Ana SayfaMucize DualarHemen Aratan Dua Denenmiş Bakara 260 – Kesinlikle Etkili

Hemen Aratan Dua Denenmiş Bakara 260 – Kesinlikle Etkili

Hemen aratan dua denenmiş Bakara 260 ayeti olduğu söylenir. Nitekim inançlı kimseler, sevdikleri kişilerle iletişime geçmek ve onlar tarafından aranmayı çok ister. Bunun yolu da her zaman olduğu gibi yine O’na sığınmaktan geçiyor. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bakara 260 Kaç Defa Okunmalı?

Bakara 260 Kaç Defa Okunmalı?
Bakara 260 Kaç Defa Okunmalı?

Öncelikle şunu belirtelim ki Bakara Suresi’nin 260. ayeti, Hz. İbrahim (as)’ın Rabbine gösterdiği imanı ve Allah’ın gücünü gösteren bir olayı anlatmaktadır. Bu ayetin belli bir sayıda okunması için bir kural yoktur. Okunacağı zaman, niyet edilerek uygun bir ortamda okunabilir. Ancak genel olarak, Kur’an ayetlerinin okunması sevap kazandırdığından dolayı, istediğiniz zaman ve istediğiniz sayıda okuyabilirsiniz. Önemli olan, okuma esnasında anlamını kavramak ve manasına uygun davranmak, yani Allah’ın emirlerine uymaktır.

Önerilen İçerik: Sevdigini kosarak yanina getirmek icin (bakara 260)

Hemen Aratan Dua Denenmiş Bakara 260

Yüce Allah’a el açan ve Bakara’nın 260.ayetini aşağıdaki şekliyle okuyan inançlı kimseler için tüm kapılar açılmaktadır:

  • Ve iz kâle ibrâhîmu rabbi erîn keyfe tuhyil mevtâ kâle e ve lem tu’min kâle belâ ve lâkin li yatağıinne kalbi kâle fe huz erbeaten minet tayri fe surhunne ileyke summec’al alâ kulli jebelin minhunne cuz’en summed’uhunne ye’tineke sa’ yâ(sa’yen), va’lem ennallâhe azizun hakim.

Türkçe meali ise şöyledir:

  • Hz. İbrâhîm: “Rabbim, ölüleri nasıl öldüreceğimi göster bana.” söz konusu (Allah) “İnanmıyor musun?” sipariş (Haz. İbrâhîm): “Evet (inanıyorum). Ama kalbin doyması için.” söz konusu “Öyleyse kuşlardan dört parça aldı, sonra her dağa koydu ve her dağa birer parça koydu, sonra onları çağırdı. Sana Kosharak geliyor. Ve bilin ki Allah, Azizdir, Hakimdir!”

Böylece Hemen Aratan Dua Denenmiş Bakara 260 bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 70 Bin Kelime-i Tevhid Bağışlama Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bakara Suresi 260 Ne İçin Okunur?

Bu ayetin okunması, Allah’ın gücü, kudreti ve merhameti hakkında düşünmek ve iman gücünü artırmak için faydalı olmaktadır. Ayrıca maddi sıkıntılar, hastalık gibi zor durumlarda okunarak Allah’tan yardım ve şifa talep edilebilir. Bakara Suresi’nin tümü gibi, bu ayet de düzenli olarak okunması söylenir. Hemen aratan dua denenmiş Bakara 260 Kur’an’ın diğer ayetleriyle birlikte okunması daha fazla fayda sağlayabilir. Böylece Bakara Suresi 260 Ne İçin Okunur? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Peygamberimizin Miraca Çıkarken Okuduğu Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Hemen Aratan Dua Okuyanların Yorumları

Hemen aratan dua okuyanların yorumları ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bakara suresinin 260.ayeti olarak da bilinen bu dua sayesinde sevdikleri kişi tarafından anında aranan insanların sayısı artmaya devam ediyor. Bu kişilerin sosyal medya üzerinden yaptığı yorumlar ise genel itibarıyla duanın tesirli olduğuna yöneliktir. Yorumlar ise şöyle:

  • “Bu duayı çok geç fark ettim. Allah’a hamdü senalar olsun ki okuduğum andan sonra beni hemen aradı. Keşke daha erken fark etseymişim ve daha erken ona kavuşsaymışım demekten başka bir çarem yok. Yine de benimle aynı durumda olan tüm inançlı kardeşlerime tavsiyemdir.”
  • “Allah’a şükürler olsun yıllardır barışamadığım ve gönlünü alamadığım eski eşimle bu dua sayesinde barıştık. Duayı kısa bir süre okumama rağmen sonrasında beni hemen aradı. Aramızdaki buzları erittik.”

Anında Tesir Eden Aratan Dua

Anında tesir eden aratan dua son zamanların en çok merak edilenleri arasında yer almaya devam ediyor. Nitekim Bakara 260’ın yanı sıra farklı dualar da İslam alimleri tarafından tavsiye ediliyor. Bu dualar aşağıdaki listede yer alıyor. Her bir duayı vakit namazlarının ardından okumak gerekiyor:

  • Âmener rasûlu bimâ unzile ileyhi min rabbihi vel mu’minûn, klunnâmene billâhi ve melâiketihi ve kutubihi ve rusulih(rusulihi), lâ nuferriku beyne ehadin min rusulih(rusulihi), ve kâlû semi’nâ ve ata’nâ gufrâneke rabbenâ ve ileykel maşir.
  • Lâ yukellifullâhu nefsen illâ vus’ahâ lehâ mâ kesebet ve aleyhâ maktesebet rabbenâ lâ tuâhiznâ in nesinâ ev ahta’nâ, rabbenâ ve lâ tahmil aleynâ isran kemâ hameltehu alellezine min kablinâ, rabbenâ ve lâ tuhammilnâ mâ lâ tâkate lenâ bih, va’ fu annâ, vagfir lenâ, verhamnâ, ente mevlânâ fensurnâ alel kavmil kâfirîn.
  • İn kuntum alâ seferin ve lem tejidû kâtiben fe rihânun makbûdah, fe in emine ba’dukum ba’dan felyueddillezî’tumine emânetehu velyettekıllâhe rabbeh, ve lâ tektumûş shahâdeh, ve men yektumhâ fe innehû âsimun kalbuh , vallâhu bi mâ ta’melûne alîm.

1 Saatte Aratan Dua

1 saatte aratan dua ile sevdiklerine kavuşmak mümkün. Eski sevgilisiyle ya da eşiyle barışmak isteyen fakat barışamayanların en sık okuduğu dualar aşağıda yer alıyor. Her birinin 1 saatte arattığı biliniyor.

  • Ellezine ye’kuluner ribâ lâ yekûmûne illâ kemâ yekumullezi yetehabbetuhuş şeytânu minel messi, zâlike bi ennehum kâlû innemâl bey’u mislur ribâ, ve ehallallâhul bey’a ve harramer ribâ fe men câehu mev’izatun min rabbihi fentehâ fe lehu mâ salef , ve emruhû ilâllâh, ve menâde fe ulâike ashâbun nâr, hum fihâ hâlidûn.

Son olarak Hemen aratan dua denenmiş Bakara 260 yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın