Ana SayfaMucize DualarDüşmanı Felç Etme Duası – Paramparça Eden Dua

Düşmanı Felç Etme Duası – Paramparça Eden Dua

Düşmanı felç etme duası okuyarak zulmeden ve azap çektiren kimselerin felç olması ve Allah tarafından lanetlenmesi mümkündür. Bunun için inançlı kimselerin okuması gereken iki farklı dua vardır. Yazımız içerisinde sizlere bunlardan bahsedeceğiz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Düşmanı Öldüren Dua

Düşmanı Öldüren Dua
Düşmanı Öldüren Dua

İslam dininde, düşmanı öldürmek veya zarar vermek gibi şiddet içeren eylemler kabul edilemez ve caiz değildir. Bu nedenle, düşmanı öldürmek için dua etmek de doğru değildir ve dinimizce yasaklanmıştır.

Bunun yerine, insanlar arasındaki anlaşmazlıkların barışçıl yollarla çözülebilmesi ve kardeşçe bir arada yaşanabilmesi için dua etmek daha uygun ve faydalıdır. Hz. Peygamber’in de sık sık yaptığı gibi, insanlar arasındaki hoşgörü, barış ve kardeşlik için dua etmek en doğru yaklaşımdır. Düşmanı Öldüren Dua yerine insanlar onları Allah’a havale etmektedir.

Düşmanı Felç Etme Duası

Özellikle düşmanı olan kişiler kendilerini korumak için ve karşısındaki düşmanın zarar görmesi için dua etmektedir. Böylece kendileri bir zarar vermeden Allah’a havale etmiş olacaklardır. İşte Düşmanı Felç Etme Duası şu şekildedir:

  • İkterabetis sâatu ven şakkal kamer. Ve in yerav âyeten yu’ridû ve yekûlû sihrun mustemirrun. Ve kezzebû vettebeû ehvâehum ve kullu emrin mustekırrun. Ve lekad câehum minel enbâi mâ fihî muzdecer. Hikmetun bâligatun fe mâ tugnin nuzur. Fe tevelle anhum, yevme yed’ud dâi ilâ şey’in nukur.

Düşmanın Helakı İçin Okunacak Dua

Genellikle kişiler kendilerine düşman olan kişilerle tartışıp olayları büyütmek yerine onların helak olması için dua etmektedir. Böylece kişiler kendi cezaları kendileri çekecektir. İşte Düşmanın Helakı İçin Okunacak Dua şu şekildedir:

Huşşean ebsâruhum yahrucûne minel ecdâsi keennehum cerâdun munteşir. Muhtıîne ilâd dâi, yekûlul kâfirûne hâzâ yevmun asir. Kezzebet kablehum kavmu nûhın fe kezzebu abdenâ ve kâlû mecnûnun vezducir. Fe deâ rabbehû ennî maglûbun fentasır. Fe fetahnâ ebvâbes semâi bi mâin munhemir.

Düşmanı Paramparça Eden Dua

Düşmanı Paramparça Eden Dua son zamanlarda sık sık araştırılmaktadır. Özellikle birbirlerine karşı düşmanlık besleyen kişiler bu dualar sayesinde birbirlerine zarar vermeden dua edebilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Düşmana Karşı Tesirli Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua

Düşmanlarınızdan kurtulmak için öncelikle onlarla aranızdaki anlaşmazlıkları barışçıl yollarla çözmeye çalışmanız en uygun yaklaşım olacaktır. Dinimizde, insanlar arasında barış ve kardeşlik ortamının sağlanması gerekir ve düşmanlık beslemek, kin tutmak veya zarar vermek yasaklanmıştır. Bununla birlikte Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua da edebilirsiniz.

Kul e’üzü birabbinas (De ki: Sığınırım ben insanların Rabbine)  Melikinnas (İnsanların hükümdarına)  İlahinnas (İnsanların ilahına)  Min şerrilvesvasilhannas (O sinsi vesvesecinin şerrinden)  Ellezi yüvesvisü fi sudurinnasi (O ki, insanların göğüslerine vesveseler fısıldar)  Minelcinneti vennas (Gerek cinlerden gerek insanlardan)

Düşmana Karşı Hangi Sure Okunur?

Düşmana karşı hangi sure okunur sorusu son dönemde sıkça merak ediliyor. İnançlı kimselerin düşmanlarına karşı yapmaları gereken tek şey Allah’a el açmaktır. Bu da aşağıdaki dua ile mümkündür:

  • Ve feccernâl arda uyûnen feltekal mâu alâ emrin kad kudir. Ve hamelnâhu alâ zâti elvâhın ve dusur. Tecrî bi a’yuninâ, cezâen li men kâne kufir. Ve lekad teraknâhâ âyeten fe hel min muddekir. Fe keyfe kâne azâbî ve nuzuri. Ve lekad yessernâl kur’âne liz zikri fe hel min muddekir Kezzebet âdun fe keyfe kâne azâbî ve nuzuri.

İntikam İçin Hangi Sure?

İntikam için hangi sure okunması gerekiyor sorusunun pek çok yanıtı bulunuyor. Nitekim intikam için okunması gereken sureler İslam alimleri tarafından aşağıdaki gibi belirtilmiştir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Evleneceğin Kişiyi Rüyada Görmek İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Fe keyfe kâne azâbî ve nuzuri. Ve lekad yessernâl kur’âne liz zikri fe hel min muddekir. Kezzebet semûdu bin nuzuri. Fe kâlû e beşeren minnâ vâhiden nettebiuhû innâ izen lefî dalâlin ve suur. E ulkıyez zikru aleyhi min beyninâ bel huve kezzâbun eşir. İnnâ mursilûn nâkati fitneten lehum fertekıbhum vestabir. Ve nebbi’hum ennel mâe kısmetun beynehum, kullu şirbin muhtedar.
  • Fe nâdev sâhıbehum fe teâtâ fe akar. Fe keyfe kâne azâbî ve nuzuri. İnnâ erselnâ aleyhim sayhaten vâhıdeten fe kânû ke heşîmil muhtezir. Ve lekad yessernâl kur’âne liz zikri fe hel min muddekir. Kezzebet kavmu lûtın bin nuzuri. Ni’meten min indina, kezâlike neczî men şeker.

Düşmanın Resmine Okunacak Dua

Düşmanın resmine okunacak dua ile Allah-u Teala’dan güç alarak düşmanın ettiği zulmü görmesini sağlamak mümkündür. Bunun içinse aşağıdaki iki duayı her gün 5 kez vakit namazının ardından okumak gereklidir:

  • Fe zûkû azâbî ve nuzuri. Ve lekad yessernâl kur’âne liz zikri fe hel min muddekir. Ve lekad câe âle fir’avnen nuzur. Kezzebû bi âyâtinâ kullihâ fe ehaznâhum ahze azîzin muktedir. E kuffârukum hayrun min ulâikum em lekum berâetun fîz zubur. Em yekûlûne nahnu cemîun muntesir.
  • Allâhillezî lehu mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ard, ve veylun lil kâfirîne min azâbin şedîd. Ellezîne yestehıbbûnel hayâted dunyâ alâl âhırati ve yasuddûne an sebîlillâhi ve yebgûnehâ ivecâ, ulâike fî dalâlin baîd. Ve mâ erselnâ min resûlin illâ bi lisâni kavmihî li yubeyyine lehum, fe yudillullâhu men yeşâu ve yehdî men yeşâu, ve huvel azîzul hakîm. Ve lekad erselnâ mûsâ bi âyâtinâ en ahric kavmeke minez zulumâti ilân nûri, ve zekkirhum bi eyyâmillâh(eyyâmillâhi), inne fî zâlike le âyâtin li kulli sabbârin şekûr.

Son olarak Düşmanı felç etme duası yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın