Ana SayfaMucize DualarHakimin Yüzüne Okunacak Dua – Beraat!

Hakimin Yüzüne Okunacak Dua – Beraat!

Hakimin Yüzüne Okunacak Dua kapsamı içerisinde mahkemelik olan işlerinizde kendinizi çıkmazda hissettiğinizde sizi rahat hissettirecek duaların olduğunu söylemek istiyoruz. Genellikle mahkemenin olumlu sonuçlanmasını sağlarken aynı zamanda derdinize dermanı sadece dualarla bulabilirsiniz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Mahkeme Günü Okunacak Dua

Hakimin yüzüne okunacak dua kuvvetli ve oldukça güçlüdür. Bu yüzden eğer ağır bir suçunuz yoksa bu derdin üstesinden dualarla gelebilirsiniz. Mahkemede okuyacağınız dualar arasında;

‘’ Vallahu galibun alâ emrihi velakinne ekser-an-nasi la ya’lemun. ‘’

Vallahu Galibun duası

Ayrıca Hakimin yüzüne karşı Enam Suresi 12. Ayetini sürekli olarak okuduğunuzda mahkemeniz olumlu sonuçlanacaktır. Mahkeme Günü Okunacak Dua için haklı olduğunuz davanızda Enam Suresi 7. Ayetini okuduğunuzda davayı kazanmanızı sağlayacaktır.

Mahkemeye Çıkmadan önce Cin suresini okumanız mahkemeyi kazanmanızda etkili olacaktır. Ayrıca Alak Suresini yine mahkemeye çıkmadan önce okumanız işlerinizin olumlu sonuçlanmasını kolaylaştıracaktır.

Ayrıca Halk Arasında İtibar Görmek için Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Mahkemede Okunacak Dua

Mahkeme süreci insanları heyecanlandıran ve endişelendiren durumlar arasındadır. Bu sıkıntıyı atlatmak için sizde duaların gücüne sığınabilirsiniz. Dualar insanlara yardımcı olan en büyük hakikattir. Dolayısıyla Mahkemede okunacak duaları sırasıyla ve düzenli olarak okuyarak davanızı kazanabilirsiniz.

Mahkemeye çıkmadan önce Cin ve Alak suresini okumayı unutmayınız. Bunun yanında mahkeme esnasında; Enam suresi 7. Ve 12. Ayetlerini okuyarak bu sıkıntılı süreci aşabilirsiniz. Şimdi ise Dava kazanmak için dua bilmeyenler için Enam suresinin mahkeme sürecinde okuyacağınız ayetlerinden bahsedelim.

Enam Suresi 7. Ayetinin Okunuşu:

‘’ Ve lev nezzelnâ aleyke kitâben fî kırtâsin fe le mesûhu bi eydîhim le kâlelezîne keferû in hâzâ illâ sihrun mubîn(mubînun) ‘’

Enam Suresinin 12. Ayetinin Okunuşu:

‘’  Kul li men mâ fîs semâvâti vel ard(ardı), kul lillâh(lillâhi), ketebe alâ nefsihir rahmeh(rahmete), le yecmeannekum ilâ yevmil kıyâmeti lâ reybe fîh(fîhi), ellezîne hasirû enfusehum fe hum lâ yu’minûn(yu’minûne) ‘’

Mahkemede Beraat Etmek İçin Okunacak Dua

Bazı zamanlarda insanların başına türlü sıkıntılar ve dertler gelmektedir. Bu noktada ne yapacağımızı bilemeyiz. Ayrıca kendimizi üzgün ve çaresiz bir durumda hissederiz. Dava kazanmak için dua etmek oldukça elzemdir. Ayrıca duaların olduğunu unutmayınız. Özellikle insanların en büyük yardımcısı ve yol göstericisi olarak bilinen dualarla işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Örnek vermek istediğimiz özellikle Mahkemede beraat etmek için okunacak dualardan biri de; İnşirah suresidir. Etkili ve dertlerinize derman olacak dualardan biridir. Bu duayı mahkeme sırasında okumayı unutmayınız. Ayrıca duayı okumadan önce abdestli olmanız gerekirken besmele çekmenizi tekrar hatırlatmak istiyoruz.

İnşirah Suresinin Okunuşu:

‘’Elem neşrah leke sadrek. Ve vada’na ‘anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa’na leke zikreke. Feinne me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri yüsren. Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab.’’

Mahkeme beraat duası niyetine okunacak İnşirah Suresi

Mahkeme Beraat Duası

Mahkeme Beraat Duası
Mahkeme Beraat Duası

İnsanlar çeşitli cezalar ve sebeplerden ötürü mahkemelerde yargılanmaktadır. Bununla beraber bazı durumlarda duaların okunması beraat etme konusunda oldukça önemlidir. Ayrıca sizler de aşağıdaki duaları ve sureleri okuyabilirsiniz. İşte Mahkeme Beraat Duası sizlerle:

  • İnşirah Suresi
  • Enam Suresi 7. ve 12. Ayet
  • Yusuf Suresi 21. Ayet

Denenmiş Mahkeme Duası

Günümüzde çoğu kişi mahkeme süreciyle alakalı sıkıntı yaşayabilmektedir. Bunun üstesinden ancak duaların yardımıyla gelebilirsiniz. Denenmiş mahkeme duası arasında Yusuf suresinin 21. Ayeti yer alır. Bunun yanında duayı yaklaşık olarak 6666 defa okumanız işlerinizin olumlu olmasını kolaylaştırır. Eğer uzun bir mahkeme süreciniz varsa bu duayı okuyabilirsiniz.

Yusuf suresinin 21. Ayetinin Okunuşu:

‘’ Ve kâlellezîşterâhu min mısra limre’etihî ekrimî mesvâhu asâ en yenfeanâ ev nettehizehu veledâ(veleden), ve kezâlike mekkennâ li yûsufe fîl ardı ve li nuallimehu min te’vîlil ehâdîs(ehâdîsi), vallâhu gâlibun alâ emrihî ve lâkinne ekseren nâsi lâ ya’lemun(ya’lemune) ‘’

Ayrıca Hem Bedenen Hem Ruhen Güçlü Olmak İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ceza Yememek İçin Okunacak Dua

Önce Ceza yememek için okunacak dualar arasında yukarıda belirttiğimiz Enam suresi 7. ve 12. Ayeti, İnşirah suresi, Yusuf suresinin 21. Ayeti, Cin ve Alak surelerini okuyarak mahkemelerinizin olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Genellikle insanları endişelendiren ve tereddüt ettiren mahkeme süreçlerini duaların yardımı ve gücüyle başarılı bir şekilde atlatabilirsiniz. Ayrıca unutmayınız ki; bu dünyada  insanların hayatını kolaylaştıracak en önemli güç dualardır.

Hakimin Ağzını Bağlamak İçin Dua

Hakimin Ağzını Bağlamak İçin Dua, hakimin ağzının bağlanması ve doğru karar vermesi için Allah’tan yardım istemek içindir. Adaletin tecellisi için hakimin doğru kararlar almasına vesile olması niyetiyle bu dua okunur.

  • Arapçası: رَبِّ إِنِّي مَغْلُوبٌ فَانتَصِرْ
  • Türkçe: Ey Rabbim, gerçekten de ben yenik düştüm, bana yardım et.

Hakim Karşısında Okunacak Dua

Bu dua, hakim karşısında adaletin tecellisi için dilek ve niyazların ifadesidir. Adaletin hâkim olduğu bir mahkeme salonunda, hakimin doğru karar vermesi için Allah’a yönelen bir yakarıştır.

Arapça: رَبِّ إِنِّي مَغْلُوبٌ فَانتَصِرْ

Türkçe: Ey Rabbim, gerçekten de ben yenik düştüm, bana yardım et.

Hakim Karşısında Okunacak Dua

Mahkemede Beraat İçin Okunacak Dua

Bu dua, mahkemede beraat için okunabilecek etkili dualardan biridir. Kişi, Allah’a yönelerek kendisini savunurken, hak ve adaletin tecellisi için dua etmektedir. Bu dua, içten bir niyetle ve samimiyetle okunduğunda, kişinin huzur bulmasına ve doğru kararın alınmasına vesile olmaktadır.

Mahkemede Beraat İçin Okunacak Dua
Arapçası
رَبِّ إِنِّي مَغْلُوبٌ فَانتَصِرْ
Türkçesi
Ey Rabbim, gerçekten de ben yenik düştüm, bana yardım et.

6666 Mahkeme Duası Okuyanlar

6666 Mahkeme Duası Okuyanlar, bu manevi eylemin hayatları üzerinde farklı deneyimler yaşarlar. Bu etkiler şu şekilde sıralanabilir:

  1. İçsel Huzur: 6666 mahkeme duasının okunması, kişinin iç huzura ulaşmasını sağlayabilir.
  2. Moral ve Motivasyon: Dua edenler, dua pratiğine devam ettikçe moral ve motivasyonlarında artış olduğunu ifade ederler.
  3. Olumlu Dönüşüm: Mahkemelerle ilgili sorunlarda dua etmek, olumlu sonuçların gerçekleşmesine yardımcı olabileceği inancını taşıyan kişiler tarafından tercih edilir.
  4. Direnç Gücü: Duaları düzenli olarak yapan insanlar genellikle daha güçlü bir direnç geliştirir ve zorlukları aşmak için daha fazla motivasyona sahip olurlar.

Her ne kadar 6666 mahkeme duasının tamamen bilimsel açıklaması mümkün olmasa da, inananlar arasında bu duayla bağlantılı pozitif deneyimleri paylaşmaktadır.

Mahkeme Günü Okunacak Dua konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Hakimin Yüzüne Okunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın