Ana SayfaMucize DualarCezaevinden Çıkmak İçin Yakınlarının Yapacağı Dua – Denenmiş

Cezaevinden Çıkmak İçin Yakınlarının Yapacağı Dua – Denenmiş

Cezaevinden çıkmak için yakınlarının yapacağı dua oldukça dikkat çeken konular arasındadır. Kapalı duvarlar arkasında kalan ve özgürlüğüne bir an önce yeniden kavuşmak isteyenler de Allah’tan bu konuda dilekleri olacaktır. Ayrıca bu hayalini bir an önce gerçekleştirmesi adına Allah’tan dualar aracılığıyla yardımda bulunacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hapisten Kurtulma Duası

Hapisten Kurtulma Duası
Hapisten Kurtulma Duası

İslam dininde hapisten kurtulmak gibi özel bir amaç için belirli bir dua yoktur. Suç işleyen kişiler, işledikleri suçların sonuçlarına katlanmalı ve adaletin yerini bulması için yasal süreci takip etmelidir. Fakat yine de insanlar Hapisten Kurtulma Duası olarak şu duaları okuyabilir.

 • İhlas Suresi
 • Yasin Suresi

Hapisten Kurtulmak İçin Zikir

Cezaevinden bir yakının çıkması için yapılabilecek dualar arasında zikirler de yer alır. Zikir, kalpten gelerek dile getirilen, Allah’a yönelik ibadetlerden biridir. Zikirler, manevi güç kazandırarak kişinin iç huzurunu sağlar ve Allah’ın rahmetine sığınmayı simgeler. Hapisten kurtulmak için yapılan zikirler, sevdiklerimizin özgürlüğü için duaların kabul olması umuduyla yapılan bir ibadettir.

Türkçe DuaArapça Dua
“Ya Rabbi, sevdiklerimizin günahlarını affet, onları adaletinle değil, rahmetinle muamele et. Kullarına merhamet eden Sensin, bize de merhamet et.”“يا ربي ، اغفر لأحبائنا خطاياهم ، وتعامل معهم برحمتك لا بعدلك. إنك أنت الذي ترحم عبادك ، فارحمنا أيضًا.”

Eşimin Cezaevinden Çıkması İçin Okunacak Dua

Sevdiklerimizin cezaevinden çıkması için okunan dualar, özellikle eşlerin birbirlerine olan derin sevgi ve bağlılık duygularını yansıtır. Bu dualarla, Allah’tan sevilen kişinin özgürlüğüne kavuşması için yardım istenir ve duaların kabul edilmesi dileğiyle dua edilir. Eşinin cezaevinden çıkması için yapılan dualar, samimi niyetlerle yapıldığında manevi bir güç kazandırır ve umut verir.

Türkçe DuaArapça Dua
“Ey Rabbim, eşimin günahlarını affet ve ona acı. Onu adaletinle değil, rahmetinle muamele et. Bizim kurtuluşumuzu ve bir araya gelmemizi sağla.”“يا ربي ، اغفر لزوجتي ذنوبها وارحمها. اعاملها برحمتك وليس بعدلك. اجعلنا نحن واولادنا معها ونجنا جميعا.”

Hapisten Kurtaran Dua

Hapisten kurtaran dualar, sevdiklerimizin zor durumlarını Allah’a arz ederek onların kurtuluşunu talep ettiğimiz dualardır. Bu dualarla, Allah’tan sevilen kişilerin cezaevinden kurtulmalarını, özgürlüklerine kavuşmalarını ve hayırlı bir yaşam sürmelerini niyaz ederiz. Hapisten kurtaran dualar, içtenlikle yapıldığında umut verir ve manevi destek sağlar.

Türkçe DuaArapça Dua
“Ya Rabbi, kullarını zor durumlarından kurtaran Sensin. Sevdiklerimizin günahlarını affet ve onları özgürlüklerine kavuştur. Rahmetinle muamele et, onları affet ve kurtar.”“يا ربي ، أنت الذي تنقذ عبادك من الضائقة. اغفر لأحبائنا خطاياهم وأطلق سراحهم. عاملهم برحمتك ، اغفر لهم ونجهم.”

Cübbeliyi Hapisten Kurtaran Dua

Cübbeli Ahmet Hoca’nın hikayesi, hapisten kurtaran duaların gücünü ve etkisini gösteren bir örnektir. Onun dua ve ibadetleri, Allah’ın rahmetinin en büyük göstergelerinden biridir. Bu Cübbeliyi Hapisten Kurtaran Dua, sevdiklerimizin cezaevinden kurtulmaları için yapılan dualar arasında özel bir yere sahiptir. Allah’ın rahmetine sığınılarak yapılan bu dualar, umut ve inançla dolu bir şekilde yapılır.

Türkçe DuaArapça Dua
“Ya Rabbi, Cübbeli Ahmed Hoca gibi dualarıyla rahmetine sığınan kullarına merhamet et. Sevdiklerimizi cezaevinden kurtar, onlara özgürlük bahşet. Dualarımızı kabul et, ey Rahman ve Rahim olan Allah.”“يا ربي ، ارحم عبادك الذين يلجأون إلى رحمتك بمثل دعاء الجبيلي أحمد الحواشي. انقذ أحبائنا من السجن وامنحهم الحرية. اقبل دعاءنا يا الله الرحمن الرحيم.”

Hapisten Kurtulmak İçin Okunacak Esmaül Hüsna

İslam dininde, suç işlemenin cezası vardır ve hapis cezası da bu cezalardan biridir. Cezaevindeki bir kişinin kurtulması için, hukuk sistemi içindeki yasal prosedürler takip edilmelidir. Bunun yanı sıra, kişinin dürüstlük, pişmanlık, affetme ve topluma uyum gibi konularda iyileşme göstermesi ve rehabilitasyon sürecine katılması da faydalı olabilir.

Allah’ın isimleri, manevi faydalar sağlayabilir ve İslam dininde çeşitli esmaül hüsna duası bulunmaktadır. Ancak, bir suçun cezasından kurtulmak için bir esmaül hüsna ya da dua kullanmak uygun değildir. Suç işleyen kişiler, suçlarının sonuçlarına katlanmalı ve adaletin yerini bulması için yasal süreci takip etmelidir. Fakat bununla birlikte insanlar yine de dua edebilirler. İşte Hapisten Kurtulmak İçin Okunacak Esmaül Hüsna şu şekildedir:

 • Ya Cebbar

Hapisten Kurtulmak İçin Fetih Suresi

Fetih Suresi, İslam dininin kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerim’de yer alan bir suredir. Bunun yanında sure, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Mekke’yi fethetmesiyle ilgili olayları anlatır. Fetih Suresi’nin okunması, manevi bir uygulama olarak kabul edilir ve çeşitli faydalar sağlayabilir. Bununla birlikte Hapisten Kurtulmak İçin Fetih Suresi de okunabilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Aldatmayı Önleyen Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Cezaevinden Çıkmak İçin Yakınlarının Yapacağı Dua

Hapis ya da buna benzer durumlara düşmemek adına da dualar edinebilir. Suçu olmasa bile hapse düşmekten kaçınmak konusunda duaları tercih etmek son derecede önemlidir.

Hapse giren kişilerin bu konuda çok kolay olan dualara yönelmeleri söz konusudur. Ayrıca yakınları da bu hususta dualara yönelerek zikirleri devamlı olarak yapmaktadırlar. Bununla beraber hapisten çıkmaları beklediklerinden daha da kısa sürecektir.

Hapse giren kişilerin ruhlarının özgür olması ve günahlarından arınarak pişmanlıklarından kurtulmaları da gereklidir. Bunun yanında tip isteklerini de Allah’tan dileyerek, en kısa süre içerisinde istediklerine ulaşmaları kesin bir hal alacaktır. Bununla beraber duaya yönelerek mutlak suretle yarar elde etmek mümkün olacaktır. İşte Cezaevinden Çıkmak İçin Yakınlarının Yapacağı Dua şu şekildedir:

La ilahe illa ente sub,haneke inni kün’tü minezz zalim,iyn.

Hapiste Olanların Okuması Gereken Dualar

Hapis hayatını yaşayan ve özgürlüğünün kısıtlanmış olduğu insanlar dualara yönelerek, Allah’tan bu konuda yardım dileyecektir. Ayrıca hapiste olanların okuması gereken dualar kapsamında da farklı farklı türlerde hareket etmeleri de söz konusudur. Bu noktada da ideal sonuçlara her zaman ulaşacaklardır.

 • Hapis hayatını yaşayan kişilerin 3 gün gece boyunca bin kez besmele çekmeleri halinde çok darda olsalar bile istediklerini karşılamaları ve sıkıntılarından kurtulmaları kesindir.
 • La ilahe illa ente sub,haneke inni kün’tü minezz zalim,iyn.

Bu duayı devamlı olarak okuyan kişilerin en kısa süre içerisinde Allah’ın izniyle kurtulması söz konusudur.

 • Sabah namazında 206 kez “Ya Cebbar” esmasını zikretmek de çabucak hapis hayatının sonlanacağı da belirtilmektedir.
 • Ya nekıy’yen min külli çevrin lem yerdahü ve lem yü’halidhü fialeh.

Bu duayı okuyan herkesin sürekli olarak bu halini sürdürmesi durumunda en kısa sürede hapisten kurtulması söz konusudur.

 • Hapiste olanların her gün 5 vakit namaz kıldıktan sonra arkasından 156 kez “Ya Afüvvü” esmasını okumaları durumunda amaçlarına ulaşmaları söz konusudur.
 • İnne Rabbi latiy’fün Lima Yeşaü.

Hapiste olan kişilerin bu duayı sürekli olarak bu duayı okumalarıyla Allah isteklerini yerine getirecektir.

 • La İlahe İlla Ente Subhaneke İnni Küntü Minez’zalimiyn.

En kısa süre içerisinde hapisten çıkmak isteyenler için bu dua da okunacaklar arasında yer alacaktır.

Hapisten Kurtulmak İçin Hangi Dua Okunur?

Özgürlüğü kısıtlanan kişilerin de birtakım dualara yönelmeleri halinde sonuç almaları mutlaktır. Bununla beraber hapisten kurtulmak için hangi dua okunur konusu dahilinde de girişimlerde bulunmaları söz konusudur. Bu duayla beraber duanın gücüyle Allah’a istekleri ulaşacaktır. Ancak her boş zamanlarında bu duayı tekrar etmeleri ve iyi niyetle bu tip isteklerde bulunmaları oldukça gerekli olan konular arasında yer alacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Anında Mesaj Attıran Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • Ve rafea ebeveyhi alâl arşı ve harrû lehu succedâ, ve kâle yâ ebeti hâzâ te’vîlu ru’yâye min kablu kad cealehâ rabbî hakkâ, ve kad ahsene bî iz ahracenî mines sicni ve câe bikum minel bedvi min ba’di en nezegaş şeytânu beynî ve beyne ıhvetî, inne rabbî latîfun limâ yeşâu, innehu huvel alîmul hakîm.

Anlamı:

 • Ve anne babasını tahtın üstüne çıkarttı. Ona secde ederek eğildiler. Yusuf (a.s) şöyle dedi: “Ey babacığım! Bu, daha önceki rüyamın yorumudur. Rabbim onu hakikat kıldı (gerçekleştirdi). Ve beni zindandan çıkardığı zaman bana en güzelini yaptı (Benim için en güzelini dizayn etti). Ve şeytan, benimle kardeşlerimin arasını açtıktan sonra sizi çölden getirdi. Muhakkak ki; benim Rabbim, dilediğine lütuf sahibidir. Alim (en iyi bilen) ve Hakim (en iyi hüküm veren, hikmet sahibi) olan muhakkak ki; “O” dur.”

Ayrıca Cezaevinden çıkmak için yakınlarının yapacağı dua yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.

“Cezaevinden Çıkmak İçin Yakınlarının Yapacağı Dua – Denenmiş” üzerine bir yorum

 1. Selamün aleyküm hapiste yatan çocuğum için dualarımızı eksik etmeyelim inşallah mümin kardeşlerim arkadaş kurbanı suçu günahı olmayan yavrum için tüm Kader mahkumu için dualarımızı kabul etsin rabbim

  Yanıtla
Yorum yapın