Ana SayfaMucize DualarVe Men Yettekıllahe – Arapça Okunuşu Ve Türkçe Anlamı

Ve Men Yettekıllahe – Arapça Okunuşu Ve Türkçe Anlamı

Ve men yettekıllahe olarak halk arasında bilinen Talak Suresi, diğer ayetler gibi Müslümanların hayatlarında öne çıkan bir haldedir. Ayrıca surelerin faziletleri de birbirlerine göre farklılık gösterecektir. Bunlar arasında fazlasıyla merak edilenlerden bir tanesi de ve men yettekıllahe olarak anılan Talak Suresi olarak ifade edilmektedir. Talak Suresi hakkındaki detayları öğrenen herkesin bu dua yardımıyla sorunlarını gidermek için Allah’tan istemesi söz konusudur. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Talak Suresi, Kur’an-ı Kerim’de 65. Sırada yer almaktadır. Ayrıca bu surenin toplamda 12 ayetten oluştuğu da belirtilen bir husustur. Talak Suresi içerisinde yer alan ana konu da genel itibarıyla boşanma ve sonrasındaki nafaka detaylarını içerir. Müslümanları bu hususlarda yönlendirici bir etki yaratacaktır.

Ve Men Yettekıllahe Arapça Okunuşu ve Türkçe Anlamı

Talak Suresi hakkında bilgi sahibi olmak son derecede önemlidir. Ayrıca ve men yettekıllahe Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı da genel itibarıyla rahatlıkla ezberlenen bir haldedir. Herkesin ailevi sorunlarını ve boşanma durumlarını aşmaları hususunda da ve men yettekıllahe oldukça etkili bir halde kalacaktır. Bu surenin okunuşu ve anlamı da şu şekilde ifade edilmektedir. İşte dua aşağıdaki gibidir:

  • Ya eyyuhennebiyyu iza tallaktumunnisae fetallikuhunne li’ddetihinne ve ahsıl’ıddete vettekullahe rabbekum la tuhricuhunne min buyutihinne ve la yahrucne illa en ye’tiyne bifahışetin mubeyyinetin ve tilke hududullahi ve men yete’adde hududallahi fekad zaleme nefsehu la tedriy le! allellahe yuhdisu ba’de zalike emren. Feiza belağne ecelehunne feemsikuhunne bima’rufin ev farikuhunne bima’ rufin ve eşhidu zevey adlin minkum ve ekıymuşşehadete lillahi zalikum yu’ azu bihi men kane yu’minu billahi velyevmil’ ahıri ve men yettekıllahe yec’al lehu mahrecen.

Türkçe anlamı:

  • Ey peygamber! Kadınları boşamak istediğinizde onları iddetlerini dikkate alarak temizlik halinde boşayın ve iddeti sayın. Rabbiniz olan Allah’a karşı gelmekten de mutlaka sakının. Apaçık bir hayasızlık yapmaları dışında onları bekleme sürecinde evlerinden çıkarmayın. Kendileri de asla çıkmasınlar. Bunlar ise Allah’ın sınırlarıdır. Kim ki Allah’ın sınırlarını aşar ise şüphesiz kendine zulmetmiş olur. Bilemezsin, olur ki Allah sonra yeni bir durum ortaya çıkaracaktır. Boşanan kadınlar iddetlerinin sonuna vardıklarında onları güzel bir şekilde tutun. Şahitliği ise Allah için dosdoğru bir şekilde yapın. İşte bununla da Allah’a ve ahiret gününe inanan kimselere öğüt verilir.

Vemen Yettekıllahe Kaç Kere Okunmalı

Vemen Yettekıllahe Kaç Kere Okunmalı
Vemen Yettekıllahe Kaç Kere Okunmalı

Bu dua, “Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, ona çıkış yolları açar ve onu beklemediği yerden rızıklandırır” anlamına gelir. Dua etme şekli ve miktarı kişinin tercihine bağlıdır. Dileklerinizi samimi bir şekilde ifade ederek bu duayı istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Vemen Yettekıllahe Kaç Kere Okunmalı konusu bu şekildedir.

Bu içeriğimize benzer ev çabuk satılması için dua ile satanlar yazımızı da incelemenizi öneriyoruz.

Ve Men Yettekıllahe Faziletleri ve Faydaları

Talak Suresi de Kur’an-ı Kerim’de yer alan diğer dualar gibi oldukça faydalıdır. Ayrıca ve men yettekıllahe faziletleri ve faydaları hususunda da bu sureyi her an okumak mümkün olacaktır. Talak Suresi; hastalıklar, musibetler, sihir ve büyülerden kurtulmanın yanı sıra korunma imkanı sağlayacaktır. Ayrıca kişilerin dilekleri çerçevesinde borç ve fakirlik halinden kurtulmaları konusunda da bu dua oldukça önemlidir. Talak Suresi okuyanların bu hususlarda mutlak bir fayda etmeleri de kesin bir durum olmaktadır.

Ve Men Yettekıllahe Konusu

Ve men yettekıllahe konusu da son derecede önemli bir yer tutacaktır. Talak Suresi içerisinde aile kurumunda oldukça önemli bir halde olan boşanma durumundan bahsedilmektedir. Evlilik halinin sonlanması halinde ne şekilde hareket edilmesi ve nelere dikkat edilmesinden söz edilmektedir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ve Men Yettekıllahe Tefsiri

Ve men yettekıllahe tefsiri konusu da Müslümanların yaygın olarak ele aldığı konular arasındadır. Medine döneminde indirilen bir sure olan Talak Suresi, konusu gereğince aile birliğini ele alan türdedir. Ayrıca İnsan Suresi’nden sonra indirilen Talak Suresi içerisinde boşanma halinin gelişmesi sonrasında ne şekilde hareket edilmesi gerektiği açık bir biçimde ifade edilmiştir.

Bunun yanında bu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca bu konu hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın