Ana SayfaMucize DualarEvladı Anneye Bağlamak İçin Dua – Etkili!

Evladı Anneye Bağlamak İçin Dua – Etkili!

Evladı Anneye Bağlamak İçin Dua en çok araştırılan konular arasında yer alır. Dilerseniz gelin bu duanın ne gibi durumlarda kullanıldığına ve ne gibi durumlara iyi geldiğine bir bakalım. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Evladı Anneye Bağlamak İçin Dua

Evladı anneye bağlamak için dua okunması özellikle son dönemde birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Yeni nesil gençler genellikle annelerine bağlanmaktan ziyade dışarıya bağlı oluyorlar. Bu sebeple aile içerisinde çeşitli tartışmaların ve kavgaların çıktığı da görülebiliyor. Nitekim evladı anneye bağlamak için aşağıdaki duayı her gün 14 kez okumak yeterli olacaktır:

  • El-hamdü lillâhi Rabbil‘âlemîn. Vel‘âkibetü lil-müttekîn. Velâ ‘udvâne illâ ‘alezzalimîn. Ves-salâtü ves-selâmü ‘alâ Rasûlinâ Muhammedîn ve ‘âlihî ve sahbihî ecme’în. Rabbenâ takabbel minnâ inneke ente’s-semî’ul-‘alîm. Ve tüb ‘aleynâ yâ Mevlânâ inneke ente’t-tevvâbür-Rahîm. Vehdinâ ve veffiknâ ilel-hakkı ve ilâ tarîkın müstekîm. Bi beraketil-Kur’ânil-‘azîm. Ve bi hürmeti men erseltehû rameten lil-‘âlemîn.

Çocuğunu Kendine Bağlamak İçin Dua

Çocuğunu Kendine Bağlamak İçin Dua
Çocuğunu Kendine Bağlamak İçin Dua

Öncelikle çocuğunuza sevgi ve bağlılık duygusu aşılamak için dua okunabilir. İşte Çocuğunu Kendine Bağlamak İçin Dua aşağıdaki gibidir.

“Bismillahirrahmanirrahim. Yâ Vedûd, Yâ Kâfi, Yâ Basîr, Yâ Allâh, Yâ Rahman, Yâ Rahîm! Sen yalnızca sensin, güçlü, kudretli, rahmeti bol olan, her şeyi bilen ve gören Allah’ımız. Bizim dualarımızı kabul et ve çocuğumuza sevgi ve bağlılık duyguları aşıla. Onun kalbini bizimle birleştir ve sevgimizi artır. Onu doğru yola yönlendir ve her zaman bizimle olmasını sağla. Amin.”

Aile İlişkilerini Kuvvetlendirme Duası

Her aile, ilişkileri kuvvetli ve sohbetleri bol olsun ister. Fakat bu durum genellikle nadiren rastlanan bir durumdur. Nitekim günümüzde çocukların büyük bir kısmı asi olduğu ve ebeveynler de günlük yaşamdan ötürü stres yüklü olduğu için aile ilişkileri kopabiliyor. Bunun için aile ilişkilerini kuvvetlendirme duası okumak ve üstesinden gelmek mümkün olacaktır. Aşağıdaki dua tam da bu konuda İslam alimlerince öneriliyor:

  • Allâhümec’alil-Kur’âne lenâ fid-dünyâ karînâ. Ve fil-kabri mûnisâ. Ve fil-kıyâmeti şefî’ân ve ‘ales-sırâti nûrâ. Ve minennâri sitran ve hicâbâ. Ve ilel-hayrâti küllihâ delîlen ve imâmâ. Bi fadlike ve cûdike ve keramike yâ Kerîm. Allâhümmeh-dinâ bi hidâyetil-Kur’ân. Ve keffir ‘annâ seyyiâtinâ bi tilâvetil-Kur’ân. Yâ zel-fadli vel-ihsân. Ve ilâ ervâhi cemî’ı ihvânihî minel-enbiyâi vel-murselîn. Salevâtullâhi ve selâmühû ‘aleyhim ecma’în. Ve ilâ ervâhi âbâinâ ve ümmehâtinâ ve ihvâninâ ve ehavâtinâ ve evlâdina ve akribâinâ ve ehibbâinâ ve asdikâinâ ve esâtîzinâ ve limen kâne lehû hakkun ‘aleynâ ve li cemî’ıl-mü’minîne vel-mü’minâti vel-müslimîne vel-müslimâti, el-ahyâi minhüm vel-emvâti.

Bu duayı her gün 4 kez okumak ve ailenin birlikte vakit geçirdiği bir alana üflemek kısa süre içerisinde etkilerinin görülmesini sağlayacaktır. Evladı Anneye Bağlamak İçin Dua konusunda da faydalı olmaktadır.

Erkek Çocuğu Eve Bağlamak İçin Dua

Eğer Erkek Çocuğu Eve Bağlamak İçin Dua arıyorsanız aşağıda yazılan duayı okuyabilirsiniz.

“Allah’ım, senin sonsuz rahmetin ve lütfunla bizleri kuşatmışsın. Senden yardım diliyoruz ve bize doğru yolu göstermeni istiyoruz. Bizimle oğlumuzu evimize geri getir. Ona rehberlik et ve onu doğru yola yönlendir. Amin.”

Çocuğu Eve Bağlamak İçin Okunacak Dua

Eğer Çocuğu Eve Bağlamak İçin Okunacak Dua arayışı içindeyseniz kaybolan veya uzakta olan bir çocuğu eve bağlamak için şu dua okunabilir:

“Bismillahirrahmanirrahim. Yâ Muqsit, Yâ Muhît, Yâ Kâfi, Yâ Fettâh, Yâ Razzaq, Yâ Hâdî, Yâ Vedûd, Yâ Bâsıt, Yâ Sâmi, Yâ Basîr, Yâ Allâh, Yâ Rahman, Yâ Rahîm, Yâ Hayyu, Yâ Kayyûm! Sen yalnızca sensin, güçlü, kudretli, rahmeti bol olan, her şeyi bilen, gören, işiten ve bilen Allah’ımız. Bizim dualarımızı kabul et ve kaybolan veya uzakta olan çocuğumuzu evimize geri getir. Onu sevgi ve koruma altında tut. Onu doğru yola yönlendir. Amin.”

Ayrıca, benzer bir konumuz olan Bağımlılıktan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna yazımıza da bakabilirsiniz.

Evdeki Kavgayı Bitiren Dua

Her evde zaman zaman kavgalar çıkabiliyor. Fakat önemli olan saygı ve sevgi çerçevesinde bu kavgaların sonlanmasıdır. Evdeki kavgayı bitiren dua sayesinde uzun yıllar boyunca huzur ve neşe dolu bir aile ortamına sahip olmak mümkündür. Nitekim bu sebeple her geçen gün milyonlarca kişi tarafından okunmaktadır. Duayı aşağıdaki haliyle günde 3 kez okumak yeterli olacaktır:

  • Allâhümme Rabbe hâzihi’d-da’veti’t-tâmmeh, ve’s-salâti’l-kâimeh, âti Muhammedeni’l-vesîlete ve’l-fadîlete, ved-dereceter-refîate. veb’ashü makâmem-mahmûdeni’l-lezî va’adteh. İnneke lâ tuhlifu’l-mîâd

Ayrıca, benzer bir konumuz olan Ağlayan Çocuğa Okunacak Dua yazımıza da bakabilirsiniz.

Aile Huzuru İçin Dua Okuyanların Yorumları

Her aile huzurlu olmak isteyeceği gibi çeşitli dış etkenlerden ötürü bu bazen mümkün olmayabiliyor. Fakat yukarıda paylaşılan dualar sayesinde uzun yıllar boyunca kavgasız bir şekilde zaman geçirmek ve bundan keyif alabilmek mümkün. Aile huzuru için dua okuyanların yorumları ise aşağıdaki listede yer alıyor:

  • “Son dönemde kavgalarımız gitgide artmaya başlamıştı. Babamın işten ayrılmasıyla birlikte zirveye çıkan kavgalarımız geri dönüşü olmayan bir noktaya gidiyordu. Allah’a hamdü senalar olsun ki ettiğim duaların karşılığını bana verdi.”
  • “Hiçbir zaman eskiye dönemeyeceğimizi düşünmüştüm. Yeni evli olmamıza rağmen ailemiz bir türlü huzura kavuşamıyordu. Boşanmayı düşünmeye başlayacaktım ta ki bir tanıdığım bana bazı dualar önerene kadar. Bu dualar hayatımı değiştirdi ve ailemi yeniden kurmamı sağladı. Benim gibi olan herkese önerimdir.”
  • “Aile huzurumu geri almamı sağlayan bu dualar sayesinde Allah’a şükürler olsun ki eşimle ve çocuklarımla çok daha mutlu bir yaşam sürüyoruz. Artık hiçbir sorun için kavga etmiyor ve sesimizi yükseltmiyoruz. Her zamankinden daha mutluyuz.”

Ayrıca, Evladı Anneye Bağlamak İçin Dua ile alakalı ilgili bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Evladı Anneye Bağlamak İçin Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.

“Evladı Anneye Bağlamak İçin Dua – Etkili!” üzerine 2 yorum

  1. 4 yaşında bı kızım var ben den kaçıyor babaannesine şiddet li bı şekilde bağlı evde yanımda durmuyor sürekli onlarla gidiyor ne yapmam lazım önce Allah sonrada sizden yardım istiyorum

    Yanıtla
Yorum yapın