Ana SayfaOkuyanlarNamazdan Sonra Şehidâllahu Okumak – Huzur Duası!

Namazdan Sonra Şehidâllahu Okumak – Huzur Duası!

Namazdan Sonra Şehidâllahu Okumak son yıllarda yeniden gündemin en üst sıralarında yer almaya başladı. İnsanlar neden bu kadar çok bu sureyi okuyorlar merak etmektedir. Bu yüzden bunu okuyanların yorumlarını sizler için bir araya getirdik. Ayrıca Şehidallahu ayeti nasıl okunur? bundan bahsediceğiz. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Namazdan Sonra Şehidâllahu Okumak 🙏

Öncelikle Namazdan sonra Şehidâllahu okumak İslâm aleminin geleneklerinden biri olarak biliri. Namazdan sonra okunan bazı dualar sayesinde sevabın artması mümkündür. Her namaz sonrasında Şehidâllahu okuyan kimselerin namaz sonunda ettiği dualar en kısa sürede kabul olmaktadır. Bunun yanı sıra namazlar çok daha huzurlu ve bereketli geçmektedir. Allah-u Teala kendisi için el açan her kulunun sesini dinler. Namazdan sonra dua okuyan kullarını ise çok daha dikkatle dinlemektedir. Şüphesiz ki o, esirgeyen ve hayırlı olanı nasip edendir. Her cuma, öğle namazından sonra aşağıdaki gibi Şehidâllahu okuyarak çeşitli faziletlerle karşılaşmak mümkündür.

  • Eûzu billâhi mineş-şeytânirracîm. Bismillâhirrahmânirrahîm. Şehidallâhu ennehu lâ ilâhe illa hu vel melâiketü ve ülül ilmi kâimen bil kıst lâ ilâhe illa hüvel azîzül hakîm. Ve ene eşhedü bimâ şehidallâhu bihi ve estevdiullâhe hâzihişşehadete ve hiye indellâhi vedîatün inneddîne indellâhi’l-islam. Kulillâhümme mâlikel mülki tu’til mülke men teşâ ve tenziul mülke mimmen teşâ ve tuizzü men teşâu ve tuzillu men teşâ biyedikel hayru inneke alâ külli şey in kadîr. Tûlicülleyle finnehari ve tûlicünnehara fil leyl ve ticül hayye minel meyyiti ve turicül meyyite minel hayy ve terzuku men teşâu bi ğayri hisâb.

Şehidallâhu ve Kulillâhümme Ayetlerini Okuma Fazileti 🙏

Şehidallâhu ve Kulillâhümme Ayetlerini Okuma Fazileti
Şehidallâhu ve Kulillâhümme Ayetlerini Okuma Fazileti

Yukarıda da okunuşu verilmiş olan Şehidallâhu ve Kulillâhümme ayetlerini okuma fazileti vardır. Her kim bu faziletlere nail olmak isterse cuma günleri öğle namazını müteakiben bu ayeti kerimeleri okuyabilir. Abdestli olarak okunması gereken bu ayetler okuyanın içini huzur ve bereketle kaplamaktadır. Bunun yanı sıra bu ayetleri okumanın aşağıdaki gibi faziletleri de vardır.

  • Her hafta aynı gün ve aynı saatte bu ayeti kerimeleri okuyan kimseler bir süre sonra bolluk ve berekete kavuşmaktadır. Hiç beklenmedik bir yerden gelen toplu para sayesinde dünyevi dertler ortadan kalkmaktadır.
  • Şehidallâhu ve Kulillâhümme ayetlerini düzenli olarak okuyan kimselerin karşılaştığı en önemli faziletlerden biri de sağlık ve sıhhat vermesidir. Amansız hastalık olarak görülen durumlarda dahi Allah-u Teala’ya sığınmak gerekir. Böylece Yüce Allah’ın da izniyle hastalar şifa bulabilmektedir.
  • Şehidallâhu ve Kulillâhümme ayetleri ayrı ayrı da okunabilir. Bu iki ayetin ayrı olarak okunmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Fakat faziletlerinden nasiplenmek isteyen ve Allah-u Teala’ya el açmak isteyen kimselerin beraber okuması gereklidir. Beraber okunması durumunda daha önce görülmemiş faziletler gerçeğe dönüşmektedir.

Ayrıca Salavatı Fatih Mucizesi Yaşayanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Şehidallâhu ve Kulillâhümme Okuyanların Yorumları

Yüce Allah’a el açmak, dua etmek ve yardım dilemek inançlı kimselerin yapması gereken şeyler arasında yer almaktadır. Bu nedenle Şehidallâhu ve Kulillâhümme okuyanların yorumları da oldukça ilgi çekmektedir. Bu ayetleri birleştirerek okuyan kimseler çeşitli faziletlerle karşılaşmaktadır. Bu faziletler kişilerin hayatını büyük ölçüde değiştirmekle birlikte hiçbir karşılık olmadan sunulmaktadır. İşte bu yorumlardan bazıları:

  • “Şehidallahü ve Kulillahümme ayetlerinin birleştirildiğinde ortaya çıkan gücünü yeni keşfetmiştim. Aslında çok büyük beklenti içine de girmedim ama yine de denemek istedim. Bir cuma günü bu ayetleri birleştirerek okuduğumda yıllardır almak istediğim bir haberi aldım. Allah-u Teala bana çocuk nasip eyledi.”
  • “Her dua ve ayet her okuyan kişiye etki yapmaz derlerdi ama yine de denemek istemiştim. Uzun yıllardır evlenemiyordum ve Allah-u Teala’ya bana hayırlı bir kısmet çıkarması için yalvarmıştım. Sonrasında bu duayı ettim ve çok değil birkaç hafta içerisinde hayırlı kısmetim karşıma çıkmıştı.”
  • “Yüce Allah’ıma Şehidâllahu ve Kulillâhümme ayeti kerimelerini birleştirerek dua ettikten sonra hayatım baştan aşağı olumlu yönde değişmeye başladı.”

Namazdan Sonra Şehidâllahu Okumak ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Şehidallâhu ve Kulillâhümme Ayetlerini Okuma Fazileti yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın