Ana SayfaMucize DualarHasbinallah ve Nimel Vekil 450 Kere – Kaç Defa Okunmalı?

Hasbinallah ve Nimel Vekil 450 Kere – Kaç Defa Okunmalı?

Hasbinallah ve nimel vekil 450 kere okunduğunda Allah’ın izniyle tüm sıkıntıların giderilmesini ve Yüce Allah’ın rızasının kazanılmasını sağlar. Her gün vakit namazlarının arasına bölerek 450’yi tamamlayan ve bunu bir süre devam ettiren inançlı kimseler için fazilet ve mucizeler vardır. İslam alimleri tarafından da inançlı kimselere sıklıkla tavsiye edilen bu zikrin en hayırlı zikirlerden olduğu söylenmektedir. Bu nedenle Yüce Allah’ın rızasını kazanmak isteyen ve sıkıntılı zamanlarda sıkıntılarından kurtulmak isteyenler tarafından sıklıkla okunması tavsiye edilmektedir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hasbinallah ve Nimel Vekil Cübbeli

Hasbinallah ve Nimel Vekil Cübbeli
Hasbinallah ve Nimel Vekil Cübbeli

Öncelikle şunu belirtelim ki “Hasbinallah ve nimel vekil” Arapça kökenli bir ifadedir ve “Allah yeter, O ne güzel vekildir” anlamına gelir. Bu ifade, zor zamanlarda Allah’a güveni ve dayanmayı ifade etmek için kullanılır. Ayrıca Hasbinallah ve Nimel Vekil Cübbeli okuyan kişilere Allah’ın izniyle bütün sıkıntılarından kurtulacaklardır.

Hasbinallah ve Nimel Vekil 450 Kere

Hasbinallah ve Nimel Vekil 450 Kere okumanın fazileti oldukça fazladır. Fakat bunu bir oturuşta 450 kere okumanıza gerek yoktur. Bunun için vakit namazlarının arasına bölerek toplamda 450 kere okuyabilirsiniz. Bunu yalnızca bir gün değil her gün yapmanız gerekmektedir. Ayrıca, bu içeriğimize benzer Sevdiğinin Resmine Bakarak Okunacak Dua yazımıza da bakabilirsiniz.

Hasbinallah ve Nimel Vekil Ayeti Kaç Defa Okunmalı?

Hasbinallah ve Nimel Vekil Ayeti Kaç Defa Okunmalı? Diye bir şey yoktur. Çünkü istediğiniz kadar okuyabilirsiniz. Fakat gün içerisinde en az 100 kere okursanız Allah’ın izniyle sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca duaların kabul olması için de oldukça etkilidir.

450 Hasbinallah ve Nimel Vekil Fazileti

450 Hasbinallah ve Nimel Vekil Fazileti sayılamayacak kadar fazladır. Bu yüzden gün içerisinde sık sık tekrar etmeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse 450 Hasbinallah ve Nimel Vekil okursanız bütün sıkıntılarınızdan kurtulursunuz. Ayrıca bu içeriğimize benzer Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua  yazımızı da incelemenizi öneriyoruz.

Allah’ın Rızasını Kazanmak İçin Dualar

Allah’ın rızasını kazanmak için dualar inançlı kimselerin her biri tarafından mutlak suretle düzenli olarak okunması gereken dualardır. Bu dualar sayesinde hem ahirette hem de fani yaşamda Allah-u Teala’nın mucize ve faziletleriyle karşılaşmak mümkündür. Allah-u Teala’nın rızasını kazanmak için okunacak dualar aşağıdaki gibidir:

  • Ellezîne ye’kulûner ribâ lâ yekûmûne illâ kemâ yekûmullezî yetehabbetuhuş şeytânu minel mess, zâlike bi ennehum kâlû innemâl bey’u mislur ribâ, ve ehallallâhul bey’a ve harramer ribâ fe men câehu mev’izatun min rabbihî fentehâ fe lehu mâ selef, ve emruhû ilâllâh, ve men âde fe ulâike ashâbun nâr, hum fîhâ hâlidûn.
  • Yemhakullâhur ribâ ve yurbîs sadakât, vallâhu lâ yuhıbbu kulle keffârin esîm. İnnellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti ve ekâmûs salâte ve âtevûz zekâte lehum ecruhum inde rabbihim, ve lâ havfun aleyhim ve lâ hum yahzenûn. Yâ eyyuhâllezîne âmenûttekûllâhe ve zerû mâ bakiye miner ribâ in kuntum mu’minîn. Fe in lem tef’alû fe’zenû bi harbin minallâhi ve resûlih, ve in tubtum fe lekum ruûsu emvâlikum, lâ tazlimûne ve lâ tuzlemûn.
  • Vettekû yevmen turceûne fîhî ilâllâhi summe tuveffâ kullu nefsin mâ kesebet ve hum lâ yuzlemûnYâ eyyuhâllezîne âmenû izâ tedâyentum bi deynin ilâ ecelin musemmen fektubûh, velyektub beynekum kâtibun bil adl, ve lâ ye’be kâtibun en yektube kemâ allemehullâhu felyektub, velyumlilillezî aleyhil hakku velyettekıllâhe rabbehû ve lâ yebhas minhu şey’â, fe in kânellezî aleyhil hakku sefîhan ev daîfen ev lâ yestatîu en yumille huve felyumlil veliyyuhu bil adl, vesteşhidû şehîdeyni min ricâlikum.

100.000 Hasbinallah ve Nimel Vekil Okuyanların Yorumları

100.00 hasbinallah ve nimel vekil okuyanların yorumları internet üzerinde en çok merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. 100 bin kez hasbinallah ve nimel vekil okumak başlı başına büyük bir iştir. Bu nedenle Yüce Allah bu kimseleri ödüllendirir. Bu zikri 100 bin kez çeken kişiler tarafından yapılan yorumlar aşağıdaki gibidir:

  • Büyük sorunlar yaşadığım bir dönemdeydim. İnternette bazı araştırmalar yaparken 100 bin kez hasbinallah ve nimel vekil zikri çekersem sıkıntılarımdan kurtulabileceğim söylendi. Ben de bu tavsiye üzerine başladım zikretmeye. Gerçekten de etkileyici ve şaşırtıcı bir şekilde sonuçlarını aldım. Yüce Allah’a hamd olsun ki o dönem yaşadığım tüm sorunlardan kısa sürede kurtuldum.
  • 100.000 hasbinallah ve nimel vekil zikrini Allah’ın rızasını kazanmak istediğim için çekmeye başladım. Bir hocam bana bu zikri çekersem Yüce Allah’ın rızasını kazanabileceğimi söylemişti. Ben de tez vakitte zikri çekmeye başlamıştım. Bir süre sonra içimin ferahladığını ve daha mutlu olduğumu fark ettim. Allah’a şükürler olsun.
  • Aile içerisinde bazı sorunlar yaşadığımız bir dönemdeydik. Bu zikri internette gezinirken gördüm ve son çare olarak denemek istedim. Yüce Allah’ım zikrimi kabul eyledi ve bana faziletlerini gösterdi. Şimdi eskisinden çok daha mutlu ve huzurlu bir aile ortamım var.

Bunun yanında Hasbinallah ve nimel vekil 450 kere yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Hasbinallah ve nimel vekil 450 kere hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın