Ana SayfaMucize DualarCübbeli Ahmet Hoca Hapisten Kurtulma Duası

Cübbeli Ahmet Hoca Hapisten Kurtulma Duası

Cübbeli Ahmet Hoca hapisten kurtulma duası konusunda da herkes bir arayış içerisine girecektir. Mahpus hayatı yaşayan ve bu durumu masum olduğu halde sürdüren kişilerin en büyük yardımcısı yine Allah olacaktır. Ancak Allah’a dua etmek ve ondan bu konuda bir an önce özgürlüğüne kavuşmak isteyerek dua edecek olan kişilerin sonuç almaları kesindir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Cezaevinden Çıkmak İçin Yakınlarının Yapacağı Dua

Cezaevinden Çıkmak İçin Yakınlarının Yapacağı Dua
Cezaevinden Çıkmak İçin Yakınlarının Yapacağı Dua

Hapisten kurtulma duası noktasında da her gün düzenli olarak bu duaya yer vermek gerekecektir. Tamamen iyi niyetli ve amacını net bir biçimde ileterek bu duayı okumak bir hayli etkin bir sonuç olacaktır. Bu sayede de kişilerin amaçlarına ulaşmaları gibi bir konu açığa çıkacak boyutta olacaktır. İşte Cezaevinden Çıkmak İçin Yakınlarının Yapacağı Dua şu şekildedir:

  • La ilahe illa ente sub,haneke inni kün’tü minezz zalim,iyn.

Cübbeli Ahmet Hoca Hapisten Kurtulma Duası

İslam dininde, kişilerin yaptıkları eylemlerden dolayı mahkum olmaları ve hukuki süreçlere tabi tutulmaları, adalet ve kanun düzeni açısından önemlidir. İslam, toplumda huzur ve güvenliği sağlamayı amaçlayan bir dindir ve kanunlara uyulmasını teşvik eder. Bunun dışında hapisten çıkmak için Allah’a dua edebilirsiniz. Ayrıca bu içeriğimize benzer Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua yazımızı da incelemenizi öneriyoruz. İşte Cübbeli Ahmet Hoca Hapisten Kurtulma Duası şu şekildedir:

 Ya nekıy’yen min külli çevrin lem yerdahü ve lem yü’halidhü fialeh.

Hapisten Kurtulmak İçin Okunacak Esmaül Hüsna

Eğer birisi haksız yere veya yanlış bir şekilde hapse girmişse, bu durumda adaletin yerine getirilmesi ve hakkının korunması için İslam hukuku çerçevesinde hukuki yollar izlenmelidir. Haksızlık yapıldığını düşünen bir kişi, avukatlarıyla veya ilgili mercilere başvurarak hakkını aramalıdır. Fakat bu zamana kadar Yüce Allah’tan dua ederek yardım isteyebilirsiniz. İşte Hapisten Kurtulmak İçin Okunacak Esmaül Hüsna şu şekildedir:

  • Ya Cebbar

Eşimin Cezaevinden Çıkması İçin Okunacak Dua

Eşinizin cezaevinden çıkması için dua etmek İslam’da yaygın ve doğal bir yaklaşımdır. İslam’da dua, Allah’a yöneliş ve O’ndan yardım talep etmektir. Eşinizin cezaevinden çıkması için Allah’a samimi bir şekilde dua edebilirsiniz. Dua ederken kalbinizdeki samimiyeti ve inancı ifade etmek önemlidir. Allah, dua edenlerin dualarını işitendir ve samimi dualara karşılık verir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Eşimin Cezaevinden Çıkması İçin Okunacak Dua şu şekildedir:

  • La İlahe İlla Ente Subhaneke İnni Küntü Minez’zalimiyn.

Hapisten Kurtulmak İçin Ferec Duası

Hapisten kurtulmak isteyenlerin genel olarak Ferec Duası ile hareket etmeleri önemlidir. Ayrıca hapisten kurtulmak için Ferec Duası son derecede etkili olacaktır. Bu duayı günde 10 kez okumanın fazileti her zaman açığa çıkacaktır. Ferec Duası da şu şekilde ifade edilmektedir.

  • “Bismillahirrahmanirrahim
  • İlahi, azum’ el belau ve berih’ al hefau v’en keşef’ el ğitau ve’ ngata’ er recau ve zagati’l arzu ve muniet’is semau ve ente’l musteanu ve ileyke’l müşteka ve aleyk’el muavvelu fiş şiddeti ve’r reha.
  • Allahümme salli ala Muhammed’in ve ali Muhammed, uli’l emriileine ferazte Aleyna taetehum ve arreftena bi zalike manziletehum fe ferric enna bi haggihim feracen acilen gariben kelemh’il basari ev hüve egrabu ya Muhammed’u, Ya Aliyyu, Ya Muhammed, ikfiyani feinnekuma kafiyan. Vensurani feinnekuma nasiran.
  • Ya mevlana ya Sahibez zaman! El ğavs El ğavs, el ğavs, edrikniy, edrikniy, edrikniy, es saate, es saate, es saate, el acel, el acel, el acel ya erham’er-rahimine, bihaggi Muhammedin ve alihit tahirin.”

Türkçe anlamı:

“Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Allah’ım! Zulüm çoğalmış ve gizli olanlar açılmıştır. Kapalı perde kalkmış ve ümitler yok olmuştur. Yeryüzü daralmış, gökyüzü rahmetinden mahrum kalmıştır. Ey Allah’ım! Sen varsın, ancak sen yardım edebilirsin, yüce makamına şikâyet ediyoruz. Kolaylıkta ve zorlukta güvencemiz sensin. Allah’ım peygamberimiz Hz. Muhammed (S. A. V.) ve onun pak evladına rahmet et. O emir sahiplerine ki, onlara itaat etmeyi bizlere farz kılmıştın ve onların yüksek makamlarını bize tanıtmıştın. Onların yüzü suyu hürmetine bize de acil ferahlık ver, tıpkı göz açıp kapama gibi veya ondan daha yakın.

Bunun yanında Cübbeli Ahmet Hoca hapisten kurtulma duası yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Cübbeli Ahmet Hoca hapisten kurtulma duası hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın