Ana SayfaMucize DualarDüşmana Karşı Okunacak Dua – En Etkili Düşmanı Kahreden Dua

Düşmana Karşı Okunacak Dua – En Etkili Düşmanı Kahreden Dua

Düşmana Karşı Okunacak Dua ile sizlerle uğraşan insanları kendinizden uzaklaştırmanız mümkün. Hem ailenizi hem de sizin huzurunuz için bu tarz duaları gün içerisinde sık sık okumayı unutmayınız. Bununla beraber Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua konusu ile ilgili de dua paylaşımımız olacak.

Bunun dışında Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua konusu hakkında bilgi sahibi olmak için bilgilendirici bir videoyu alt kısma ekliyoruz. Dilerseniz yazımızı okurken o videoyu da açabilirsiniz.

YouTube video

En Etkili Düşmanı Kahreden Dua

Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua için Allah’ın 99 ismini yani “Esma-ül Hüsna”yı sayar. Her bir ismin Allah’ın farklı bir niteliğini ifade ettiğini düşünürüz. Düşmanlarla mücadele etmek ve bozguna uğratmak için de birçok esma vardır.

 1. Ya Vedud” esması: Bu esma, düşmanların kötülüklerinden korunmak ve onların planlarından kurtulmak için okunur. Bu esma, 100 kere okunmalıdır.
 2. Ya Baki” esması: Bu esma, düşmanların kötülüklerinden korunmak ve onların planlarından kurtulmak için okunur. Bu esma, 1000 kere okunmalıdır.
 3. Ya Hafıd” esması: Bu esma, düşmanların kötülüklerinden korunmak ve onların planlarından kurtulmak için okunur. Bu esma, 100 kere okunmalıdır.
 4. Ya Fettah” esması: Bu esma, düşmanların kötülüklerinden korunmak ve onların planlarından kurtulmak için okunur. Bu esma, 489 kere okunmalıdır.
 5. El-Kahhar” ismi, Allah’ın her şeyi kontrol ettiği, gücü mutlak olduğu anlamına gelir. Bu ismi zikrederek düşmanlarınızı korkutabilirsiniz ve onların gücünü kırabilirsiniz.
 6. El-Müheymin” ismi, koruyucu anlamına gelir. Bu ismi zikrederek, kendinizi ve sevdiklerinizi düşmanların kötülüklerinden koruyabilirsiniz.
 7. El-Muntaqim” ismi, intikam alan anlamına gelir. Bu ismi zikrederek, düşmanlarınızın size zarar vermesi durumunda, onların cezalandırılmasını talep edebilirsiniz.
 8. El-Muhaymin” ismi, emanet edeni koruyan anlamına gelir. Bu ismi zikrederek, düşmanlarınızın size karşı olan planlarına karşı kendinizi ve malınızı koruyabilirsiniz.

Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua

Düşmanın Belasını Bulması İçin DuaPin
Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua

Allah, kendisine yapılan duaları asla karşılıksız bırakmaz. Bununla beraber düşmanın belasını bulması için dua konusunda da benzer bir sonuca ulaşacaklardır. Sizinle uğraşanlar kavga etmeyi bırakarak, kötü niyetli davranışlardan uzak kalacaklardır. Sadece duaya odaklanarak bu şekilde bir sonuca ulaşacaklardır.

 • Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
 • Lâ ilâhe illallah, benimle bütün şeytanların arasına perde olarak.
 • Lâ ilâhe illallah, benimle bütün belâ ve kazaların arasına perde olarak.
 • Lâ ilâhe illallah, benimle bütün düşmanların arasına perde olarak.
 • Melik ve Cebbâr olan Allah’tan başka ilâh yoktur.
 • Vâhid ve Kahhâr olan Allah’tan başka ilâh yoktur.
 • Müheymin ve Settâr olan Allah’tan başka ilâh yoktur.
 • Kebîr ve Müteâl olan Allah’tan başka ilâh yoktur. Rahmetinle (muhâfaza eyle) ey merhametlilerin en merhametlisi.

Dikkatinizi Çekebilir: Cazibe ve Çekicilik Duası

Düşmanın Helakı İçin Okunacak Dua

Özellikle Düşmana Karşı Okunacak Dua, İslam dininde kötülüklerden korunmak ve düşmanlardan kurtulmak için yapılan dualar bulunmaktadır. Bu dua, Allah’a karşı yapılan kötülüklerin cezasını vermesi ve düşmanların kötülüklerinden korunmamızı sağlaması amacıyla okunur. İşte Düşmanın Helakı İçin Okunacak Dua:

“Fallâhu hayrun hâfizân ve huve erhamu’r-râhimîn.” 

Çünkü en iyi koruyan Allah’tır ve O, merhametlilerin en merhametlisidir.”

Düşmanları Hezimete Uğratan Dua

Özellikle peygamber efendimiz S.A.V Düşmanları Hezimete Uğratan Dua kapsamında alt kısımda belirtilen duayı sık sık okumaktadır. Sizin de huzurunuzu kaçıran biri varsa bu duaya sığınmayı unutmayınız.

Allahümme münzilel kitab-serial hisab ihzimil Ahzab Allahümmehzimhüm ve zelzilhüm.

EY KİTABI İNDİREN VE HESABI ÇABUK GÖREN ALLAH’IM!
DÜŞMAN BİRLİKLERİNİ BOZGUNA UĞRAT VE ONLARIN ALTLARINI SARS .

Düşmanları Hezimete Uğratan Dua

Düşmanın Resmine Okunacak Dua

Düşmana karşı sinirlilik, haset ve kıskançlık gibi duygulardan kurtulmak son derecede önemlidir. Bu aşamada da rahat bir nefes almak ve düşmandan uzaklaşmak da genel olarak gelişecektir. Ayrıca bu duayı okuma esnasında niyet ve samimiyet de bir hayli önemlidir. İşte Düşmana Karşı Okunacak Dua:

İlâhî, bize icâbet eyle! Ey efendimiz Nûh -aleyhisselâm-’a icâbet eden, ey efendimiz Eyyûb -aleyhisselâm-’dan sıkıntıları gideren, ey efendimiz Zekeriyâ -aleyhisselâm-’ın duâsına icâbet eden, ey efendimiz Yûnus bin Mettâ -aleyhisselâm-’ın tesbihini kabul eden, bu kabul olan duâların esrârı hürmetine yaptığımız duâları bizden kabul etmeni ve istediğimiz şeyleri vermeni taleb ediyoruz. (Üç defâ: “Sen’den başka hiçbir ilâh yoktur. Sen’i tenzih ederim. Gerçekten ben zâlimlerden oldum.” (el-Enbiyâ, 87) diyen mü’min kullarına ettiğin vaadini bizim için gerçekleştir, yerine getir.)

Allah en büyüktür, Allah’ın kılıcı onları kesecektir. Allah velî olarak yeter, Allah yardımcı olarak yeter, Allah bize yeter, O ne güzel vekildir. Güç ve kuvvet ancak yüce ve azamet sahibi Allah’ın yardımıyladır. “Bütün âlemlerde Nûh’a selam olsun!” (es-Sâffât, 79) (Üç defâ: Bize icâbet et, duâlarımızı kabûl eyle!) “Böylece zulmeden toplumun kökü kesildi. Hamd, âlemlerin Rabbi Allah’a mahsustur.” (el-En’âm, 45) “…Nitekim (o kasırga gelince) onların evlerinden başka bir şey görülmez oldu. İşte biz suç işleyen toplumu böyle cezâlandırırız.” (el-Ahkâf, 25) Allah, Efendimiz Muhammed’e, âline ve ashâbına tam olarak salât u selâm eylesin! Hamd, Âlemlerin Rabbi Allah’a mahsustur.

Diğer Okunacak Dualar: Aynı Gün Getiren Dua

Düşmanı Korkutan Dua Hangisidir?

Özellikle Düşmana Karşı Okunacak Dua kapsamında dualarla düşmanı korkutmak ve ondan uzakta durmak son derecede mümkün olan konular arasındadır. Bununla beraber düşmanı korkutan dua hangisidir gibi bir soru da açığa çıkacaktır.

“Allah’ım, birliklerini toz duman et. Allah’ım, topluluklarını dağıt. Allah’ım, sayılarını azalt. Allah’ım, keskinliklerini körelt. Allah’ım, belâları üzerlerine yağdır. Allah’ım, onlara azâbını ulaştır, ellerini bağla, kalblerini tut ve onları emellerine ulaştırma. Allah’ım, nebîlerine, rasullerine ve dostlarına yardım ederek düşmanlarını darmadağın ettiğin gibi onları da paramparça eyle. Allah’ım, düşmanlarına karşı sevgili kullarının öcünü aldığın gibi bizim de öcümüzü al. Allah’ım, bize karşı düşmanlara imkân verme, günahlarımız sebebiyle onları üzerimize musallat etme. (Yedi defâ: Hâ-mîm) İş kızıştı ve yardım geldi, artık onlar bize karşı yardım göremezler. Hâ-mîm Ayn-sîn-kâf, korktuğumuz şeylerden himâyemizdir. Allah’ım, gaflete düşürülmenin şerrinden bizi koru, bizi belâların mahalli eyleme! Allah’ım, emellerimizi ve ümidlerimizi bize lutfeyle/gerçekleştir. Yâ Hû, yâ Hû, yâ Hû! Ey fazlı sâyesinde istediğimiz, Sen’den duâlarımızı âcilen kabul etmeni istiyoruz. Âcilen istiyoruz. Allah’ım âcilen.”

Düşmanı Korkutan Dua

Sonuç

Sonuç olarak, Düşmana Karşı Okunacak Dua kapsamında birçok duayı sizlerle buluşturduk. Bu duaları sık sık okuyarak, sizinle uğraşan huzurunuzu kaçıran düşmanlarla aranıza mesafe koyabilirsiniz.

Sizin de konu ile alakalı sorularınız varsa yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız.

Son olarak Düşmanın Helakı İçin Okunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın