Ana SayfaMucize DualarCünüp Olmamak İçin Dua – Rüyalanmamak İçin Dua

Cünüp Olmamak İçin Dua – Rüyalanmamak İçin Dua

Cünüp olmamak için dua etmek isteyen ve bu konu hakkında araştırma yapmak isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artış göstermeye çalışıyor. Çünkü cünüp olmak ve cünüp şekilde gezmek en büyük günahlardan birisidir. Bu günaha girmemek için yazımız içerisindeki duaları okumanız gerekir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Rüyalanmamak İçin Dua

Rüyalanmamak İçin Dua
Rüyalanmamak İçin Dua

Öncelikle şunu belirtelim ki insan uyuduğu zaman rüyasında gördüğü şey yüzünden boşalabilir. Bu durum kendiliğinden dolayı ortaya çıktığı için eğer o gün oruçluysanız orucunuz bozulmayacaktır. Ayrıca erkeklerde orgazm ile boşalmayı kadınlarda ise vajinal ıslanma diye geçmektedir. İşte uykunuzda böyle bir şey yaşamak istemiyorsanız Rüyalanmamak İçin Duayı okuyabilirsiniz:

  • Allâhumme innî e’ûzu bike minel ihtilâm ve min şerril ahlâm ve min en yetelâ’abe biye’ş şeytânu fil yeqzati vel menâm.

Cünüp Olmamak İçin Dua

“Cünüp,” İslam dininde belirli bir durumu ifade eden bir terimdir. Ayrıca Cünüp, cinsel ilişki, meni çıkışı veya orgazm sonrasında ritüel temizliğin yapılmadığı durumu ifade eder. Bu durumda olan kişi “cünüp” olarak adlandırılır. Ayrıca, bu içeriğimize benzer Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua yazımızı da incelemenizi öneriyoruz. İşte Cünüp Olmamak İçin Dua şu şekildedir:

Fe izâ belagne ecelehunne fe emsikûhunne bi ma’rûfin ev fârikûhunne bi ma’rûfin ve eşhidû zevey adlin minkum ve ekîmûş şehâdete lillâh, zâlikum yûazu bihî men kâne yu’minu billâhi vel yevmil âhir, ve men yettekıllâhe yec’al lehu mahracâ. Ve yerzukhu min haysu lâ yahtesib, ve men yetevekkel alâllâhi fe huve hasbuhu, innallâhe bâligu emrihî, kad cealallâhu li kulli şey’in kadrâ. Vellâî yeisne minel mahîdı min nisâikum inirtebtum fe iddetuhunne selâsetu eşhurin vellâî lem yahıdne, ve ulâtul ahmâli eceluhunne en yada’ne hamlehunn, ve men yettekıllâhe yec’al lehu min emrihî yusrâ.

Gece İhtilam Olmamak İçin Ne Yapılmalı?

Gece ihtilam olmayı engellemek için bazı tedbirler almak mümkündür. İhtilam, cinsel rüyalar sonucunda uyku sırasında meninin dışarı çıkmasıdır ve bu genellikle ergenlik döneminde ve genç yetişkinlikte görülen doğal bir fizyolojik olaydır. İhtilam olmamak için uzun bir süredir mastürbasyon yapmıyorsanız mastürbasyon yapabilirsiniz. Ayrıca Cinsel içerikli uyaranlardan uzak durmanız gerekir. Bunlar sizi tetikleyebilir. Bunların dışında dua ederek rüyalanmayı engelleyebilirsiniz. Böylece Gece İhtilam Olmamak İçin Ne Yapılmalı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Her Kim Gece Yatmadan Önce Bu Duayı Okursa?

Her kim gece yatmadan önce bu duayı okursa Yüce Allah o kişinin tüm dualarını kabul edeceği gibi ona sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sunar. Bu duayı okumanın fazilet ve mucizeleri de yüksek sayıdadır. Her kim gece yatmadan önce aşağıdaki duayı okursa Yüce Allah onu ödüllendirir:

  • Zâlike emrullâhi enzelehû ileykum, ve men yettekıllâhe yukeffir anhu seyyiâtihî ve yu’zım lehû ecrâ. Eskinûhunne min haysu sekentum min vucdikum ve lâ tudârrûhunne li tudayyikû aleyhinne, ve in kunne ulâti hamlin fe enfikû aleyhinne hattâ yada’ne hamlehunne, fe in erda’ne lekum fe âtûhunne ucûrahunne, ve’temirû beynekum bi ma’rûf, ve in teâsertum fe se turdıu lehû uhrâ.
  • Li yunfık zû seatin min seatihî, ve men kudira aleyhi rızkuhu felyunfik mimmâ âtâhullâhu, lâ yukellifullâhu nefsen illâ mâ âtâhâ, se yec’alullâhu ba’de usrin yusrâ. Ve keeyyin min karyetin atet an emri rabbihâ ve rusulihî fe hâsebnâhâ hisâben şedîden ve azzebnâhâ azâben nukrâ. Resûlen yetlû aleykum âyâtillâhi mubeyyinâtin li yuhricellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti minez zulumâti ilân nûr, ve men yu’min billâhi ve ya’mel sâlihan yudhilhu cennâtin tecrî min tahtihâl enhâru hâlidîne fîhâ ebedâ, kad ahsenallâhu lehu rızkâ.

Peygamber Efendimiz Gece Yatmadan Önce Hangi Duayı Okurdu?

Peygamber Efendimiz gece yatmadan önce hangi duayı okurdu diye merak eden ve Peygamber Efendimizin yolundan giderek aynı duaları okumak isteyenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Bu içeriğimize benzer ev çabuk satılması için dua ile satanlar yazımızı da incelemenizi öneriyoruz. İslami kaynaklara göre Peygamber Efendimiz her gece yatmadan önce eksiksiz olarak aşağıdaki duayı okurdu:

  • Yâ eyyuhân nebiyyu lime tuharrimu mâ ehallallâhu leke, tebtegî mardâte ezvâcike, vallâhu gafûrun rahîm. Kad faradallâhu lekum tehillete eymânikum, vallâhu mevlâkum, ve huvel alîmul hakîm. Ve iz eserran nebiyyu ilâ ba’dı ezvâcihî hadîsâ, fe lemmâ nebbeet bihî ve azherahullâhu aleyhi arrafe ba’dahu ve a’rada an ba’dın, fe lemmâ nebbeehâ bihî kâlet men enbeeke hâzâ, kâle nebbeeniyel alîmul habîr. İn tetûbâ ilâllâhi fe kad sagat kulûbukumâ, ve in tezâherâ aleyhi fe innallâhe huve mevlâhu ve cibrîlu ve sâlihul mu’minîn, vel melâiketu ba’de zâlike zahîr.
  • Asâ rabbuhû in tallakakunne en yubdilehû ezvâcen hayran min kunne muslimâtin mu’minâtin kânitâtin tâibâtin âbidâtin sâihâtin seyyibâtin ve ebkârâ. Yâ eyyuhâllezîne âmenû kû enfusekum ve ehlîkum nâran vakûduhân nâsu vel hicâratu aleyhâ melâiketun gılâzun şidâdun lâ ya’sûnallâhe mâ emerahum ve yef’alûne mâ yu’merûne. Yâ eyyuhâllezîne keferû lâ ta’tezirûl yevme, innemâ tuczevne mâ kuntum ta’melûn.

Bunun yanında Cünüp olmamak için dua yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Cünüp olmamak için dua hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın