Ana SayfaMucize DualarHangi Hastaya 7 Kere Okunursa Eceli Gelmediyse İyileşeceksin – Etkili Dua

Hangi Hastaya 7 Kere Okunursa Eceli Gelmediyse İyileşeceksin – Etkili Dua

Hangi hastaya 7 kere okunursa eceli gelmediyse iyileşeceksin diye bilinen bir dua vardır. Ateşli hastalıklar ve tıbbın çaresiz kaldığı durumlarda okunan bazı dualar bulunur. Yüce Allah, inançlı kullarının her daim yanındadır ve eceli gelmeyen kulları için bazı şifalar gösterir. Bunun için kulun kendisinin ya da başkasının onun şifası için yazımızda bulunan duayı her gün 7 kez okuması gereklidir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

7 Kere Okunan Şifa Duası🙏

7 Kere Okunan Şifa Duası
7 Kere Okunan Şifa Duası

“Şifa duası” genellikle insanların hastalıklarından, fiziksel veya duygusal açıdan rahatsızlıklarından kurtulmak için yaptıkları dua veya dualar topluluğudur. İslam dininde, Allah’a yakarış ve dualar hastalıklardan şifa bulmak için yapılır. Bunun yanı sıra, hastalıkların tedavisi için doktorlar ve ilaçlar da kullanılabilir. İslam’da tedavi yolu olarak duaların yanı sıra, hastalara iyilik etmek, onlara yardım etmek, dürüstlük, adalet ve saygı gibi değerleri benimsemek de önemlidir. İşte 7 Kere Okunan Şifa Duası şu şekildedir:

  • “Bismillahirrahmanirrahim.Es’elü’llahe’l-Azim,Rabbe’l-Arşi’l-Azim en yeşfike.”

Cübbeli Ahmet Hoca hastaya 7 Kere okunacak Dua🤲

Hasta olan kişiler bir an önce iyileşmesi için insanlar dua etmektedir. Bu yüzden internetten hasta olan kişiye okunacak dualar sık sık aratılmaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Haksızlığa Uğrayanın Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Cübbeli Ahmet Hoca hastaya 7 Kere okunacak Dua şu şekildedir:

  • Es-elullâhel azîm. Rabbel arşil azîm. En yeşfiyek.

Hangi Hastaya 7 Kere Okunursa Eceli Gelmediyse İyileşeceksin

Genellikle tıbbın çaresiz kaldığı zamanlarda insanların elinden bir şey gelmediği zaman Hangi Hastaya 7 Kere Okunursa Eceli Gelmediyse İyileşeceksin duası okunmaktadır diye merak edilmektedir. İşte o dua şu şekildedir:

  • “Allahümme inni es’elüke’s-sebate fi’l-emri.Ve es’elüke ‘azimete’r-ruşdi. Ve es’elüke şükra ni’metike ve hüsne ‘ıbadetike. Ve es’elüke Usanen sadikan ve kalben selimen. Ve e’uzü blke mln şerri ma te’lemü ve es’elüke min hayrı ma te’lemü ve esteğfiruke mimma te’lemü inneke ente ‘allamü’l-ğuyub”

Türkçe meali ise aşağıdaki gibidir:

  • “Allah’ım! Senden doğrulukta ve iyi şeylerde kararlılık istiyorum. Nimetlerine şükretmek ve ibadetlerimi eksiksiz şekilde yerine getirmek istiyorum. Doğru söyleyen bir dil, sağlıklı ve sana teslim olan bir kalp de istiyorum. Şüphesiz ki sen affedicisin ve affetmeyi seversin. Bildiğin her günahım için beni bağışlamanı ve şifa vermeni istiyorum. Sen gizli olan şeyleri dahi en çok bilensin.”

Yukarıdaki duayı hiçbir doktorun ve tıbbın çare dahi bulamadığı hastalıklara sahip kişilere okumak gereklidir. Bu sayede Allah-u Teala bu kişilerin sağlık sorunlarını ortadan kaldıracak çeşitli mucize ve faziletler yaşatacaktır. Her gün 7 kez okumak, hastanın eceli gelmediyse iyileşmesini sağlayacaktır. İnançlı kimseler her konuda yaratana sığınır ve el açar. Allah-u Teala da kalpten istenen şeyleri görür ve işitir.

Eceli gelmeyen hastaya 7 Kere okunacak Dua

Özellikle ciddi bir rahatsızlığı olan insanların tıpta tedavisi olmayınca insanlar Eceli gelmeyen hastaya 7 Kere okunacak Duanın ne olduğunu araştırmaktadır. Böylece hastaya yapacak bir şey olmadıkları için dua ederek onları iyileştirmeyi amaçlarlar. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İçkiyi Bıraktıran Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte o dua şu şekildedir:

Es’elullâhel azîm, Rabbel arşil azîm en yeşfiyeke.

Tıbbın Çaresiz Kaldığında Okunacak Dualar

Tıp, her ne kadar teknolojik gelişmelerle son 50 yıl içerisinde büyük atılımlar yaşasa da bugün pek çok hastalığın tedavisi olamayabiliyor. Tarihsel olarak oldukça kısa bir süre önce gripten ölenlerin sayısı milyonları bulmuştur. Tıbbın çaresiz kaldığında okunacak dualar sayesinde konuyu Yüce Allah’a intikal ettirmek mümkündür. Bu sayede Allah-u Teala da meleklerini görevlendirerek edilen dualara âmin denmesini nasip eyler.

Bu da inançlı kimselerin tıbbın dahi çaresiz kaldığı durumlardan kurtulmasını sağlamaktadır. Yüce Allah’ın her ayeti kerimesinde farklı faziletler ve mucizeler bulunur. Yukarıda yer alan dua da eceli gelmediyse ne olursa olsun iyileştirecek bir duadır. Bunun dışında farklı dualar da bulunmaktadır. Hazreti Peygamberimiz tarafından en sık okunan ve tavsiye edilen şifa duası aşağıdaki gibidir:

  • “Ezhibîl be’se râbben nasî eşfi ve enteş’şâfi lâ şifâe illa şifaûke şifaen lâ yugadirû sekâme.”

Türkçe meali ise aşağıdaki gibidir:

  • “Ey alemlerin ve tüm insanların Rabbi! Bu hastalığımı gider ve bana şifa ver. Çünkü sen şifa vericisin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yeryüzünde ve göklerde yoktur. Öyle bir şifa ver ki hiçbir hastalık bırakmasın.”

Hastayı Ayağa Kaldıran Dua Okuyanların Yorumları

Allah-u Teala’ya biat eden ve sualsiz inanan kimseler hayatları boyunca çeşitli faziletlerle karşılaşabiliyor. Bu faziletlere hastayı ayağa kaldıran dualar örnek verilebilir. Bu tür mucizelerle karşılaşan insanlar ise sosyal medya üzerinden bazı yorumlarla deneyimlerini paylaşıyor. Hastayı ayağa kaldıran dua okuyanların yorumları aşağıdaki gibidir:

  • “Allah’a hamdü senalar olsun. Gitmedik hastane, klinik ve doktor bırakmadık ama yine de hiçbir teşhis dahi koyamadı. Dua etmeye başladığım günden beri annemin durumu iyiye gidiyor.”
  • “Küçük oğlumda tıbbın çaresiz kaldığı bir hastalık cereyan etti. Allah-u Teala’ya el açmadık gün ve saat bırakmadım. Bir süre sonra oğlumun iyileşmeye başladığını gördüm.”
  • “Allah’ım sana şükürler olsun ki beni sevdiklerime bağışladın. Başımdan ayrılmayan ve dualarını eksik etmeyen yakınlarım sayesinde Yüce Allah bana yeni bir sayfa bahşetti.”

Ayrıca, Hangi Hastaya 7 Kere Okunursa Eceli Gelmediyse İyileşeceksin ile alakalı ilgili bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Hangi Hastaya 7 Kere Okunursa Eceli Gelmediyse İyileşeceksin yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın