin Dualar

Önemli bir haber almadan önce bazı duaları okumak çok faydalıdır. Bu sayede haberin müjdeli olması Allah tarafından nasip olunur. Müjdeli haber almak için dualar arasında en sık tercih edileni aşağıdaki gibidir:

  • “Allahûmme yâ Rabbî cahî vesîleti seyyidinâ ve nebiyyinâ ve habibinâ ve kûrrati uyûninâ. Nûri ebsârina habibîke Muhammedinîl Mûstafa ve rasülîkel. Mürtedâ ve nebiyyikel. Müctebâ havvîl halenâ ilâ ahsenî halî yâ muhavvilel havlî ve ahvâl.”

Duanın Türkçe meali ise aşağıdaki gibidir:

  • “Allah’ım! Vesile makamının sahibi olan; efendimiz, peygamberimiz, sevgilimiz, gözlerimizin bebeği, bakışlarımızın nuru, senin habibin Muhammed Mustafa o ki, razı olunmuş resulün ve seçilmiş nebindir. O’nun hatırına; halimizi hallerin en güzeliyle değiştir. Âmin.”

Son olarak Ya Men La Yebluğu yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın