Ana SayfaMucize DualarEllezi Halekani Fe Hüve Yehdini – Yol Gösteren Dualar

Ellezi Halekani Fe Hüve Yehdini – Yol Gösteren Dualar

Ellezi halekani fe hüve yehdini gibi dualar genel olarak hastalıklardan kurtulmak ve şifa bulmak adına yapılacaktır. Ayrıca Ellezi halekani fe hüve yehdini duasına ilişkin olarak bu şekilde hareket etmek de mümkündür. Tüm dualarda olduğu gibi Ellezi halekani fe hüve yehdini zikri de Allah’tan bir şeyler beklenerek yapılmalıdır. Bununla beraber yapılacak olan en doğru hareket de Hz. Peygamberimizin yaptığını yapmak olacaktır. Ancak Allah duaların karşılığını hemen vermeyeceğinden dolayı sabırlı bir şekilde hareket etmek de önemli bir husustur. Ancak bu şekilde Ellezi halekani fe hüve yehdini duasının da etkisi genel olarak açığa çıkacaktır.

Çaresi Bulunamayan Hastalıklara Dualar

Tıbbın çaresi olmadığı ve herhangi bir sürecin bulunamayacağı düzeydeki dualar da önem teşkil edecektir. Ayrıca bu hastalıkların verdiği acılardan kurtulma konusunda da dualar etkin bir halde olacaktır. Bu tip amacı olan kişilerin şu salavatı 313 kez ve 7 gece boyunca okumaları önemlidir. Bu sayede Allah’ın da izniyle kısa süre içerisinde sağlıklarına kavuşacaklardır. Çaresi bulunamayan hastalıklara dualar konusunda bu salavat da son derecede etkili bir halde kalacaktır.

“Essalâtü ves selâmü aleyke yâ seyyidi yâ Resullullâh huzbiyedii kallet hileti veşfi marazi yâ şafil ileti bi lûtfike ve keremike yâ tabibe külli dâin ve devâin külli şey’in yâ nebiyyir rahmeti ve yâ kaşifel gummeti ve yâ şefiil ümmeti ve yâ rahmeten lil âlemin”

Çaresiz Derde Şifa Bulmak İçin Okunacak Dua

Dualara yönelik uygulamalar da son derecede önemlidir. Bununla beraber çaresiz derde şifa bulmak için okunacak dualar konusunda da belirgin bir biçimde hareket etmek önemlidir. Öncelikli olarak bir bardak suya 40 adet Fatiha Suresi ve aşağıdaki şifa ayetlerini okumak gerekir. Sonrasında da okunan suyun hastaya içirilmesi önerilmektedir. Bununla beraber 3 ya da 7 kez bu uygulamayı yapacak olanların bu sonucu alması söz konusudur. Bu uygulamadaki dua şu şekilde ifade edilmektedir.

“Ve yeşfi sudûre kavmin müminin. Ve yüzhib gayze kulubihim. Ya eyyühen nasü kad câeküm mevizaten min rabbüküm ve şifsün limâ fissuduri ve hüden ve rahmeten lil mü’minin. Yahrücü min bütûnihâ şerâbün muhtelifün elvanühü fihi şifaün linnâs Ve nünezzilü minel kuranî mâ hüve şifaün ve rahmetün lil mü’minin. Ellezi halakani fehüve yehdîn. Vellezi hüve yutimünî ve yeskin. Ve izâ mariztü fehüve yeşfîn. Kul hüve lillezine âmenû hüden ve şifâ”

Okuyan Hastanın Cennetle Müjdelendiği Dua

Okuyan hastanın cennetle müjdelendiği dua konusunda da herkes arayış içerisine geçecektir. Sadece şifa bulmak amacıyla değil ayrıca ahiret yaşantısına da hazırlık yapmak isteyenlerin yöneleceği dua türleri de vardır. Bununla beraber Hucurat Suresi öne çıkacaktır. Ayrıca her türlü hastalıktan kurtulma konusunda da Hucuret Suresi 7 kez okunması tavsiye edilen bir konumdadır.

Hastaların yattıkları yerden bu duayı okumaları durumunda cennetle müjdelendikleri gibi bir kanı hakimdir. Ancak hastaların okuyamayacak durumda olmaları halinde onun yerine başka birisi yüksek sözle bu sureyi okuması da aynı sonucu verecek düzeydedir.

“Lâ ilâhe illâllâhü vallahu ekber, Lâ ilâhe illâllâhü vahdehu lâ şerikeleh, Lâ ilâhe illâllâhü lehül mülkü ve lehül hamdü, Lâ ilâhe illâllâhü velâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm.”

Bu sureyi 7 kez okumak her zaman önemli ölçüde fayda sağlayacaktır. Ayrıca hastaların iyileşmelerinin yanı sıra öbür dünyadaki yaşantılarını da iyileştirecek bir etkiye de sahip olarak öne çıkmaktadır.

Yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın