Ana SayfaOkuyanlarSelamün Kavlen Min Rabbin Rahim Okuyanların Yorumları – Tesirli!

Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Okuyanların Yorumları – Tesirli!

Selamün kavlen min rabbin rahim okuyanların yorumları ve Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Dilek İçin birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Yüce Allah tarafından nasip olunan ömür yaklaşık olarak 80 yıldır. Bu 80 yıl içerisinde dünyevi birikimler yerine ahiret için çalışan kimseler birçok fazilete sahip olmaktadır. Selamün kavlen min rabbin rahim de bu dualardan biridir. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Okuyanların Yorumları

Oldukça faziletli ve birçok farklı etkisi olan bir duadır. Allah-u Teala’nın rızası için okunduğunda çeşitli mucizeleri görmek mümkündür. Duayı düzenli olarak okuyan bazı inançlı kimselerin Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Okuyanların Yorumları aşağıdaki gibidir:

 • “Duayı okumaya başladığım günden beri Allah-u Teala’nın her zaman yanımda olduğunu daha iyi hissetmeye başladım. Yüce Allah her zaman şefkat ve cesaret dolu bir huzur nasip eyledi bana. Bunun yanı sıra aile içinde de çeşitli kavgaların olduğu bir dönemdeydik. Allah’ıma hamd olsun ki ailemiz artık çok daha mutlu ve huzurlu.”
 • “Kötülüklerden ve nazardan çok korkardım. Bunun için yaptığım bazı araştırmalar sonucunda bu duayı buldum. Her gün okunması gerektiğiyle ilgili bazı yorumlar gördüm ve okumaya başladım. Bunun sonucunda hiçbir zaman olmadığım kadar cesur ve kararlı olduğumu gördüm. Allah’a şükürler olsun ki eskisi gibi değilim.”
 • “Yaşadığım bazı sağlık sorunlarının ardından bu dua ile karşılaştım. Allah’a sığınarak ve el açarak her gün vakit namazlarımın ardından okumaya başladım. Yüce Allah’a şükürler olsun ki sağlık sorunlarım çözüldü. Hiçbir doktorun çözemediği ve yıllarca çektiğim problemlerin tamamı bu dua sayesinde son buldu. Bunun için her gün Allah’a şükretmeye devam ediyorum.”

Ayrıca Ya Rafi Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Mucizesi

Selamün kavlen min rabbin rahim mucizesi sayesinde birçok kişinin hayatının değiştiği söylenebilir. Bu nedenle bu duayla birlikte meydana gelen fazilet ve mucizeleri iyi bilmek gerekir. İnançlı kimseler tarafından vakit namazlarının ardından okunmasıyla birlikte çeşitli faziletler yaşanır. En sık rastlanan ve Müslüman aleminin konuştuğu faziletler aşağıdaki gibidir:

 • Sürekli olarak okuyan kişiler cennetin her kapısından her gün çağırılmaktadır.
 • Bu ayeti her gün 12 kez okuyan kimselerin Esma-ül Hüsna sırlarına vakıf olması sağlanmaktadır.
 • Selamün kavlen min rabbin rahim okuyanlar hatim etmiş kadar sevap almaktadır.
 • Kâmil olmak ve Allah’ın dostu olmak isteyen kimselerin bu duayı düzenli olarak okuması gerekir.
 • Bu ayetle birlikte inançlı kimseler için her okumada cennete bir ağaç dikilir.
 • Düzenli olarak okunması durumunda kişi için cennette bir köşk yaptırılır ve cennet hayatı garanti altına alınır.

Ayrıca Ya Fettah Ya Rezzak 797 Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Dilek İçin

Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Dilek İçinPin
Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Dilek İçin

Ayrıca Selamün kavlen min rabbin rahim dilek için de bolca okunan bir duadır. İnançlı kimseler, çeşitli isteklerde ve taleplerde bulunmaktadır. Şüphesiz ki Yüce Allah, kullarını her daim duymaktadır. Fakat bu duayla birlikte el açılması durumunda daha hızlı ve kesin sonucun alındığı da bilinmektedir. Allah-u Teala’nın rızası için edilen bu duanın sonunda kalpten istenen bir şey eklenir. Böylece Yüce Allah da kişinin canı gönülden istediği şeyin gerçek olmasına vesile olur.

Ayrıca 333 Kulillahümme Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Fazileti

Özellikle sıkıntılı hal ve durumlarda bolca okunmaktadır. Her duada olduğu gibi bununda birçok fazileti ve yararı bulunmaktadır. Bunun yanında etkisinin de çok olduğu okuyan kişiler tarafından da tasdiklenmektedir. Aşağıda da Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Fazileti örnekleri verilmiştir:

 • Sağlık sıhhat için okunmaktadır.
 • Çeşitli zor durumlarda ve sıkışıklık halinde okunmaktadır.
 • Kaza, bela veya yaşanan problemli durumlarda okunmaktadır.

100 Defa Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim

100 defa selamün kavlen min rabbin rahim okuyan kimseler gün içerisinde bolluk ve huzurla karşılaşmaktadır. Dünyevi dertlerin tamamının bitmesi ve ahirete kanalize olmak bu sayede mümkündür. Yüce Allah’a sığınmak Müslüman kimselerin yapması gereken tek şeydir. İstenen ve elde edilemeyen her şey için Allah-u Teala’ya el açılmalıdır ve aksi düşünülmemelidir. Allah-u Teala da 100 defa bu duayı okuyan kimselerin dileklerinin tamamını görmektedir. Yüce Allah’ın da izni ve rahmetiyle inançlı kişiler gönülden istediği şeylere bu dua sayesinde kavuşur.

Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Dilek İçin ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Döngel Yasin Nasıl Okunur yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

YouTube video

Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın