Ana SayfaMucize DualarDerslerde Başarılı Olmak İçin Esma-ül Hüsna – Kesinlikle Etkili

Derslerde Başarılı Olmak İçin Esma-ül Hüsna – Kesinlikle Etkili

Derslerde başarılı olmak için Esma-ül Hüsna ve dualar son derecede etkili olacaktır. Geleceği için önemli sınavlara hazırlanan öğrencilerin ve onların ebeveynlerinin okuma gereği duyduğu türdedir. Tüm zorlukları aşmak ve başarılı olmak adına Allah’a dua ederek sığınmak isteyenlerin yöneldikleri sureler de olacaktır. Bununla beraber daha motive ve daha zihni açık bir biçimde bu imtihandan da Allah’ın izniyle çıkmayı başaracaklardır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Çocuğun Çalışkan Olması İçin Esmaül Hüsna

Çocuğun Çalışkan Olması İçin Esmaül Hüsna
Çocuğun Çalışkan Olması İçin Esmaül Hüsna

Özellikle çocuğun çalışkan ve başarılı olması için, ona bu isimleri öğretmek ve anlamlarını açıklamak kesinlikle faydalı olur. Ayrıca, çocuğunuzu motive etmek için övgü ve teşvikde bulunabilirsiniz. Onların ilgi alanlarına yönelik faaliyetlere katılmalarınave onların başarılarını kutlamalarına olanak sağlamak da önemlidir. İşte Çocuğun Çalışkan Olması İçin Esmaül Hüsna şu şekildedir:

  • El Fettah

Derslerde Başarılı Olmak İçin Esma-ül Hüsna

Sınavda okunacak esmalar ve dualar öğrenciler ve velileritarafından sık sık okunmaktadır. Ayrıca başarılı olmak kadar sınav heyecanını yenerek motivasyonu sağlamak konusunda da bu sınav duaları son derecede önemlidir. İşte Derslerde Başarılı Olmak İçin Esma-ül Hüsna şu şekildedir:

  • Ya Evvel

Çocuğun Başarılı Olması İçin Okunacak Dua

Özellikle çocuklarının derslerinde başarılı olmasını isteyen ebeveynler sürekli onları başarıları için dua etmektedir. Fakat hangi duayı edeceklerini bilmiyor olabilirler. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ders Çalışma İsteği Uyandıran Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Çocuğun Başarılı Olması İçin Okunacak Dua şu şekildedir:

  • Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâ na`büdü ve iyyâkenesta`în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ”.

Sınavlarda Başarılı Olmak İçin Okunacak Dualar

Sınavda heyecan yapmamak ve başarı elde etmek için pek çok dua Kur’an-ı Kerim içerisinde bulunmaktadır. Ayrıca sınavlarda başarılı olmak için okunacak dualar konusunda da bunların herhangi birine yönelmekte yarar vardır.

  • Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâ na`büdü ve iyyâkenesta`în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ

Sınavlarda başarılı olmak ve heyecanı bastırmak adına bu duanın sınavdan önce 19 kez okunması önerilmektedir.

  • Vekul rabbi edhilnî mudhale sidkin veahricnî muhrace sidkin vec’al lî min ledunke sultânen nasîra(n) ( İsra Suresi 80.ayet)

Anlamı: Şöyle dua et: “Rabbim! Benim gireceğim yere doğrulukla girmemi, çıkacağım yerden doğrulukla çıkmamı nasip eyle; yüce katında bana yardımcı bir güç, kuvvetli bir delil ver!”

  • Kâle rabbi-şrah lî sadrî. Veyessir lî emir. Vahlul ‘ukdeten min lisânî. Yefkahû kavlî.

Anlamı ” Rabbim göğsüme genişlik ver. İşimi kolaylaştır. Dilimin düğümünü çöz. Ta ki, sözümü iyi anlasınlar.

Sınavda Başarılı Olmak İçin Zikir

Sınavda istediği sonuca ulaşmak isteyenler için önemli dualar vardır. Ayrıca Sınavda Başarılı Olmak İçin Zikir de son derecede fayda sağlayacaktır. Bu duayı sınava hazırlık evresinde her gün okumanın büyük oranda getirisi olacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azîm

Son olarak Derslerde başarılı olmak için Esma-ül Hüsna yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın