Ana SayfaMucize DualarKilo Almak İçin Dua – Etkili Dua!

Kilo Almak İçin Dua – Etkili Dua!

Kilo Almak İçin Dua en çok araştırılan konular arasında yer alır. Dilerseniz gelin bu duanın ne gibi durumlarda kullanıldığına ve ne gibi durumlara iyi geldiğine bir bakalım. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kilo Almak İçin Dua 🤲

Kilo almak için dua edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Yüce Allah’a el açmak için kulların herhangi bir konuda kendini kısıtlamaması gerekiyor. İnançlı kimseler, şikâyetçi oldukları ya da istedikleri her şey için Allah’a dua edebilir. Buna kilo almak da dahildir. Zayıf olmak, her ne kadar imrenilerek bakılan ve istenen bir şey olsa da çok da avantajlı değildir. Zayıf kişilerin sosyal yaşamda büyük zorluklar çektiği biliniyor. Bu nedenle kilo almak için aşağıdaki dua tercih ediliyor:

  • “Elem neşrâh leke sâdrek. Ve vada’nâ ‘anke vizreke. Ellezîy enkâda zâhreke. Ve refa’na leke zîkreke. Feînne me’âl’ûsri yüsren. Înne me’âl’ûsri yüsren. Feîza ferâğte fensâb. Ve ilâ râbbîke ferğâb.”

Bu duayı her gün 14 kez okuduktan sonra yemek yemeye başlamak gerekir. Akşam yemeklerinden önce okunması ise kilo alımını iki kata kadar hızlandırdığı belirtilmiştir. Okumadan önce abdest alınması da büyük oranda etkilidir.

Kilo Almak İçin Dua Nihat Hatipoğlu

Kilo Almak İçin Dua Nihat Hatipoğlu
Kilo Almak İçin Dua Nihat Hatipoğlu

Öncelikle Kilo almak isteyenler genellikle azınlığı oluşturur. Bu nedenle bu kişiler için çeşitli çözüm önerilerinin sunulduğu nadir görülmektedir. Kilo almak için Nihat Hatipoğlu yayınlarını takip eden kişilerin sayısı da oldukça yüksektir. Nihat Hatipoğlu, bu durum için bir dua önermektedir. Kilo alma duasını okuyan inançlı kimseler, Allah-u Teala’nın faziletleri sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo alabilmektedir. Okunması gereken dua aşağıdaki gibidir:

  • “Ve mâ cealnâhum ceseden. Lâ ye’kûlunet taâme ve mâ kanû halidîn.”

Bu duanın hem kilo almaya yardımcı olduğu hem de iştah açıcı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle kilo almak isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilir. İştah açıcı dua olarak da bilinir ve son dönemde oldukça popülerdir.

Kilo Almak İçin Etkili Dua

İslam dininde dua, Allah’a yönelik bir ibadettir ve dua etmek, insanların hayatlarının her anında yapabilecekleri bir şeydir. Ancak, kilo vermek için etkili bir dua bulmak, sadece dua etmenin yeterli olmayabileceği anlamına gelmez. Kilo vermenin en etkili yolu, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite ile birlikte dua etmektir. Eğer kilo vermek için dua etmek istersen, aşağıdaki Kilo Almak İçin Etkili Duayı okuyabilirsin:

“Ya Rab, benim bedenimi sana teslim ettim ve senin kudretinle onu sağlıklı ve fit hale getirmemi diliyorum. Lütfen beni kilo aldırmaya ve sağlıklı bir yaşam sürdürmeye yardım et. Sen her şeyin yapabildiğinin Rabbi’sin ve senin yardımınla her şey mümkündür. Amin.”

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Halk Arasında İtibar Görmek için Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz

Kilo Almak İçin Suya Okunacak Dua

Öncelikle Kilo almak için en etkili yöntemlerden biri suya dua okumak ve okuduktan sonra içmektir. Kilo almak için suya okunacak dua ise bir ay boyunca her gün aksatılmadan okunmalıdır. Böylece hızlı bir kilo alma sürecine geçiş yapmak mümkündür. Yüce Allah’a el açmak, tüm problemlerin çözülmesi için ilk adımı atmak demektir. İnançlı kimseler de bundan ötürü kilo almak için ellerini her zaman olduğu gibi göğe kaldırır.

  • “Ya Rabbim! Sen tüm bereketlerin sahibi olduğun gibi aynı zamanda adaletin ve alemlerin de tek hükûmdarısın. Senin inâyetine mazhar olan gönüller ve vücutlar, sadece senin feyzin ve rızkın sayesinde dolar taşar. Ne olur bana hafiflik ve itidal ihsan eyle. Huzuruna zayıflamak için gelen bu kula, bu yolda fırsatlar ver ve imkânlar ver. Senin merhametin, bütün kullarının arzularına kâfidir. Dualarımı kabul eyle Rabbim. Âmin.”

Kilo Almak İçin Dua Okuyanların Yorumları

Allah’a el açmak suretiyle kilo almak için dua okuyanların yorumları sosyal medyada çok sık paylaşılmaktadır. Güncel yorumlar aşağıdaki gibidir:

  • “Kilo almak için en çok önerilenlerden biri dua etmeye başlamamdı. İşler artık bırakma noktasına gelene kadar bu öneriyi pek dikkate almadım. Sonra bir gün karar verdim ve dua etmeye başladım. Hem diyet hem spor hem de dua ederek 3 ayda vereceğim kiloyu sağlıklı bir şekilde 1 ayda verdim.”
  • “Yüce Allah’a hamd olsun ki artık kilolu ve derli toplu biri haline dönüştüm. Eski görünüşümden nefret eden ben, artık kendimi çok daha fazla seviyorum. Dua ederek kilo vermeyi herkese tavsiye ediyorum.”
  • “Her gece yatmadan önce suya okunan zayıflama duaları sayesinde 3 ayda tam 13 kilo verdim. Gittiğim hiçbir diyetisyen zayıflatamadı çözümü yine Allah-u Teala’nın izniyle buldum.”

Ayrıca, bu konu ile alakalı bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın