Ana SayfaOkuyanlarFerdün Hayyun Kayyumun Hakemun Adlun Kuddûsun Okuyanlar – Etkili Dua!

Ferdün Hayyun Kayyumun Hakemun Adlun Kuddûsun Okuyanlar – Etkili Dua!

Ferdün hayyun kayyumun hakemun adlun kuddûsun okuyanlar çeşitli faziletlerle düzenli olarak karşılaşmaktadır. Yüce Allah, zikrinde ve dilinde kendisi olan kimselerin kalbinden geçenleri gerçeğe dönüştürmektedir. Sekine duası olarak da bilinen “ferdün hayyun kayyumun hakemun adlun kuddûsun” Müslüman kişiler tarafından sıkça okunmaktadır. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ferdün Hayyun Kayyumun Hakemun Adlun Kuddûsun Duası

Bu duayı aşağıdaki şekliyle okumak gerekir:

  • Öncelikle niyet etmek ve besmele çekmek gerekir. Ardından 7 kez “Estağfurullah”, 7 kez de salavat getirilmelidir. Ardından 10 kez “Allah-u Ekber” ile dua tamamlanmaktadır.

Ferdün Hayyun Kayyumun Hakemun Adlun Kuddûsun Fazileti

Ferdün Hayyun Kayyumun Hakemun Adlun Kuddûsun Fazileti
Ferdün Hayyun Kayyumun Hakemun Adlun Kuddûsun Fazileti

Bu duayı okuyan kişilerin çeşitli faziletlerle karşılaşması mümkündür. Sekine duası olarak da bilinen bu dua kişilerin dini bütün olmalarını sağlamaktadır. Allah’ın izniyle okunan her duada olduğu gibi Sekine duasında da bazı mucizeler gerçekleşir. Yüce Allah, zikrinde ve dilinde dualarını geçiren kimselerin sesini her daim duymaktadır. Sekine duası da bu durumlardan birinin yaşanmasını sağlamaktadır. Her gün yapılan duaların yanı sıra Sekine’yi de eklemek hem sevabı hem de faziletleri arttırıcı unsurlardandır. Bu dua, abdestli bir şekilde günde 48 kez olarak okunmalıdır.

Sekine Duası Okuyanlar

Sekine duası okuyanlar bazı faziletlerle karşılaşmanın yanı sıra içlerinin huzurla dolduğunu belirtir. Bu nedenle hiçbir fazilet olmasa dahi birçok kişi huzuru hissedebilmek için okur. Sekine duası okuyanların faziletlerle karşılaşabilmeleri için Müslüman olmaları gerekir. Aynı zamanda diğer ibadetleri eksiksiz ve tam bir şekilde yapmaları şarttır. Bu sayede fazilet ve mucizelerle karşılaşmak da mümkün olacaktır. Sekine duasıyla birlikte Yüce Allah, kullarıyla arasındaki köprüyü kurmaktadır.

Ayrıca Salavatı Fatih Mucizesi Yaşayanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sekine Duası Okuyanların Yorumları

Öncelikle Sekine duası okuyanların yorumları ile birçok kişi çeşitli faziletlerin olduğuna inanmaktadır. Yüce Allah, bu duayla birlikte inançlı kimselere yaşattığı mucizelerle sıkça fazilet yaşatmaktadır. Sekine duası okuyan bazı inançlı kişilerin yorumları aşağıdaki gibidir:

  • “Allah-u Teala için Sekine duası okumaya başladığım günden beri yaşadığım mucizelerin haddi hesabı yok. Yüce Allah sayesinde çeşitli faziletler görmeye başladım. Bu dua sayesinde çok daha huzurlu olmaya başladım. Allah-u Teala’nın rızası da olduğu sürece huzur ve sükûnet içerisinde bir yaşam sürmeye devam ediyorum. Yüce Allah’a hamd olsun.”
  • “Allah rızası için Sekine duası okuyan kişilerin huzura ermesi muhtemeldir. Ben de bazı arkadaşlarım tarafından duyduğum bu dua sayesinde huzura erdiğimi söyleyebilirim. Geçmişte her şeyi kafama taktığımı ve bu nedenle mutsuz olduğumu herkes bana söylerdi. Fakat Sekine duası sayesinde bu durum tamamen tersine döndü.”
  • “Sekine duası okumaya başladıktan sonra cesaretim yerine geldi. Geçmişte hatta küçüklüğümden beri cesur olmayan ve çekingen biriydim. İnsanlarla ikili ilişkilerim çok zayıftı. Fakat Sekine duasıyla birlikte çok büyük oranda cesaretli olduğumu söyleyebilirim. Yüce Allah’a hamd olsun.”
  • “İnternette gördüğüm yorumların üzerine Sekine duasını araştırmaya başladım. Bu araştırmalarım sonucunda birçok faziletle karşılaştım. En başta inanmamış olsam da okumaya başladım. Okumalarımın ardından Sekine duası sayesinde ruhsal olarak huzura erdiğimi söyleyebilirim. Allah’a şükür ve hamd olsun. Her Müslümanın bu duayı okumasını öneririm.”

Sekine Duası Faziletleri

Öncelilkle Sekine duasıyla birlikte çeşitli faziletler yaşanmaktadır. Sekine duası faziletleri sayesinde inançlı kimseler çeşitli mucizelerle karşılaşır. Bu mucizelerden bazıları aşağıdaki gibidir:

  • Sekine duası huzurlu bir yaşamın nasip olmasını sağlar.
  • Aile içerisinde yaşanan gerilimler ve mutsuzluklar son bulur.
  • Amansız olarak görülen hastalıkların dahi bir kısmı tedavi olmuş olur.
  • Yüce Allah, Sekine duası okuyan kulları ile arasındaki bağı her daim kuvvetlendirmektedir.
  • Şefkate kavuşulmasını sağlayan Sekine duası inançlı kimselerin büyük bir kısmı tarafından tercih edilmektedir.

Ferdün Hayyun Kayyumun Hakemun Adlun Kuddûsun Okuyanlar ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Ferdün Hayyun Kayyumun Hakemun Adlun Kuddûsun Okuyanlar yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın