Ana SayfaMucize Dualar818 Selamün Kavlen 130 Salavat – Nedir?

818 Selamün Kavlen 130 Salavat – Nedir?

818 Selamün Kavlen 130 Salavat getirmenin faydaları son derecede fazladır. Ayrıca 818 Selamün Kavlen 130 salavat çekmenin ne gibi faziletlerinin olduğu da merak edilenler arasında yer almaktadır. Yasin Suresi 58 ayet olan Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim çekmeyi düzenli hale getirecek olanların büyük oranda fayda görmesi kesindir. Bu ayetin oldukça faziletli bir dua olması da insanların bu şekilde bir yönelim içerisine girmelerini desteklemektedir. Yazımızın içerisinde bu konu hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

818 Selamün Kavlen 130 Salavat

818 Selamün Kavlen 130 Salavat ifadesi, İslam geleneğinde bazı duaların ve salavatların sayısını ifade eden bir tabirdir. Bu ifade, özellikle ibadet veya zikir amaçlı kullanılıyor.

“Selamün Kavlen” ifadesi, “söyleyerek selam vermek” anlamına gelir. Bu, Allah’a veya Peygamber Muhammed’e selam göndermek amacıyla yapılan bir dua veya zikirdir.

“130 Salavat” ise, Peygamber Muhammed’e salavat getirme anlamına gelir. Salavat, İslam geleneğinde Peygamber Muhammed’e selam göndermek ve ona dua etmek amacıyla yapılan bir ibadettir.

Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Okuyanların Yorumları 🌟

Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Okuyanların Yorumları
Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Okuyanların Yorumları

Öncelikle Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Okuyanların Yorumları ile alakalı bazı insanların değerli yorumlarını sizler için bir araya getirdik.

 1. Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim” duası hayatımın her anında yanımda olan Allah’a yakınlaşmak ve O’na teşekkür etmek için kullandığım önemli bir dua. Bu duayı okuduğumda içim huzur doluyor ve kendimi Allah’a daha fazla bağlı hissediyorum.
 2. “Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim” duasını düzenli olarak okumak beni sakinleştiriyor ve stresle başa çıkmama yardımcı oluyor. Ayrıca bu dualar bana sevdiklerime iyi dileklerde bulunma fırsatını da veriyor.
 3. İnançları doğrultusunda yaşayan biri olarak “Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim” duasının değerini çok iyi biliyorum. Bu dua sayesinde hem manevi yönden güç kazanırken hem de Allah’ın rahmetine daha yakınlaştığımız inancına sahibim.

Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim Ne Demek?

Kur’an-ı Kerim ayetlerine yönelik anlamlarına dair pek çok soru gündeme gelmektedir. Aynı tip soru Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim ne demek yönünde de gelişecektir. Yasin Suresi, Kur’an-ı Kerim’in kalbi olarak ifade edilmektedir. Allah’a sığınmak, bunalımlı halinden kurtulmak ve gönül rahatlığı istemek gibi amaçları olan herkesin bu sureye sarılması son derecede önemlidir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğinle Muhabbeti Artırmak İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim ayeti Yasin Suresi’nin 58. Ayeti olarak ifade edilmektedir. Ayrıca Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim ayeti bir hacet duası olarak da adlandırılmaktadır. Öte yandan Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim ayetinin anlamı da bir hayli merak konusu haline gelmektedir. Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim ayetinin anlamı da “Çok merhametli olan Rab’dan bir söz olarak (kendilerine) selam (vardır)” manasını taşımaktadır.

Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim Faziletleri Nelerdir?

Kur’an-ı Kerim ayetlerinin faziletleri için okunması söz konusu olmaktadır. Ayrıca Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim faziletleri nelerdir konusu etrafında da pek çok soru gündeme gelecektir. Son derecede yararlı bir dua olmasından dolayı da kişilerin bu ayete yönelmesi son derecede doğaldır.

 • Başı belada olan kişilerin bu hacet duasını okuyarak Allah’tan yardım istemesi söz konusudur.
 • Her türlü musibetten kurtulmak için okunacaktır.
 • Korkulardan emin olmak ve kurtulmak için öne çıkacaktır.
 • Hastalıklara şifa bulmak ve dertlere derman aramak amacıyla bu ayet okunacaktır.
 • Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim oldukça tesirli bir hacet duası olarak öne çıkacaktır.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim Duası Nasıl Yapılır?

Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim duası nasıl yapılır ya da ne kadar okunmalıdır gibi sorular gündeme gelmektedir. Bu tip sorular dua okuyacak olanların yaygın olarak gündeme getirdiği düzeydedir. Ancak Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim ayeti için tavsiye edilen sayılar 21, 818 ve 1479 olarak ifade edilmektedir. Bu sayılar kadar Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim ayetinin okunması gerektiği belirtilmektedir. Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim duasının nasıl yapılacağı da merak konusudur.

 • İlk olarak abdest alınacak ve sonrasında da teheccüd vaktinde iki rekat namaz kılınacaktır.
 • Namaz sonrasında da 100 kez Estağfirullah El Azim ve 100 kez de salavat çekilecektir.
 • Tövbe ve salavat sonrasında da 1479 kez Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim ayeti okunacaktır. Bu sayede Allah’tan ne dileniyorsa ifade edilecektir.
 • Bu şekilde hareket edecek olanların Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim mucizelerine erişmeleri mümkün olacaktır.

818 Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim

818 Selamün Kavlen mir Rabbir Rahim ayetini okumanın da faziletleri her zaman ortaya çıkacaktır. Ayrıca farklı faydaları da bu zikrin olacaktır. Genel olarak hasta olanlar için suya okunarak, bu suyun içirilmesiyle şifa bulması söz konusudur. Öte yandan her tür dilek için de bu ayetin okunması söz konusudur.

Ayrıca, 818 Selamün Kavlen 130 Salavat konusu ile alakalı sıkça sorulan soruları derledik.

Son olarak 818 Selamün Kavlen 130 Salavat yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın