Ana SayfaOkuyanlarSalavatı Mecule Okuyanların Yorumları – Faziletleri

Salavatı Mecule Okuyanların Yorumları – Faziletleri

Salavatı Mecule okuyanların yorumları internetin son dönemde en çok aratılan konu başlıkları arasında yer almaya devam ediyor. Çünkü Salavatı Mecule genellikle çok istenen fakat bir türlü elde edilemeyen şeylerin elde edilebilmesi için okunmaktadır. Bu minvalde sosyal medyada yapılan yorumlar da sıkça merak ediliyor. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Salatı Mecule Faziletleri

Salatı Mecule Faziletleri
Salatı Mecule Faziletleri

Öncelikle şunu belirtelim ki Salat-ı Münciye veya Salat-ı Münciye olarak da bilinen Salat-ı Mecule, İslam geleneğinde faziletleri olduğuna inanılan bir dua veya ibadet şeklidir. Bu dua, Hz. Muhammed’e (s.a.v.) atfedilen bir duadır ve müminlerin çeşitli dileklerinin yerine getirilmesi için okunduğuna inanılır. Ayrıca Salatı Mecule Faziletleri olarak hayırlısıyla evlenmek için oldukça önemlidir.

Salavatı Mecule Okuyanların Yorumları

Özellikle olmaz denilen her şeyin olabileceğini kanıtlar nitelikte olan Salavatı Mecule oldukça etkilidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Salavatı Mecule Okuyanların Yorumları şu şekildedir:

  • İnternette araştırma yaparken Salavatı Mecule’yi gördüm. Hemen okumaya başladım ve bir süre bu salavatı okumaya devam ettim. Allah’ın da izniyle nişanlımla kısa süre içerisinde evlenmeyi başardık. Artık çok mutlu ve huzurlu bir yuvaya sahibim. Benimle aynı durumda olan tüm inançlı kardeşlerime tavsiyemdir.
  • Salavatı Mecule’yi üniversite sınavı öncesinde okumaya başladım. Tüm yıl elimden geleni yaptım ve sıkı çalıştım. Sonundaysa yine O’na sığındım ve salavat getirerek sınava girdim. Allah-u Teala sınavda zihnimi açtı ve potansiyelimin en üstünü bana gösterdi. Çok şükür şimdi istediğim bölümde okuyorum.
  • Annem bazı doktorlara göre amansız sayılabilecek bir hastalığa sahip. Bunun için internette araştırma yaparken ve tam umutlarımız tükenmeye başlayacakken bu salavatı keşfettik. Yüce Allah’a sığındık ve her gün salavat getirmeye başladım. Hastane koridorlarında günde binlerce kez getirdiğim bu salavatlar sonunda mükafatını göstermeye başladı. Annem şimdi eskisinden de iyi ve Yüce Allah onu bana bağışladı.
  • Eşim ile çok uzun zamandan beri sevgiliydik. Fakat bir türlü evlenemiyorduk, ailesi izin vermiyordu. Bu duayı ettikten sonra çok şükür kısa sürede evlendim.

Salavatı Mecule Sırları

Salavatı Mecule Sırları olarak şunu söyleyebiliriz. Bu salavatı her gün 51 kere okuyan insanların dualarının kabul olacağı söylenmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ya Kabid Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte o dua şu şekildedir:

  • ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN SALATEN TEHULLÜ BİHA UKTEDİ VE TÜFERRİCÜ BİHA KÜRBETİ VE TAKDIY BİHA HACETİ VE ALA ALİHİ VE SAHBİHİ VE SELLİM

Salatı Mecule İle Evlenenler

Birbirlerini çok seven ve bir an önce evlenmek isteyen kişilerin en sık ettiği duaların başında Salatı Mecule gelmektedir. Çünkü Salatı Mecule İle Evlenenler oldukça fazladır. Özellikle Salavatı Mecule Okuyanların Yorumlarını incelediğimizde bu dua sayesinde evlenen birçok insanın olduğunu fark ettik.

Salavatı Mecule Ne İçin Okunur?

Salavatı Mecule ne için okunur diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Her gün 51 kez Salavatı Mecule okuyan inançlı kimseler oldukça kısa bir süre içerisinde en hayırlı haberleri almakla müjdelenmektedir. Bunun yanı sıra evlenmek isteyen kişiler de yine kısa süre içerisinde Salavatı Mecule sayesinde hayırlı bir eş bulacaktır. Bu salavat İslam alimleri tarafından da çokça kez önerildiği gibi Müslümanların dilediği herhangi bir şeyi Allah’a el açarak dilemesini sağlar. Böylece Yüce Allah’ın da izniyle kalpten ve gönülden istenen o şey gerçekleşir.

Salavatı Mecule Nedir?

Salavatı Mecule nedir diye merak edenler için bir tür salavat çeşididir. İnançlı kimseler gün içerisinde Yüce Allah’ın ayeti kerimelerini, isimlerini ya da hadisleri ağızlarından düşürmemelidir. Bu minvalde Salavatı Mecule okumayı tercih eden kimselerse çeşitli fazilet ve mükafatlarla ödüllendirilirler. Vakit namazları arasında 51’er kez okunması durumunda birçok kişinin farklı faziletlerle karşılaştığı görülmüştür. Buna istinaden yapılan yorumlar da karşılaşılan faziletleri kanıtlar niteliktedir.

Çözülmez Düğümleri Çözen Etkili Dua

Çözülmez düğümleri çözen etkili dua sayesinde içerisinde bulunulan tüm sıkıntı ve sorunların üstesinden kısa süre içerisinde gelmek mümkün hale gelir. Her durumda olduğu gibi çözülmez düğümlerin olduğu düşünülen durumların içerisinde de yalnızca O’na el açmak ve O’ndan istemek gereklidir. Şüphesiz ki O, kullarının dualarını işiten ve onları kabul edendir. Allah rızası için niyet ederek aşağıdaki duayı okuyan kimseler tüm sorunların üstesinden yine O’nun sayesinde gelecektir:

  • Kul li men mâ fîs semâvâti vel ard, kul lillâh, ketebe alâ nefsihir rahmete, le yecmeannekum ilâ yevmil kıyâmeti lâ raybe fîhi, ellezîne hasirû enfusehum fe hum lâ yu’minûn. Kul e gayrallâhi ettehızu veliyyen fâtırıs semâvâti vel ardı ve huve yut’ımu ve lâ yut’am, kul innî umirtu en ekûne evvele men esleme ve lâ tekûnenne minel muşrikîn. Kul eyyu şey’in ekberu şehâdeten, kulillâhu şehîdun, beynî ve beynekum ve ûhiye ileyye hâzâl kur’ânu li unzirakum bihî ve men belag, e innekum le teşhedûne enne meallâhi âliheten uhrâ, kul lâ eşhed, kul innemâ huve ilâhun vâhidun ve innenî berîun mimmâ tuşrikûn

Son olarak Salavatı Mecule okuyanların yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza da bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.

“Salavatı Mecule Okuyanların Yorumları – Faziletleri” üzerine bir yorum

Yorum yapın